hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Mektepli  Kaptanlara  Otobüste  Ders
 

Mektepli Kaptanlara Otobüste Ders

Amasya?da otobüs kaptanlığı programı öğrencilerine dersler yolcu otobüsünde veriliyor.Amasya Üniversitesi bünyesindeki Yüksek Akın Taşova Meslek Yüksekokulu?nda bu yıl eğitim faaliyetlerine başlayan otobüs kaptanlığı programının 40 öğren

8 Kasım 2014 Cumartesi 17:30
Yazdır

Amasya?da otobüs kaptanlığı programı öğrencilerine dersler yolcu otobüsünde veriliyor.
Amasya Üniversitesi bünyesindeki Yüksek Akın Taşova Meslek Yüksekokulu?nda bu sene eğitim faaliyetlerine başlayan otobüs kaptanlığı programının 40 öğrencisi okuldaki derslerin yanı paradigma üniversiteye ilişkin yolcu otobüsünde de uygulamalı şekilde ders yapıyor.
Öğrencilerine turizm taşımacılığı, umumi seyrüsefer bilgisi, gezi acenteliği, ana sürücülük eğitimi, fizik ve yabancı lisan bunun şeklinde muhtelif dersler verildiğini belirten Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Burak Bilgin, bununla beraber üniversite yönetimini gönderdiği son model yolcu otobüsünde de uygulamalı şekilde bilgiler aktarıldığını söyledi.
İlk aşamada otobüse binmeden lastiklerin denetim edilmesini tavsiye ettikten sonra başladığı derste öğrencilerine seslenen M. Burak Bilgin, ?Araç arasında ayakta yolcu taşınmaması prensibini, çok yolcu taşınmaması prensibini her bindiğiniz otobüste uygulayın. Bizim en mühim hususumuz öncelikle can emniyetini sağlayıcı tedbirlerle yola çıkmaktır? dedi.
Otobüs firmalarında ve kamuda istihdam olma olanağı bulunan öğrencilerini maksimum biçimde yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Bilgin, ?Yurdumuzda karşılaştığımız iri otobüs kazalarında ölüm vakalarında gittikçe artan bir grafik var. Kazaların ölümlü ve yaralı şekilde aşırı bir miktarda meydana gelmesi bizlerin de eğitim yönünde kimi konulara eğilmesini, irdelememizi gerektiriyor. Gerek simülatör cihazlarıyla lazım uygulamalı derslere ağırlık vererek vasıta üzerinde arabanın yük dağılımından, yolcu kapasitesinden bahsediyoruz? diye konuştu.
Öğrencilerin yolcu koltuklarındaki emniyet kemerlerini bağlayıp mektep çevresindeki güzergahta tur attığı eğitimden memnun olduğunu söyleyen 1. derslik öğrencisi Kenan Çoban da, nitelikli personel yetiştirdiği ve istihdam şansının daha çok bulunduğu için bu kısmı seçtiğini vurguladı.

Kaynak: IHA-YEREL

Anahtar Kelimeler: Amasya,Mektepli,Kaptanlara,Otobüste,Ders,,
Bu haber toplam 2825 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free