hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı Büyükşehir 100 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor Büyükşehir yeni tedbir kararları aldı Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı
 
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
Rektör Elmas 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'nde Söyleşiye Katıldı
 

Rektör Elmas 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'nde Söyleşiye Katıldı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Serdivan 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi'nde düzenlenen söyleşiye katıldı.

8 Mart 2017 Çarşamba 19:14
Yazdır

Rektör Elmas Şehit Üsteğmen Selçuk Esadoğlu Anadolu Lisesi Söyleşiye Katıldı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Serdivan Şehit Üsteğmen Selçuk Esadoğlu Anadolu Lisesi düzenlenen söyleşiye katıldı.

Geleneksel üniversite eğitimi anlayışını yıkmak istediklerini dile getiren Elmas, dünyanın artık dijital bir köye dönüştüğünü, yükseköğretim alanında dünyada yaşanan gelişmeleri ve değişimleri yakından izlediklerini söyledi. Bu konuda örnek uygulamalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Prof. Dr. Elmas, “Bir üniversite ya da bir üniversitenin bir bölümü, dünyanın en iyi eğitim öğretimini verebilir. Bunun göstergeleri var. Üniversiteleri incelerken bunlara da bakmalısınız. Sakarya Üniversitesi akreditasyon konusunda da Türkiye’de en çok akredite programa sahip. Sakarya Üniversitesi’nde eğitim öğretimin sınıf içinden sınıf dışına taşınması için olanakları geliştirdik. Üniversitemizde kütüphanemiz 24 saat açık. Kafeterya, kantin, cami gibi mekânlarda çalışma yerleri var. Buralarda çeşitli ikramlarımız da var. Bu atmosfer başka üniversitelerde yok” dedi.

Erasmus Öğrenci Değişim Programına Türkiye’den en çok öğrenci gönderen üniversite olduklarını söyleyen Rektör Elmas, mezunların iş bulması sıralamasında ilk 5’te olduklarını, öğrencileri dünyadaki gelişmelere ve değişime daha kolay adapte olan mezunlar olarak yetiştirdiklerini kaydetti. Kurslardan ya da başka yerlerden önceden kazanılmış yeteneklerin de kredi olarak sayıldığını belirten Elmas, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğrenciyi anlamadan öğrenciye bir değer katamayacağımızın farkındayız, bu nedenle kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Öğrencinin dilinden konuşmak zorundayız. Öğrenci neyi anlıyor, neleri takip ediyorsa biz de takip etmek zorundayız. Öğrencilerle sürekli yakın olmaya çalışıyoruz. Biz gençleri bu kuruma gelmiş birer cevher olarak görüyoruz. Bizim iki önemli çabamız var. Birincisi, öğrencilerimiz evrensel normlarda bir eğitim alsın. İkincisi ise öğrencilerimiz değerlerine bağlı olsun. Evrensel normlarda öğrenci yetiştirirken milli ve manevi değerlerden de kendilerine bir şeyler katmalarını istiyoruz. Bu faaliyetlerden öğrencilere ders kredisi de veriyoruz.

Üniversitemizde her Çarşamba günü büyük salonlarımızda etkinlikler oluyor. Öğrenciler bunlara katıldığında notunu alır, raporunu tutar ve bunlardan kredi alır. Öğrenci neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Üniversite olarak da her yıl bir değerlendirmeden geçiyoruz.”

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, rektörü, prof, muzaffer, elmas
Bu haber toplam 3862 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free