hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
CHP Serdivan'da salona sığmadı Enerjide örnek şehir Sakarya MÜSİAD Sakarya 9.’uncu Çalıştayını gerçekleştirdi. SEDAŞ Dağıtım Hattına Düşürülen Anten Şebekede Büyük Hasar Oluşturdu. Tarihi çeşmeler yenileniyor İki yatırıma Ankara’dan destek Durmuş’tan 14 Şubat Ziyaretleri “Sanayi İşbirliği Projeleri'' SATSO'da anlatıldı SATSO Türk Müziği Topluluğu'ndan bir sevgi konseri Sakarya ve Çevresinde Tularemi
CHP Serdivan'da salona sığmadı
CHP Serdivan'da salona sığmadı
 
Enerjide örnek şehir Sakarya
Enerjide örnek şehir Sakarya
 
SEDAŞ Dağıtım Hattına Düşürülen Anten Şebekede Büyük Hasar Oluşturdu.
SEDAŞ Dağıtım Hattına Düşürülen Anten Şebekede Büyük Hasar Oluşturdu.
 
İki yatırıma Ankara’dan destek
İki yatırıma Ankara’dan destek
OSB’ler istihdam ve ekonomiyi güçlendiriyor
 

OSB’ler istihdam ve ekonomiyi güçlendiriyor

3. OSB’nin Genel Kurul Toplantısı’na katılan Başkan Toçoğlu, “Ülkemizin ve şehrimizin daha fazla ihracata ve kaliteli üretime ihtiyacı var.

16 Ocak 2019 Çarşamba 18:42
Yazdır
3. OSB’nin Genel Kurul Toplantısı’na katılan Başkan Toçoğlu, “Ülkemizin ve şehrimizin daha fazla ihracata ve kaliteli üretime ihtiyacı var. Şehrimizin geleceği için daha fazla üretmeliyiz. Bacası tüten her fabrika istihdam ve ekonomimizin güçlenmesi demek. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak sanayi kuruluşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak şehrimize katkı sağlıyoruz” dedi. Vali Nayir ise 3. OSB’nin önemli bir noktaya gelerek yatırım üssü olduğunu söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Gerçekleştirilen Genel Kurul’da Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcıları Mehmet Zeki Koçberber, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, yönetim kurulu üyeleri ve Organize Sanayi Bölgesinde bulunan firma temsilcileri yer aldı.

Teşekkür ediyoruz
3. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Güneş, “254 hektarlık bir alana kurulan OSB’mizde iftaiye binasına ihtiyacımız vardı. İtfaiye binası müfrezesi için Büyükşehir Belediye Başkanımıza Sanayi bölgemize sağladığı destekten dolayı teşekkür ediyoruz” derken; Şenpiliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, “OSB’miz geldiği nokta ile adeta bir fabrika tarlası. Bizler bu tarlada ekonomik savunma gücünün üyeleri olarak üretim yapmaya devam ediyoruz. Türk insanının ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İş istihdamına katkı
Genel Kurul’da konuşan Başkan Toçoğlu, “Kuruluşlundan bugüne kadar OSB’nin gösterdiği gelişimi çok takından takip eden birisi olarak emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz bu şehirde 10 yıldır tüm aktörleriyle uyum içerisinde çalışmaya gayret sarf ettik. Valiliğimiz, kaymakamlarımız, OSB’lerimiz, STK’larımızla iyi ilişkiler içerisinde olduk. İş dünyamız da çok önemli görevler üstleniyor. Hem iş istihdamına hem de ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sunuyor” dedi.

Hayırlı olsun
Toçoğlu, “Ülkemizin daha fazla ihracata ve kaliteli üretime ihtiyacı var. Şehrimizin geleceği için daha fazla üretmeliyiz. Bacası tüten her fabrika istihdam ve ekonomimiz için ümit demek. Bir insanın evine ekmek götürmesine vesile olunması kadar güzel bir şey yok. Sizin katkılarınızla Sakaryalılar evlerine ekmek götürüyor memleketimiz gelişiyor. Her zaman sanayicimize destek olmaktan büyük mutluluk duydum. Kongrenizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yatırım üssü
Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Söğütlü OSB 21 yıllık bir hikâyeye sahip. İnanıyorum ki her OSB’nin kuruluşu ayrı bir kitap olur. Arkadaşlarımızın buradaki gayretlerini, bu denli büyük ölçekli yatırımlar gördükçe ülkemiz ve şehrimiz adına seviniyoruz. Burada bir disiplin var. İlkeler ve prensipler uygulanıyor. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel örnekler sergileniyor. Ülkemizin bu güzel örneklere ihtiyacı var. Dönüp baktığımızda 3. OSB önemli bir noktaya gelmiş, yatırım üssü olmuş durumda. Buralarda mutlaka üretim istihdam ve katma değer sağlanmalı. İnşallah sosyal tesisleriniz tamamlandığında OSB’niz güzel bir örnek teşkil edecek. Genel Kurul’un hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: osb’nin, genel, kurul, toplantısı’na, katılan, başkan
Bu haber toplam 764 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1955 Yeni Alsancak Limanı'nın temeli Başbakan Adnan Menderes tarafından atıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free