hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakaryaspor Kendi Sahasında Kayıp 0-2 Ayçiçeği Bisiklet Vadisi şehrimize çok yakıştı Sakarya MTB Cup nefesleri kesti Vadi bisiklet sporuna büyük katkı sunacak Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı 4 proje için MARKA ile imzalar atıldı Engelsiz yürekler ‘Rastgele’ dedi Sokak Arası Fotoğraf Sergisi Açıldı Karaman Mahallesine Yeni Anaokulu
Sakaryaspor Kendi Sahasında Kayıp 0-2
Sakaryaspor Kendi Sahasında Kayıp 0-2
 

Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor
Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor
 

Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı
Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı
 

Maltepe Park ve ADAKULE Sakarya’nın hizmetinde
Maltepe Park ve ADAKULE Sakarya’nın hizmetinde
Mesleki Eğitimde Yenilenme Hareketi“İŞ’TE ERBAP PROJESİ” tanıtıldı
 

Mesleki Eğitimde Yenilenme Hareketi“İŞ’TE ERBAP PROJESİ” tanıtıldı

İlimizde mesleki eğitimi daha da geliştirmek, verimli kılmak amacıyla Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “İş’te Erbap Projesi” düzenlenen programla tanıtıldı.

20 Aralık 2017 Çarşamba 22:54
Yazdır

Mesleki Eğitimde Yenilenme Hareketi

“İŞ’TE ERBAP PROJESİ” tanıtıldı

İlimizde mesleki eğitimi daha da geliştirmek, verimli kılmak amacıyla Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “İş’te Erbap Projesi” düzenlenen programla tanıtıldı.

Projenin tanıtım toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Projeden Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi, ilçe milli eğitim müdürleri, mesleki eğitimden sorumlu ilçe şube müdürleri ile ilimiz genelindeki mesleki eğitim okullarının müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi’nin açılış konuşmasıyla başlayan tanıtım programında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, bugün itibariyle start verdikleri İş’te Erbap Projesi’ni çok önemsediklerini söyledi. Türkiye’de Mesleki Eğitimin Erbabı Sakarya İli olmalıdır diyen Pervin Töre şunları söyledi:

“Ülkemizde sanayi ve iş alanları dendiğinde ilk akla gelen şehirlerden birinde yaşıyoruz. Bu müstesna şehirde mesleki eğitimi daha da geliştirme ve verimli kılma amacıyla altı aylık bir çalışmanın ürünü olarak ortaya koyduğumuz “İş’te Erbap Projesi” nin tanıtılacağı toplantıda bulunmaktan mutluluk ve heyecan duyduğumu ifade etmek istiyorum. Mesleki eğitimi Sakarya’da marka yapmak için geliştirdiğimiz bu projeyi siz okul yöneticilerimizin fedakarlığı ve özverisiyle başarıyla uygulayacağımızı ümit ediyorum.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün belirlediği temel hedefler doğrultusunda; mesleki ve teknik eğitim en genel anlamda, bireysel ve toplumsal yaşam için zorunlu olan bir mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tavır ve meslek alışkanlıklarını kazandırarak bireyi zihinsel, duygusal, sosyal, ekonomik ve kişisel yönleriyle dengeli biçimde geliştirme sürecini nitelikli hale getirmektir.

Bilginin sürekli artması ve bilimin gelişmesi doğrultusunda teknolojinin her geçen gün kendini yenilemesi ülkelerin eğitim süreçlerini etkilemektedir. Bu nedenle eğitim programlarının güncel olması ve yapılan eğitim-öğretim ortamlarının çağın koşullarına uygun olması gerekmektedir.

Bu anlamda mesleki eğitimi Sakarya’da ayağa kaldıracak, ülke ekonomisine nitelikli insan gücü yetiştirecek ‘İş’te Erbap Projesi’ni elbirliğiyle başarıya ulaştırmamız gerekiyor. Mesleki eğitim Sakarya’nın en güçlü yönüdür. Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri Gülay’ın, Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun çok önemsediği mesleki eğitimde Türkiye’nin erbabı olmalıyız.

Bu hedef doğrultusunda meslek liselerimizde girişimci nesiller yetiştirerek, kendi işini kuran, ahilik kültürüne sahip, ülke ekonomisine katkı sağlayan başarılı işadamlarını meslek liselerimizden çıkarmalıyız. Göreve başladığım ilk günden itibaren her çalışmamızda ‘Biz Bir Aileyiz’ felsefesiyle hareket ediyor, bulunduğumuz görevlerde farkındalık oluşturmayı önemsiyorum. Bugünden itibaren mesleki eğitim alanında seferberlik ilan ediyoruz.

Ekonomisi güçlü ülkeleri incelediğimizde en önemli özelliklerinin eğitimde nitelikli insan gücü yetiştirmeye ve mesleki eğitime önem verdiklerini görüyoruz. Gelişmiş ülkeler, bireylerin teknolojiyi anlayıp kullanabilecek temel becerilere, iletişim ve problem çözme becerilerine ve işbirliği içinde çalışabilecek disipline sahip olmasına önem vermektedirler. Ekonomimizin güçlenmesi ancak mesleki eğitimin güçlenmesiyle gerçekleşecektir. Okul ve Sanayi işbirliğini çok sağlam bir zemine oturtarak bu projeyi mesleki eğitimin hizmetine sunacağız.

İş’te Erbap Projemizin hayırlara vesile olmasını, ilimizin ve ülkemizin geleceğine, iş yaşamına mesleki eğitimin niteliğine katkılar sunmasını temenni ediyorum. Projenin oluşum sürecine katkı veren Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’na şükranlarımızı arzederken, projenin içinde yer alan tüm yöneticilere, öğretmenlere ve paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Mesleki eğitimle ilgili okul ve kurum müdürlerinin büyük heyecanla takip ettiği toplantıda, Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sevda Aslan proje hakkında ayrıntılı sunum yaptı. Projeyi il ve ilçe yöneticileri de sistem üzerinden takip ederek, çalışmalara katkı sağlayacaklardır.

Anahtar Kelimeler: ilimizde, mesleki, eğitimi, daha, geliştirmek, verimli
Bu haber toplam 1107 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1999 Boeing 737-200 tipi bir yolcu uçağı Buenos Aires'ten kalkışı sırasında düştü; 67 kişi öldü.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free