hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık Bambaşka bir Sakarya var AK Parti millete hizmet partisidir SATSO Meclisi TOBB Seminerlerini tamamladı SATSO ve MEM Edurotech Robot Yarışması'na hazırlanıyor Çanakkale Şehitleri ve İstiklal Marşının Kabulü Anıldı Şehit Ahmet Akyol’da Çanakkale Zaferi Programı Bu Topraklar İçin Sahnelendi Kuzey bölgemiz, Sakarya’nın yıldızı olacak Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü

Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık
Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık
 
Bambaşka bir Sakarya var
Bambaşka bir Sakarya var
 
Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü
Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü
 
SAKARYA KAMUOYUNA
SAKARYA KAMUOYUNA
Mhp Chp Dsp Ve Dp Ekmeleddin İhsanoğlu’na Destek Toplantısı Gerçekleştirdi
 

Mhp Chp Dsp Ve Dp Ekmeleddin İhsanoğlu’na Destek Toplantısı Gerçekleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), DSP ve DP’nin çatı adayı olan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek toplantısı yaptı.

6 Ağustos 2014 Çarşamba 21:49
Yazdır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), DSP ve DP’nin çatı adayı olan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek toplantısı yaptı.
Yapılan toplantıya CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, MHP İl Başkanı Levent Bülbül, DSP İl Başkanı Tanju Peker, CHP İl Başkanı Oğuzcan Curoğlu, DP İl Başkanı Muammer Ün, DSP Parti Meclis Üyesi Necati Eker, parti yöneticileri katıldı.
CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç yaptığı açılış konuşmasında, “ Etle tırnak gibi olmuş olan, şu masanın etrafında birleşmiş olan farklı siyasi partiden olmamıza rağmen aynı ruhla, sevgiyle bu vatanın toprağına bağlı olan, bayrağına bağlı olan, geleceğine bağlı olan bu siyasi partinin temsilcileri aynı yürekle, aynı birlik ve beraberlikle Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekliyor. Tek bir nedeni var. Bu vatanın ve bu milletin parçalanmaması. Tek bir istekleri var kendi siyasi partileri gelecekleri de Türkiye’nin ve Türk milletinin geleceğidir. Onlar kendi çıkarlarını, siyasi çıkarlarını, Türkiye’nin çıkarlarını daha altında Türkiye’nin çıkarları herşeyin üstünde tutuyorlar. Ekmeleddin İhsanoğlu CHP’nin adayı değildir. MHP’nin, DP’nin, DSP’nin ve BBP’nin adayı değildir. Ekmeleddin İhsanoğlu Türkiye Cumhuriyetinin adayıdır. Bölünmesini istemeyen, birlik ve beraberliğinin korunmasını isteyen herkesin adayıdır. Biz birlik ve beraberlik için, hiç ayrılmadan gönlümüzü ve yüreğimizi koyarak, kardeşlik ilişkisi içerisinde bu uğurda mücadele edeceğiz. Bu uğurda ufak bir ayrılığımız yoktur. En ufak bir hesabımız yoktur. Tek dileğimiz Türkiye’nin hem yurtta, hem cihanda sulh içerisinde olup özgür bir ülke olarak başı dik dünyanın lider ülkesi hale gelmesidir” dedi.
DSP Parti Meclisi Üyesi Necati Eker, “ 57. Hükümetin devrilmesine sebep olan nedenlerin başında öncelikle yeni bir iktidarın Türkiye’nin başına getirilebilmesi için Irak savaşın bahane ederek başladı ve bugüne kadar toplumda algı uğraşıları ile beyni bulandırıldı. Bunların içerisinde 57. Hükümetin kabul edemeyeceği bazı şeyleri AK Parti Hükümeti zamanında gördük. Askerimizin başına cuval geçirilmesinden, T.C ibaresinin kaldırılmasına, Andımızın kaldırılmasına ve Türkiye’nin bölünmesine kadar ulaşılabilecek bir safhaya gelmiş bulunuyoruz. Şuan iktidarda bulunan hükümetin gitmesi için, halkın huzurun tekrar tesis edilebilmesi için, 10 ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan ve hiçbir parti ayrımı yapmadan bir araya gelerek desteklediği adayımız olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun desteklenmesini arzu ediyorum. Bu nedenle sandıklara sahip çıkılmasını ve 10 Ağustos’tan sonra da Türkiye’de huzurun tesis edilmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.
DP Sakarya İl Başkanı Muammer Ün ise yaptığı konuşmada, “ Habur sınır kapısında davul ve zurna ile karşılanan insanların ayaklarına mobil mahkemeler gönderen, memleketin bütün servetini bir takım taraftarlarını sunan, adaleti tarumar eden, orduyu tahrip eden, devletin bütün kurum ve kuruluşlarını perişan eden, bir iktidara karşı bu mücadeleyi vermeye çalışan buna destek olan partili arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Bu parti meselesi değil memleket meselesidir. 10 Ağustostaki cumhurbaşkanlığı seçiminden ziyade Türkiye’nin hangi noktaya gelip geleceği, nereye gideceği, kimlerin söz sahibi olacağından dolayı endişelerim var” diye konuştu.
MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata’da 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun desteklenmesi gerektiği vurguladı. Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.

Anahtar Kelimeler: milliyetçi, hareket, partisi, mhp, cumhuriyet, halk
Bu haber toplam 1428 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1903 Beşiktaş Jimnastik Kulübü kuruldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free