hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Kızılay Başkanı Sakarya'da
 

Kızılay Başkanı Sakarya'da

Türk Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali, 2006 yılının 7. ayına kadar Türkiye'de kan sorununun çözüme kavuşacağını ve bilgisayar ortamında hastanelerin kan ihtiyaçlarını göreceklerini söyledi.

14 Kasım 2005 Pazartesi 12:47
Yazdır
Sakarya Devlet Hastanesi'nin bahçesinde oluşturulacak olan Kan Merkezi'ne tahsis edilen yerle ilgili protokol, Sakarya Valisi Nuri Okutan ve Türk Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali arasında imzalandı. Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, kanın Türkiye'de büyük bir problem olduğunu ancak bugüne kadar bunun üzerine kimsenin kalıcı çözümlerle gitmediğini belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Ülkemde bir elinde kan torbası, bir elinde reçete sokaklarda kan aramakla meşgul olan vatandaş görmek istemiyorum' sözünden hareket ederek sorunu çözmek için çalıştıklarını söyledi. Küçükali, "Bunun bir adımı da Sakarya'da gelişiyor. Tabi bu kolay olmuyor. 2006 yılının 7. ayının sonu itibariyle eğer Sağlık Bakanlığı bizi tam yetkilendirirse kan problemini çözeceğiz. Tüm hastanelerle entegre oluyoruz. Altyapıyı tamamladık, yazılımları bitirdik. Bilgisayar ortamında hastanelerin haftalık ameliyatlarını göreceğiz. Kan ihtiyaçlarını ve kan gruplarını da göreceğiz. Dolayısıyla biz ameliyata hasta gitmeden, onun ihtiyacı olan kanı hastanenin ilgililerine makbuz karşılığı teslim etmiş olacağız. Sonra hasta sahibi hiç bir şekilde ödeme yapmadan, hastanede sanki ameliyathanede lazım olan bir eldivenmiş gibi, kanı da kendi içinde sirküle ederek, hasta sahibinin haberi olmadan hastanın ihtiyacı karşılanmış olacak. Tabi bu anlattığımız bu kadar kolay mı? Gayet tabi değil. Bunun ciddi bir maddi boyutu var. 150 milyon Euro gibi bir parayla karşılaşıyoruz. Bu manada Sağlık Bakanlığı'ndan parasal destek değil, ekipman desteği bekliyoruz. Bu arada had safhada doktor ihtiyacı olabilir. Teknisyen ihtiyacı olabilir" şeklinde konuştu. Kan işinin gönüllülük ilkesine bağlı olduğunu vurgulayan Küçükali, 'kana kan' uygulamasının ise yanlış olduğunu ifade etti. Yapılacak olan merkezde teknolojik yapılanmanın da sağlanacağını belirten Küçükali, yıl sonuna kadar merkezin hizmete gireceğini ve yaklaşık bir milyon YTL para harcanacağını kaydetti. Sakarya Valisi Nuri Okutan ise, bölgede yaşanan doğal afet ve kazalarda en büyük ihtiyacın kan olduğunu belirterek, yapılacak olan merkezle sorunun aşılacağını söyledi.
Anahtar Kelimeler: türk, kızılay, derneği, genel, başkanı, tekin
Bu haber toplam 3178 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free