hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Kadro kabul listesi açıklandı İmar ve Şehircilik Dairesi’ne Deverenli atandı Bosna Hersek Türk mirasıdır 2017’de 5 milyon 220 bin TL destek İHA ve Girişimcilik Konuşuldu Sigorta Acenteleri Zirvesi Erzurum’da Yapıldı. Kadın Mühendisler Sektörde Harikalar Yaratıyor Sakarya Üniversitesine Ürdün’den Ziyaret Söğütlü MYO’nun temeli atıldı Dubai’de Enes Erkan rüzgârı esti

İmar ve Şehircilik Dairesi’ne Deverenli atandı
İmar ve Şehircilik Dairesi’ne Deverenli atandı
 

Söğütlü MYO’nun temeli atıldı
Söğütlü MYO’nun temeli atıldı
 
Afrin’de Görev Yapan Mehmetçiklere ve Asker Oğluna Uğut Tatlısı Gönderdiler
Afrin’de Görev Yapan Mehmetçiklere ve Asker Oğluna Uğut Tatlısı Gönderdiler
 
Eyüp Yıldırım Güven Tazeledi
Eyüp Yıldırım Güven Tazeledi
Okullarda Eğitim Başlıyor
 

Okullarda Eğitim Başlıyor

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı, 18 Eylül Pazartesi Günü başlıyor. İlimizde 716 okulda 180 bin 466 öğrenci, uzun yaz tatilinin ardından ders başı yapacak.

17 Eylül 2017 Pazar 07:09
Yazdır

Okullarda Eğitim Başlıyor

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı, 18 Eylül Pazartesi Günü başlıyor. İlimizde 716 okulda 180 bin 466 öğrenci, uzun yaz tatilinin ardından ders başı yapacak.

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla ilköğretim haftası kutlama programı düzenlenecek. Sabah saat 08.00’de İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve eğitimcilerin Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayacak kutlama programı, Saat 09.00’da Erenler Yücel Ballık Ortaokulu’nda devam edecek.

Vali İrfan Balkanlıoğlu ile il protokolünün de katılacağı İlköğretim Haftası Kutlama Programında; Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Protokol Konuşmaları, Bayrak Devir Teslim Töreni, Ödül Töreni ve İlk Ders Anlatımı yer alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan çalışma takvimine göre; 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 19 Ocak 2018 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018-2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak ve 8 Haziran 2018 Cuma günü sona erecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Pervin TÖRE’nin

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Saygıdeğer Sakaryalılar

2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı’na başlarken, yeni eğitim öğretim yılının, eğitim camiasına, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, çok kıymetli velilerimize, eğitimin tüm paydaşlarına hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 716 okulumuzda, 9 bin 874 yönetici ve öğretmenimiz ve 180 bin 466 öğrencimiz ile yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı’nda taşımalı sistemde 17 bin 466 öğrencimizi ücretsiz taşıyacağız. 2 milyon 217 bin 725 ders kitabını 15 Eylül itibarıyla öğrencilerimizin sıralarının üzerine koyduk. Şehrimizde eğitim yatırımları, bakım onarım çalışmaları baş döndürücü bir hız kazandı. Yaz döneminde 99 okulumuzda onarım çalışması yaptık. Okullarımız günden güne daha modern imkânlara kavuşuyor.

Değerli Sakaryalılar,

Her başlangıçta umut vardır, sevinç vardır. Bizler, öğrencilerimizin sevinçleri ile seviniyor, umutları ile ülkemizin güzel yarınları için daha da umutlanıyoruz. Bütün gücümüzü onların ışıl ışıl gözlerinden, parıldayan bakışlarından alıyoruz. Bizler de onların yeni başarılara yürüyecek olmalarının heyecanını yaşıyoruz.

Gençlerimizin, ülkesini seven, milli, manevi, kültürel değerlerimizi yaşayan ve yaşatan, aklın ve bilimin izinde, küresel gelişmeleri göz ardı etmeyen, sağlıklı düşünüp karar verebilen, yaratıcı bireyler olarak yetişmesi bizlerin en büyük arzusudur. Yeni ve güçlü Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda, yenilenen öğretim programları ile, daha güvenli, daha yeni ve modern eğitim ortamları oluşturarak, evlatlarımızı geleceğe hazırlıyoruz.

Sayın Valimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, kurum, kuruluşların, hayırseverlerimizin, eğitimin bütün süreçlerinde bizlere vermiş olduğu desteğe kurumum ve şahsım adına şükranlarımı arz ederim.

Çok Kıymetli Öğretmenler, Sevgili Öğrenciler,

Bilim ve teknolojinin baş döndürücü hız kazandığı günümüzde, eğitim de çağın gerekleri doğrultusunda yeniden düzenlenmektedir. Eğitimde kara tahtaların, tebeşirlerin yerini artık akıllı tahtalar almıştır. Bakanlığımızın gerçekleştirdiği Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) iftihar ettiğimiz yeniliklerdir. Çocuklarımızı, bilim ve teknolojinin bizlere sunduğu imkânlar içerisinde büyüteceğiz.

Saygıdeğer Veliler;

Yeni öğretim programlarımız, değerlerimiz temelinde oluşturulmuştur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerçekleştirdiğimiz projelerle, yeni ölçme ve değerlendirme anlayışları ile ciddi atılımlar yapmaktayız. Okul öncesi eğitimde okullaşma oranımızı ciddi oranda artırmış bulunmaktayız. 2019 yılında okul öncesi eğitimde %100 okullaşma oranına ulaşacağız. Yapılan yatırımlarla derslik sayımızı artırıp tüm okullarımızda tekli eğitime geçme hedefindeyiz. Okul ve kurumlarımızda gerçekleştirilen birçok Avrupa Birliği Projesi, Tübitak Projeleri, kitap okuma projeleri, mahalli projeler ile araştırma ve inceleme faaliyetlerini desteklemekteyiz. Eğitimin tüm paydaşları ile işbirliği içerisinde, mesleki eğitimde de şehrimizi marka şehir haline getirmenin gayreti içindeyiz.

Değerli eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz,

Bütün bu çalışmaların amacına ulaşması, sizlerin gayretine ve çalışmasına bağlıdır. Çocuklarımızın okullarını sevmesi, sahiplenip koruması, iyi yurttaşlar olarak yetiştirilmesi bu çabaya bağlıdır. Bu bilinç ve ciddiyetle yenilenen öğretim programlarının tanıtılması, EBA (Elektronik Bilişim Ağı) kullanımının artırılması, öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel açıdan izlenmesi süreçlerinde hassasiyet göstereceğinize inanıyorum. Unutmayalım ki eğitim ekip işidir. Ve ben büyük bir aile anlayışıyla, fedakârca çalışan ekibimle çok büyük ve güzel işler başaracağımıza yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması ve başarılarla dolu geçmesi temennisiyle, öğrencilerimizi sevgiyle kucaklar, Sakarya halkına, velilerimize, öğretmenlerimize ve her kademedeki yöneticilerimize saygılarımı sunarım.

Anahtar Kelimeler: 2017, 2018, eğitim, öğretim, yılı, eylül
Bu haber toplam 551 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
şamil
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2008 Küba lideri Fidel Castro görevinden ayrıldığını açıkladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
Adasenotomotiv
Gökhan
ibo
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free