hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
‘Microsoft Imagine Academy’ Törenle Açıldı
 

‘Microsoft Imagine Academy’ Törenle Açıldı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Microsoft işbirliğinde yürütülen ‘Sakarya MEM Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitimde Bilgi İletişim Teknolojileri Sertifikasyonları ve Dijital Dönüşüme Liderlik Projesi’ hedefleri doğrultusunda ‘Microsoft Imagine Academy’ Sakarya Anadolu Lisesinde açıldı.

18 Kasım 2019 Pazartesi 02:58
Yazdır

‘Microsoft Imagine Academy’ Törenle Açıldı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Microsoft işbirliğinde yürütülen ‘Sakarya MEM  Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitimde Bilgi İletişim Teknolojileri Sertifikasyonları ve Dijital Dönüşüme Liderlik Projesi’ hedefleri doğrultusunda ‘Microsoft Imagine Academy’ Sakarya Anadolu Lisesinde açıldı.

2023 Eğitim Vizyonu’nda tanımlanan 21. Yüzyılın gerektirdiği kişisel becerileri geliştirmek ve  öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüme liderlik edecek eğitim paydaşlarını desteklemek amacı ile yürütülen projenin faaliyetlerinden biri olarak planlanan ‘Microsoft Imagine Academy’ açılışında projenin işleyişiyle ilgili bilgilendirme yapıldı.

Sakarya Anadolu Lisesi’nde veli desteği ile kurulumu sağlanan tam donanımlı bilgisayar laboratuvarının açılışının da yapıldığı programda Microsoft Türkiye Çözüm Ortağı  İde Danışmanlık Genel Müdürü İsmet Benli ile İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş birer konuşma yaparak projenin önemine vurgu yaptılar.

Proje kapsamında ilimiz genelinde görev yapan 13.350 öğretmen ve yöneticiye ücretsiz Office 365 hesabının tanımlandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “İl geneli kullanımına açık olarak kurulacak olan ‘Microsoft Imagine Academy’ sayesinde Sakarya ilinde her branştaki öğretmenin, meslek liseleri başta olmak üzere her okul türündeki öğrencilerin tamamına teknoloji güdümlü bir ekonomide ve dijital çağda başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları içeriklerden oluşan online sistemle uluslararası sınavlara girerek sertifika sahibi olmalarına imkan sağlanmış olacaktır. Ayrıca proje çalışmalarından biri olan Yapay Zeka konusunun ortaöğretimde bilgisayar bilimi dersi müfredatına dahil edilerek okutulması pilot uygulama olarak Sakarya Anadolu Lisesinde Eğitmen Mustafa Namlı tarafından yürütülmektedir. Biz tüm projelerimizde soru çözen değil, sorun çözen nesiller yetiştirmenin gayreti içindeyiz.” dedi.

Düzenlenen programda Microsoft Eğitmen Eğitimlerini tamamlayan öğretmenlere sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş tarafından verildi.

‘Microsoft Imagine Academy’ yürütme kurulunda yer alan Sakarya Anadolu Lisesi, Adapazarı İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Akyazı Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, projenin il genelinde yürütülmesinde koordinasyon görevi yapacaklar.

‘Microsoft Imagine Academy’ Nedir?

Öğrenciler, eğitimciler ve personel için çeşitli çevrimiçi kurslara erişim sağlayan ve Microsoft'un küresel olarak tanınan sertifikalarına hazırlayan dijital bir akademidir. Bilgisayar biliminde  en son araçlar ve teknolojiler temelinde programlama becerilerini öğrenebileceğiniz, BT yönetimi ve bulut platformu çözümlerinde talep gören becerileri geliştirebileceğiniz, veri bilimi kavramları ve araçlarına bir başlangıç yapabileceğiniz, günümüzün işyerinde talep gören verimlilik uygulamalarında ustalık kazanabileceğiniz dijital bir platformdur. ‘Microsoft Imagine Academy’ ile öğrenciler  teknoloji becerilerinde özgüven kazanırlar ve kendilerine üniversite ve kariyer başarısına giden bir yol çizerler. Eğitimcilere en son teknoloji müfredatı, rehberlik, kaynaklar ve tamamlayıcı sertifikasyon sınavı belgeleri sağlanır.

Anahtar Kelimeler: sakarya, milli, eğitim, müdürlüğü, microsoft, işbirliğinde
Bu haber toplam 1619 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free