hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Madeni Atık Depolama Sahası
 

Madeni Atık Depolama Sahası

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, madeni atık yağ depolama sahası oluşturdu. Toplanan yaklaşık bir ton madeni atık yağ, anlaşma sağlanan PETDER firmasına teslim edildi.

23 Kasım 2005 Çarşamba 09:55
Yazdır
Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Müdürlüğü, madeni atık yağ sahası oluşturarak, bunların toplanması için PETDER firması ile bir protokol imzaladı. 25353 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği"ne göre madeni atık yağların, çevre ve insan sağlığına zarar vermeden doğrudan veya dolaylı bir biçimde alıcı ortama verilmesini amaçladıklarını belirten Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Müdürlüğü yetkilileri, yönetmelikte belirtildiği gibi, bu tarz atık yağların geçici depolanması, lisanslı araçlarla taşınması, bakanlıktan lisans almış geri kazanım tesislerinde veya tehlikeli ve özel atıkları ilave yakıt olarak kullanan tesislerde kullanılmasını sağlamak üzere belediye olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını kaydetti. Bu yönetmeliğe göre madeni atık yağ üreticilerinin çıkan yağları ticari amaçlarla alıp satamayacaklarını, fuel-oil veya diğer sıvı yakıtlarla karıştırarak yakamayacaklarını da söyleyen yetkililer, "Ayrıca su, toprak gibi alıcı ortamlara doğrudan veremeyecek, kanalizasyona boşaltmayacaklar. Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü olarak, yönetmelik hükümlerini yerine getirmek amacıyla öncelikle büyükşehir bünyesinde madeni atık yağ depolama tesisi oluşturuldu ve atık motor yağların toplanması konusunda faaliyet gösteren PETDER firmasıyla anlaşma sağlandı. İmzalanan protokol gereği PETDER, toplanan bin 80 kg atık yağı belediyeden teslim aldı" dedi. Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Müdürlüğü yetkilileri, ilçe ve alt kademe belediyelerinden de ortalama yıllık atık yağ miktarlarını belirleyerek, oluşan bu atık yağları belli periyotlarla geçici depolama sahasına getirmelerini istedi.
Anahtar Kelimeler: adapazarı, büyükşehir, belediyesi, türkiye, ilki, gerçekleştirerek
Bu haber toplam 3508 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free