hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor SATSO 103 Yaşında İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı 18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi BELPAŞ sosyal tesisleri 1 Haziran’da hizmete başlıyor Ekonomik Destek Paketi’ne başvurular başlıyor 74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır SATSO Meclisinden Vefa Örneği VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;

SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor
SGK Köprülü Kavşağı ihaleye çıkıyor
 
SATSO 103 Yaşında
SATSO 103 Yaşında
 
İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 31.05.2020 Tarih ve 2020/48 Nolu Kararı
 
 18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi
18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi
REKTÖR ELMAS'SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SIRALAMALARDA YÜKSELİYOR'
 

REKTÖR ELMAS"SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SIRALAMALARDA YÜKSELİYOR"

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, yeni proje ve hedeflerini gerçekleştirme yolunda önemli adımlar anlatmak için bir basın toplantısı düzenledi. Sakarya Üniversitesi lokalinde düzenlenen toplantıya başta Rektör Elmas olmak üzere, Dekanlar ve basın mensupları katıldı.

3 Şubat 2016 Çarşamba 23:08
Yazdır

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, yeni proje ve hedeflerini gerçekleştirme yolunda önemli adımlar anlatmak için bir basın toplantısı düzenledi. Sakarya Üniversitesi lokalinde düzenlenen toplantıya başta Rektör Elmas olmak üzere, Dekanlar ve basın mensupları katıldı.

"BÜTÜN BÖLÜMLERİMİZİ AKREDİTE OLMASINI İSTİYORUZ"
Sakarya Üniversitesinde bulunan bütün bölümlerin akredite olmasını istediklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Dünya’da eğitimin öğretimin ölçüldüğü en önemli husus akreditasyondur. Bizim bu seneki hedefimiz tüm bölümlerimizin ki 84 bölümümüz var bu Türkiye’de bir rekor olacak. Bütün bölümlerimizin akretide olmasını hedefliyoruz. Mühendislik fakültemiz, Bilişim fakültemiz ve Fen - Edebiyat Fakültemiz, bu süreçten geçti burada 36 yakın programımız var. Teknoloji fakültesi başvurdu mart ayında saha ziyareti olacak. İşletme Fakültesi, Siyasal Bilimler Fakültesi ve Eğitim Birimler Fakültesi yine başvurularını yaptı. Dolayısıyla tüm bölümlerimiz aslında dış değerlendirmeden geçmiş olacak. Bu bir rekor Türkiye’de. Bu kadar bölümünü akredite eden hiçbir üniversite yok” dedi.

"YAZ OKULLARINI TEKRARDAN AÇTIK"
Yaz okullarını kapatılmasının ardından tekrar faaliyete geçirdiklerini belirten Rektör Elmas, “Yaz okulunu en iyi uygulayan üniversiteydik ama YÖK ve Başbakanlığa 20 bine yakın dilekçe gitmiş. Öğretmenler bizi bırakıyorlar gibi bir algı oluştu. Bize gelen tepkiler neticesinde kaldırmıştık yaz okulunu ama üniversite için bir kayıp ülke içinde bir kayıp. Mayıs’tan Eylül’e kadar üniversitemiz bomboş. Burada eğitim ve öğretim alan öğrencilerimiz varsa 5 bine yakın öğrencimiz başka üniversiteye gitti bu eğitim için. Yaz okulunu açtık. Burada yaptığımız bir değişiklik şu buradan ilan ettik yaz okulu açılacak diye tüm dersler için” diye konuştu.

"SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SIRALAMALARDA YÜKSELİYOR"
Diğer üniversitelerin yaptıkları değerlendirmelerde Sakarya Üniversitesi’nin sırasını yükselttiğini belirten Elmas, “Teknokent iki tane bina yaptık ve üçüncüsü yolda. Türkiye’de en hızlı yükselen tek Teknokent. Artık Teknokentte bir dönüşüm yapma aşamasına geldik. Çünkü kümelenip daha çok Türkiye’nin ekonomisine katkı bulunacak işler yapmaya yönlendireceğiz. URAP sıralamasında 20 sıra yükseldik. Üniversiteleri Türkiye’de hemen hemen değerlendiren bir kuruluş ODTܒnün bir değerlendirme merkezi var. Dünya’da 12 -13 tane değerlendirme merkezi var. Aslında bizim üniversite hep ileri gitmiş. Türkiye’deki çoğu üniversiteler bu sıralamalarda geriye gitmiş. Önemli üniversiteler geri gitmiş, ama Sakarya Üniversitesi puanını yükselten üniversite oldu” ifadelerini kullandı.
Program soru cevap kısmının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, saü, rektörü, prof, muzaffer
Bu haber toplam 2568 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1933 Naziler Alman Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free