hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Çikolata Fabrikası için hazırlıklar sona eriyor Kart54 kiosklarında yeni dönem Toplu taşımada sağlıklı ulaşımlar için SEDAŞ Çalışanlarına Yüksekte Çalışma Eğitimi Atatürk İlkokulunda “Engellere Rağmen Bir Bütünüz” etkinliği Engelliler Gününde “Gör Beni” Projesi Sakaryalı Şairlerden Muhteşem Şiir Şöleni Duygusal Yük, İş Performansını Etkiliyor Çözüm ortağı muhtarlarımızla iş birliğimiz sürecek Türk tarihini anlamak iyi öğrenmekten geçer

Çikolata Fabrikası için hazırlıklar sona eriyor
Çikolata Fabrikası için hazırlıklar sona eriyor
 

Toplu taşımada sağlıklı ulaşımlar için
Toplu taşımada sağlıklı ulaşımlar için
 
Sakaryalı Şairlerden Muhteşem Şiir Şöleni
Sakaryalı Şairlerden Muhteşem Şiir Şöleni
 
ARNAVUTLUK SARSILDI,UZAT ELİNİ YARALARI SARALIM
ARNAVUTLUK SARSILDI,UZAT ELİNİ YARALARI SARALIM
KESK'TEN SSGSS YASA TASARISINA TEPKİ
 

KESK'TEN SSGSS YASA TASARISINA TEPKİ

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sakarya Şubeler Platformu, hükümet tarafından Meclis Genel Kurulu'na getirilen Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Yasa Tasarısı'nın yasalaşmaması için eylem düzenledi.

1 Nisan 2008 Salı 20:10
Yazdır
KESK Şubeler Platformu tarafından Adapazarı Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen eyleme diğer sendikaların üyeleri de destek verdi. Hükümet ve IMF aleyhine sloganların atıldığı eylemde grup adına açıklama yapan KESK Sakarya Dönem Sözcüsü İlker Yıldız, "SSGSS Yasa Tasarısı'na karşı emek örgütlerinin gösterdiği tepki hükümete geri adım attırmış gibi gözükse de Çalışma Bakanı'nın açıklamaları ve yürütülen teknik çalışmanın ortaya çıkardığı tablo, hükümetin SSGSS Yasa Tasarısı'nın temel unsurlarına dokunmak niyetinde olmadığını göstermektedir. Hükümetin, Emek Platformunun taleplerini oyalama taktiğiyle geçiştirerek, Meclis'ten yasayı jet hızıyla geçirme taktiği izlediği anlaşılıyor. 17 meslek emek örgütü, SSGSS'nin temel mantığının değiştirilmesini gerektiren 19 temel talebi ortaya koymuştur. Bu 19 temel talep, emek örgütleri için kırmızı çizgi niteliğindedir. Bu 19 maddenin dayandığı temel yaklaşım bir kenara itilerek ve yasa tasarısının özü korunarak bir uzlaşma söz konusu olamaz" diye konuştu. Uygulama yılı ötelenmiş olmasına rağmen 65 yaş emekliliğine karşı olduklarını kaydeden Yıldız, "58-60 yaş emekliliğinde ısrarlıyız. Bakanlığın güncelleme kat sayısına olan yaklaşımı emekli aylıklarında zaman içinde azalmaya neden olacaktır. Emeklilerde gelir ve aylıkların yıllık artışında refah payı da dikkate alınmalıdır. Aylık bağlama oranlarının makul bir seviyede tutulmasını istiyoruz. Fiili hizmet zammında ısrarlıyız. Sağlık sisteminin piyasalaştırılarak, katkı payı getirilmesine karşıyız" dedi. Basın açıklamasından ardından grup sessizce dağıldı.
Anahtar Kelimeler: kamu, emekçileri, sendikaları, konfederasyonu, kesk, sakarya
Bu haber toplam 2522 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1983 İsrail, Trablusşam'da tutuklu 6 İsrail askerine karşılık 4800 Filistinliyi serbest bıraktı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free