hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Akçay Baraj Gölü su alınabilecek seviyeye ulaştı Şehrin gelişimine ivme kazandıran yatırımların yanındayız Heyelandan çöken yol eski görünümüne kavuştu Büyükşehirli sporcular İstanbul’dan derecelerle döndü Hemşehrilerimizin huzur ve mutluluğu temel hedefimiz 9. Meslek Komitesi'nden tepki; “Her tüccar anladığı işi yapmalı” 212 bin Öğrencimiz Karnelerini Alarak Tatile Çıktılar Yabancı Diller Bölümünden Spelling Bee Yarışması SEDAŞ Öğrencilere Enerji Tasarrufunu Anlattı 2019 yılında 50 milyon metreküp atıksu arıtıldı

Akçay Baraj Gölü su alınabilecek seviyeye ulaştı
Akçay Baraj Gölü su alınabilecek seviyeye ulaştı
 
212 bin Öğrencimiz Karnelerini Alarak Tatile Çıktılar
212 bin Öğrencimiz Karnelerini Alarak Tatile Çıktılar
 

2019 yılında 50 milyon metreküp atıksu arıtıldı
2019 yılında 50 milyon metreküp atıksu arıtıldı
 

SGK Kavşağı için süreç resmen başladı
SGK Kavşağı için süreç resmen başladı
Öğrenci Çalıştayı Yapıldı
 

Öğrenci Çalıştayı Yapıldı

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından “Öğrenci Çalıştayı” düzenlendi.

10 Aralık 2019 Salı 18:15
Yazdır

Öğrenci Çalıştayı Yapıldı

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından “Öğrenci Çalıştayı” düzenlendi.

SAÜ Merkez Kütüphanesinde yapılan çalıştaya Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Öğrenci Dekanı Doç. Dr. Mehmet Barış Horzum, Öğrenci Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Havva Sert ile öğrenciler katıldı.

Çalıştayın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, üniversitelerin eğitim, araştırma ve topluma hizmet fonksiyonları bulunduğunu belirterek, “Biz bu fonksiyonları en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ediyoruz. Üniversitelerimiz de bu fonksiyonları yerine getirirken öğrencilerin farklı taleplerini de dinlemeli, onları bir şekilde sistem içerisinde değerlendirmelidir. Biz de böylece daha iyi bir sisteme gitme arzusundayız” dedi.

“Geleceğinize yön verin”

Öğrencilerin farklı kariyer planlarına yönelik imkânların artırılması gerektiğine işaret eden Rektör Savaşan, “Öğrenciler geleceklerine yön verirken, ailelerinden ve hocalarından da yardım alarak kendilerine bir hedef belirlemelidir. Sonuçta öğrenci hedefini kendisi belirleyecek. Ancak bu yolu onlara temin etme görevi bize düşüyor. Farklı kariyer planlarına imkân sağlamalıyız. Öğrencinin aldığı dersler kendi planlarına göre belirlenmeli” diye konuştu.

Bir öğrencinin neler yapması gerektiği konusuna değinen Savaşan, “Öğrencilik sadece dersle meşgul olma hali değildir. Dersler önemli ama öğrenci aslında geleceğe yön verirken, derse de belli ağırlıkta önem vermesi lazım. Benim gözümde en kötü öğrenci sadece ders çalışan öğrencidir. Çünkü o öğrenciler o dersle ilgili daha da iyi olabilir ama fırsatı tanıma, fırsatın fırsat olduğunu anlayabilme, öğrencinin ders dışı aktiviteleriyle alakalıdır” dedi.

“Ufkunuzu açık tutacaksınız”

Öğrencilere fırsatları değerlendirmeleri gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Fatih Savaşan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz öğrencinin şunu fark etmesini arzuluyoruz. Artık köyde değiliz, bizim rakiplerimiz o köydeki 3-5 kişi değil, bizim rakibimiz dünyadaki herkes. Dışa açık yönümüzü hiçbir şekilde ihmal etmememiz lazım. Nihayetinde başarıyı size sağlayan şey bu ekosistemde toplamda ne sağlandığıdır. Siz ayaklarınızı yere basacak, orada olacaksınız ama ne kadar geniş bir ufku tanıyorsunuz, ufkunuz nerelere ulaşıyor, rakip olarak kimleri aldınız, hedefi küçük mü yoksa büyük mü tuttunuz, bunlar önemlidir. En fazla üzüldüğüm öğrenciler, hedefini yüksek tutmayan öğrencilerdir. Siz bu çağı daha iyi okuyabilirsiniz. Biraz çevreye bakınca, sosyal medyayı bile biraz bilinçli kullanınca, önünüze açılan devasa fırsatlar var. Kendinize güvenin, hedefinizi yüksek tutun, kimsenin sizi küçümsemesine fırsat vermeyin. Herkesin başardığını fazlasıyla siz de başarabilirsiniz. Ufkunuzu açık tutmalısınız, dünyaya bir şeyler verebilirim demelisiniz.”

“Öğrencilerimizin öne çıkmasını istiyoruz”

Eğitim-öğretim programının boyutlarından bahseden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç,  “Hedefimizi gerçekleştirmek adına, eğitim esnasında öğrencilerimiz süreçlerini sıkıntı çekmeden yaşasınlar, istihdam durumunda diğer öğrencilere kıyasla daha başarılı ve daha üst seviyede mezun olsunlar diye çalışmalar yaptık. Bu bağlamda öğrencilerimizi daha çok sektörle bir araya getirmek istedik. İşyeri eğitiminin yanı sıra sektör derslerinin tanımını yaptık. Teorik bilgilerin yanı sıra da sektörün içinde tecrübe edinmiş değerli uzmanların derse gelerek, kazanımlarını ve tecrübelerini paylaşması adına çalışmalar yaptık” diye konuştu.

Çalıştayın devamında öğrenciler kendi sunumlarını yaparak, neler istediklerini ve okul adına neler düşündüklerini paylaştılar.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, öğrenci, dekanlığı, tarafından, “öğrenci
Bu haber toplam 532 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1990 Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk zenci valisi L. Douglas Wilder, Virjinya'da görevine başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free