hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Kültürel ve sanatsal çalışmalara desteğimiz sürecek
 

Kültürel ve sanatsal çalışmalara desteğimiz sürecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 5. Golden Pumpkin Kısa Film Yarışması ödül töreninde konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Film yarışmaları şehrimizin tanıtımı açısından çok önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda kültürel bir boşluğu da dolduracak niteliktedir.

17 Ekim 2019 Perşembe 05:39
Yazdır
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 5. Golden Pumpkin Kısa Film Yarışması ödül töreninde konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Film yarışmaları şehrimizin tanıtımı açısından çok önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda kültürel bir boşluğu da dolduracak niteliktedir. Sakarya’nın gerek ulusal gerek uluslararası camiada kültürel faaliyetleriyle ön plana çıkmasından gurur duyuyoruz. İnşallah kültürel ve sanatsal çalışmalara desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 5. Golden Pumpkin Kısa Film Yarışması ödül törenine katıldı. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Başkan Yüce’nin yanı sıra SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, BİK Sakarya Şube Başkanı Engin Kaşdaş, SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, RATED Başkanı Remzi Adıyaman, öğretim üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Tören Barış Pınarı Harekatında görev alan ve şehit olan askerler adına gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Protokol konuşmalarının ardından 156 kısa film arasında dereceye giren yapıtlara ödülleri takdim edildi.  5. Golden Pumpkin Kısa Film Yarışmasında birinci olan ‘Avarya’ adlı kısa filmiyle Yönetmen Gökalp Gönen‘e ödülünü Başkan Ekrem Yüce takdim etti.

156 kısa film
SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman, “5 yıl önce öğretim görevlisi arkadaşlarla bir etkinlik, faaliyet düzenlemek istedik. Kısa film yarışması aklımıza geldi. Yarışmanın adını Sakarya’mızda meşhur olan kabaktan yola çıkarak Golden Pumpkin yapmayı uygun gördük. Bu yıl 5.’ sini gerçekleştirildiğimiz kısa film yarışmamıza 156 kısa film geldi. Jüri üyelerimiz bu filmlerden 12 tanesini finale bıraktı. Yarışmamızda emeği geçen herkese teşekkür ederim” derken; Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, bu tür yarışmaların Türk sinemasına katkıda bulunacağına ifade ederek yarışmada emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Destekler büyük önem taşır
SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Üniversiteleri zenginleştiren faaliyetler var. Araştırma geliştirme ve topluma hizmet faaliyetleri olmazsa olmaz eğitim hizmetleri faaliyetleridir. Ancak Golden Pumpkin Kısa Film Yarışması gibi kültür ve sanat etkinlikleri özellikle bu işe yeni adım atmaya çalışan gençlerin desteklenmesi anlamında büyük bir önem taşımaktadır. Sunduğu desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye ve bu işin mutfağında olan İletişim Fakültesinin değerli Dekanı ve öğretim üyelerine teşekkürleri sunarım” dedi.

Gurur vesilesi
Gençlerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Bu yıl 5’incisi düzenlenen yarışmada emeği geçen bütün öğrencileri ve akademisyenlerimizi tebrik ediyorum. Kısa sürede uluslararası hale gelen ve gelenekselleşen yarışma bizlere mutluluk veriyor. Bu gibi yarışmalar, bir şehrin sosyal ve kültürel dokusunun oluşmasında önemli rol oynar.  Şehrimizin tanıtımı açısından da çok önemli bir yere sahip olduğunu düşündüğüm film yarışmaları aynı zamanda kültürel bir boşluğu da doldurur. Sakarya’nın gerek ulusal gerek uluslararası camiada kültürel faaliyetleriyle ön plana çıkmasından gurur duyuyoruz” dedi.

Sakarya’yı öne çıkaran çalışmalar
Yüce, “Büyükşehir Belediyemiz her zaman Sakarya’mızın tanınırlığını artıracak projelere destek vermeye devam edecek. Birçok film arasından özenle seçilerek finale kalan yönetmenlerimizi kutluyorum. İleride ülkemiz için önemli yönetmenler arasına girebileceğinize inanıyorum. Kısa filmler bize farklı bakış açılarını, yeni kamera tekniklerini, deneysel çalışmaları sunar. Sinemanın gelişimi için çok önemli rol üstlenir. Kendimizle olan yolculuğumuzu beyaz perdede gözlerimizin önüne serer. Yarışmanın tekrardan hayırlı olmasını dileyerek SAÜ Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Savaşan’a, İletişim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Aytekin İşman’a, öğrencilerimize ve yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Anahtar Kelimeler: kültür, turizm, bakanlığı’nın, katkılarıyla, düzenlenen, golden
Bu haber toplam 2764 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free