hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
Ortadoğu’da kaosun nedeni Batıdır
 

Ortadoğu’da kaosun nedeni Batıdır

‘Ortadoğu Denkleminde Türkiye’nin Yol Haritası’ konulu konferansta konuşan Yazar İkbal Köseoğlu, “2000'li yıllar sonrası komşularımızla yakın ilişkiler kurmaya başladık. Hem sosyal hem ekonomik bir yakınlaşmamız oldu.

30 Mart 2017 Perşembe 21:28
Yazdır
‘Ortadoğu Denkleminde Türkiye’nin Yol Haritası’ konulu konferansta konuşan Yazar İkbal Köseoğlu, “2000'li yıllar sonrası komşularımızla yakın ilişkiler kurmaya başladık. Hem sosyal hem ekonomik bir yakınlaşmamız oldu. Komşularla sıfır sorun üzerine kurulan ilişkilere batının elitleri bizi eksen kaybıyla itham etmeye başladılar” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart Kültür-Sanat Etkinlikleri ‘Ortadoğu Denkleminde Türkiye’nin Yol Haritası’ konulu konferans ile devam etti. Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Gazeteci Yazar İkbal Köseoğlu konuşmacı olarak katıldı. İkbal Köseoğlu’nun konuşmalarından satır başları şu şekilde;

Bağımsız kavramlar konuşulmaya başlandı
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 2000’li yıllardan önce bölgede Amerika'nın Ortadoğu’daki yoğun ilişki içerisinde olduğu ülkelerden biriydi. Türkiye olarak ABD ile beraber olduğumuz için, Ortadoğu politikamız ABD ile eş güdümlü bir politikaydı. Fakat AK Parti iktidarıyla beraber Ortadoğu’ya dair bağımsız kavramlar konuşulmaya başlanmıştı.”

Komşularla sıfır sorun
“2000'li yıllar sonrası komşularımızla yakın ilişkiler kurmaya başladık.  Hem sosyal hem ekonomik bir yakınlaşmamız oldu. Komşularla sıfır sorun üzerine kurulan ilişkilere batının elitleri bizi eksen kaybıyla itham etmeye başladılar. Sonra Neo Osmanlıcılık kavramını ortaya atarak bizim ilişkilerimizi bu temel üzerine oturtmaya çalıştılar.”

Gelişmeler Batının istediği gibi olmadı
“Batı üstten ve kibirli bir şekilde Ortadoğu ülkelerini kendi emellerine kolayca alet edeceğini düşündü. Ancak Ortadoğu’da gelişmeler Batının istediği gibi olmadı. İslamcılar birçok bölgede iktidara gelmeye başladı ve batı bölgede sarsıntı yaşadı. Daha sonra batı bu süreci tersine çevirmek istedi. Libya'da Kaddafi'nin generalini desteklediler ve orada şuan 3 ayrı hükümet var, kaos yaşanmaktadır. Mısır'da Mursi’yle başlayan ve batıyla uyuşmayan hareketleri baharı kışa çevirdi.”

Anahtar Kelimeler: ‘ortadoğu, denkleminde, türkiye’nin, yol, haritası’, konulu
Bu haber toplam 2271 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free