hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Köşk Başörtülü Cumhura Kapalı
 

Köşk Başörtülü Cumhura Kapalı

7. haftasına giren eylemlerinde Sakarya Başörtüsü Platformu üyeleri, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in başörtülülere uyguladığı ayrımcılığı eleştirerek, yasak karşısında herkesin ilkeli ve onurlu bir siyaset izlemesi gerektiğini vurguladılar.

29 Ekim 2005 Cumartesi 15:56
Yazdır
Sakarya Başörtüsü Platformu’nun başlattığı ve 7. haftasına giren “Başörtüsüne Özgürlük” eylemleri, her hafta Cumartesi günü, saat 12.30’da şehir meydanında yapılan basın açıklamalarıyla devam ediyor. Eski Defterdarlık binası önünde toplanan platform üyeleri, başörtüsü yasağının bir zulme dönüştüğünü ve bu zulme karşı ilkeli, onurlu ve kesintisiz bir direniş sergilemeden sorunun çözülmeyeceğini söyleyerek; Sakarya’nın tüm onurlu insanlarını kendilerine destek vermeye çağırıyorlar. Bu hafta yapılan basın açıklamasında; başörtüsü yasağının Türkiye’de yaşayan Müslümanlara karşı uygulanan baskı siyasetinin bir simgesine dönüştüğü vurgulanarak; İslami kimliğe karşıtlıklarını “irtica, siyasal simge, kamusal alan” gibi bahanelerin arkasında gizlemeye çalışan iktidar seçkinlerinin, sergiledikleri oyunun yaşanan son olaylarla iyice gün yüzüne çıktığı söylendi. YÖK’ün meydan okumacı tavrının eleştirildiği açıklamasında; bugüne kadar başörtüsü yasağı ve katsayı uygulamasından mağdur olan geniş bir halk kitlesini hiç sahiplenmemiş olan YÖK başkanının “Rektör Aşkın’ı sahiplenmek, Cumhuriyet’i sahiplenmektir,” sözlerinden sonra Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in tüm rektörleri, köşkteki resepsiyona davet etmesine dikkat çekildi. Her yıl olduğu gibi bu yılda başörtülülere karşı ayrımcılık yapan ve eşleri örtülü olan vekillere tek kişilik davetiye gönderen Cumhurbaşkanının bu olumsuz tavrı eleştirilerek; bu uygulamanın hangi hukuki gerekçeye dayandırıldığı ve kimin eşinin örtülü olup olmadığının kim tarafından ve nasıl tespit edildiğinin sorulduğu açıklamada; AKP milletvekilleri, izzetli olmaya, teslimiyetçi ve kimliksiz tutumlarını terk etmeye ve resepsiyona katılmamaya çağırıldı. Başörtüsü yasağını protesto eden pankartlar taşıyan ve kadın, erkek ve çocuklardan oluşan kalabalık bir gruptan oluşan platform üyeleri, her türlü baskı ve yasaklamalara en güzel cevabın direnişle verileceği söylediler. Basın açıklamasına “Yaşasın İslami mücadelemiz; yaşasın başörtüsü direnişimiz!” ve “Tevhid, adalet, özgürlük” sloganları atılarak son verildi.
Anahtar Kelimeler: haftasına, giren, eylemlerinde, sakarya, başörtüsü, platformu
Bu haber toplam 2853 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free