hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Yeni otobüs filosu seferlere başladı Ziya Taşkent’te Ud rüzgârı Bilal Erdoğan’dan Rektör Savaşan’a Hayırlı Olsun Ziyareti İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın İlçe Teşkilat Ziyaretleri Yılın Örnek Öğretmenine Durmuş’tan Tebrik Katma Değerli ve Nitelikli Üretime Geçmeliyiz Kah-Veli Saatler Akyazı’da büyük beğeni gördü İlçe Milli Eğitim Müdürleri Arifiye’de Toplandı Bisiklet yolları Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü’ne uzanacak Toplu taşımada yeni dönem başlıyor

Yeni otobüs filosu seferlere başladı
Yeni otobüs filosu seferlere başladı
 
Kah-Veli Saatler Akyazı’da büyük beğeni gördü
Kah-Veli Saatler Akyazı’da büyük beğeni gördü
 

Toplu taşımada yeni dönem başlıyor
Toplu taşımada yeni dönem başlıyor
 
Sakarya BSB:80 Oliver Wurzburg:60
Sakarya BSB:80 Oliver Wurzburg:60
ÖZKOǒTAN KARASU AÇIKLAMASI: “ONUR DEĞİL, UTANÇ TABLOSU
 

ÖZKOǒTAN KARASU AÇIKLAMASI: “ONUR DEĞİL, UTANÇ TABLOSU

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’nın Karasu ilçesinde 6 günde 4 bin 500 insanımızın norovirüs salgını nedeniyle hastanelik olmasıyla ilgili,

31 Ağustos 2018 Cuma 22:09
Yazdır

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’nın Karasu ilçesinde 6 günde 4 bin 500 insanımızın norovirüs salgını nedeniyle hastanelik olmasıyla ilgili, “Burada sorun norovirüs değil, virüsün ortaya çıkması ve yayılmasına yol açan çöplerin yığılması, havuzların denetimsizliği, suların kirliliği, gıdaların kontrolsüzlüğü, velhasıl Belediye’nin işini yapmamasıdır” dedi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun bütün bu gelişmeler üzerine “1 milyonu aşkın misafiri ağırlamaktan onur duyduk” şeklinde bir açıklama yapmasına da tepki gösteren Özkoç, “Ortada bir onur değil, utanç tablosu var” dedi.

Bayram tatilini hasta yatağında geçirmek zorunda kalan binlerce yurttaşımıza acil şifalar dileyen Engin Özkoç, şu açıklamayı yaptı:

“Karasu, bir tatil beldesidir. İlçenin kış nüfusu, yaz nüfusu, tatillerdeki yoğunluğu ortadadır. Bu bugün, bu bayramda ortaya çıkmış bir durum değil.

İnsanları hem tatil yapmaları, dinlenmeleri için çağırıyorsunuz, hem de gelecek nüfusa göre bir hazırlık yapmıyorsunuz. Yıllardır aynı hikaye. Denetimleri, kontrolleri, hizmeti artırmayıp, vatandaşı kendi akıbetine bırakacak sonra da ‘1 milyonluk yerde bin, iki bin kişinin hastaneye gitmesi normal’ diyeceksiniz. Bu sözlerin sahibi olan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na sesleniyorum; böyle belediyecilik olmaz! Bir belediye başkanı, bin insanı, iki bin insana yuvarlayamaz. Tek bir yurttaşımız bile söz konusu olsa; mesele insanımızın sağlığı, sıhhati ve tatil için geldiği yerdeki afiyetidir.

Karasu’da yaşadığımız sorunun temeli norovirüs değil, virüsün ortaya çıkması ve yayılmasına yol açan çöplerin yığılması, havuzların denetimsizliği, suların kirliliği, gıdaların kontrolsüzlüğü, velhasıl Belediye’nin işini yapmamasıdır.

Ayrıca Kurban atıklarının Sakarya Nehri’ne bırakılması, nehrin sanayi ve diğer atıklarla kirletilmesi, Karasu’yu ve tüm havzayı ilgilendirmekte, acil ve bütüncül bir çözüm gerektirmektedir.

HANGİ ONUR, HANGİ MUTLULUK!

Tüm Türkiye, Karasu’daki bu salgınla, sorunlarla çalkalanırken Belediye Başkanı çıkıp, ‘1 milyonu aşkın misafirimizi ağırlamaktan onur duyduk’ diyor. Karasu’nun adının güzel sonuçlarla duyurulmasından mutlu olduğunu söylüyor.

İspiroğlu, sanırım en hafif tabiriyle bizim aklımızı hafife alıyor!

Utanması, özür dilemesi, bundan sonra böyle bir tablonun oluşmaması için yapılacakları önümüze koyması gerekirken, onurdan, mutluluktan söz ediyor.

Bu açıklamalar, yaklaşım ve ortaya çıkan tablo, utanç ve esef vericidir. Yurttaş olarak hiçbirimiz böyle bir muameleyi ve yönetimi hak etmiyoruz.

Bilinmesini isterim ki; ilk gününden bu yana Karasu’daki gelişmeleri, İl Sağlık Müdürlüğü, Valilik ve Bakanlık yetkilileriyle görüşerek, yakından takip ediyoruz. Salgının kontrol altına alınması amacıyla yürütülen çalışma için emeğe geçenlere teşekkür ederiz, elimizden gelen katkıyı veriyoruz. Kaynağı ve neden bu kadar hızlı yayıldığıyla ilgili araştırmaların da takipçisi olacağız.

Salgından etkilenen tüm yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum ve başta Belediye Başkanı İspiroğlu olmak üzere tüm yetkilileri, sorumluluğa davet ediyorum.”

Anahtar Kelimeler: chp, grup, başkanvekili, sakarya, milletvekili, engin
Bu haber toplam 935 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1889 Washington, 42.ci eyalet olarak ABD'ye katıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free