hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakaryalıların destekleri bölgeye ulaştı Kültürel etkileşim müşterek tarih bilinci oluşmasına katkı sağlıyor 2021 Türk Dünyası Kültür Başkentine en uygun aday Sakarya’dır Çeşme Meydanına örnek çalışma ÖZKOÇ: “O GÜNÜN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ, HAZIR OLMALIYIZ” Sakarya Oda ve Borsalarından Elazığ ve Malatya'ya Yardım Eli Akgün Altuğ'un Acı Günü Şehrimiz için en iyisi olmasını istiyoruz Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında Utaş Uşakspor:1 Sakaryaspor:1

Sakaryalıların destekleri bölgeye ulaştı
Sakaryalıların destekleri bölgeye ulaştı
 
ÖZKOÇ: “O GÜNÜN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ, HAZIR OLMALIYIZ”
ÖZKOÇ: “O GÜNÜN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ, HAZIR OLMALIYIZ”
 
Akgün Altuğ'un Acı Günü
Akgün Altuğ'un Acı Günü
 
Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında
Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında
Mektepli  Kaptanlara  Otobüste  Ders
 

Mektepli Kaptanlara Otobüste Ders

Amasya?da otobüs kaptanlığı programı öğrencilerine dersler yolcu otobüsünde veriliyor.Amasya Üniversitesi bünyesindeki Yüksek Akın Taşova Meslek Yüksekokulu?nda bu yıl eğitim faaliyetlerine başlayan otobüs kaptanlığı programının 40 öğren

8 Kasım 2014 Cumartesi 17:30
Yazdır

Amasya?da otobüs kaptanlığı programı öğrencilerine dersler yolcu otobüsünde veriliyor.
Amasya Üniversitesi bünyesindeki Yüksek Akın Taşova Meslek Yüksekokulu?nda bu sene eğitim faaliyetlerine başlayan otobüs kaptanlığı programının 40 öğrencisi okuldaki derslerin yanı paradigma üniversiteye ilişkin yolcu otobüsünde de uygulamalı şekilde ders yapıyor.
Öğrencilerine turizm taşımacılığı, umumi seyrüsefer bilgisi, gezi acenteliği, ana sürücülük eğitimi, fizik ve yabancı lisan bunun şeklinde muhtelif dersler verildiğini belirten Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Burak Bilgin, bununla beraber üniversite yönetimini gönderdiği son model yolcu otobüsünde de uygulamalı şekilde bilgiler aktarıldığını söyledi.
İlk aşamada otobüse binmeden lastiklerin denetim edilmesini tavsiye ettikten sonra başladığı derste öğrencilerine seslenen M. Burak Bilgin, ?Araç arasında ayakta yolcu taşınmaması prensibini, çok yolcu taşınmaması prensibini her bindiğiniz otobüste uygulayın. Bizim en mühim hususumuz öncelikle can emniyetini sağlayıcı tedbirlerle yola çıkmaktır? dedi.
Otobüs firmalarında ve kamuda istihdam olma olanağı bulunan öğrencilerini maksimum biçimde yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Bilgin, ?Yurdumuzda karşılaştığımız iri otobüs kazalarında ölüm vakalarında gittikçe artan bir grafik var. Kazaların ölümlü ve yaralı şekilde aşırı bir miktarda meydana gelmesi bizlerin de eğitim yönünde kimi konulara eğilmesini, irdelememizi gerektiriyor. Gerek simülatör cihazlarıyla lazım uygulamalı derslere ağırlık vererek vasıta üzerinde arabanın yük dağılımından, yolcu kapasitesinden bahsediyoruz? diye konuştu.
Öğrencilerin yolcu koltuklarındaki emniyet kemerlerini bağlayıp mektep çevresindeki güzergahta tur attığı eğitimden memnun olduğunu söyleyen 1. derslik öğrencisi Kenan Çoban da, nitelikli personel yetiştirdiği ve istihdam şansının daha çok bulunduğu için bu kısmı seçtiğini vurguladı.

Kaynak: IHA-YEREL

Anahtar Kelimeler: Amasya,Mektepli,Kaptanlara,Otobüste,Ders,,
Bu haber toplam 2454 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1990 Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk zenci valisi L. Douglas Wilder, Virjinya'da görevine başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free