hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehrin yeni laboratuvarında sona doğru Ahiler beraberlik ve kardeşliğin teminatıdır Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB'de Müteşebbis Heyet ve Yönetim belli oldu Engelli Sağlık Raporu Sakarya' dan da Verilmeli Sapanca Gölü içinden botla ulaşarak bakım yaptı. İnsan Kaynakları Profesyonelleri Toplandı… Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde GELECEKTE HAYVANCILIK NASIL OLACAK "Sakarya'da Sanat 25. Yılında SAGÜSAD” Fotoğraf Şenliği sona erdi.

Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
 
Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde
Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde
 
Beraberliği son saniyede kurtardık 2-2
Beraberliği son saniyede kurtardık 2-2
 

Uluslararası bisiklet şampiyonası başladı
Uluslararası bisiklet şampiyonası başladı
KESK'TEN SSGSS YASA TASARISINA TEPKİ
 

KESK'TEN SSGSS YASA TASARISINA TEPKİ

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sakarya Şubeler Platformu, hükümet tarafından Meclis Genel Kurulu'na getirilen Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Yasa Tasarısı'nın yasalaşmaması için eylem düzenledi.

1 Nisan 2008 Salı 20:10
Yazdır
KESK Şubeler Platformu tarafından Adapazarı Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen eyleme diğer sendikaların üyeleri de destek verdi. Hükümet ve IMF aleyhine sloganların atıldığı eylemde grup adına açıklama yapan KESK Sakarya Dönem Sözcüsü İlker Yıldız, "SSGSS Yasa Tasarısı'na karşı emek örgütlerinin gösterdiği tepki hükümete geri adım attırmış gibi gözükse de Çalışma Bakanı'nın açıklamaları ve yürütülen teknik çalışmanın ortaya çıkardığı tablo, hükümetin SSGSS Yasa Tasarısı'nın temel unsurlarına dokunmak niyetinde olmadığını göstermektedir. Hükümetin, Emek Platformunun taleplerini oyalama taktiğiyle geçiştirerek, Meclis'ten yasayı jet hızıyla geçirme taktiği izlediği anlaşılıyor. 17 meslek emek örgütü, SSGSS'nin temel mantığının değiştirilmesini gerektiren 19 temel talebi ortaya koymuştur. Bu 19 temel talep, emek örgütleri için kırmızı çizgi niteliğindedir. Bu 19 maddenin dayandığı temel yaklaşım bir kenara itilerek ve yasa tasarısının özü korunarak bir uzlaşma söz konusu olamaz" diye konuştu. Uygulama yılı ötelenmiş olmasına rağmen 65 yaş emekliliğine karşı olduklarını kaydeden Yıldız, "58-60 yaş emekliliğinde ısrarlıyız. Bakanlığın güncelleme kat sayısına olan yaklaşımı emekli aylıklarında zaman içinde azalmaya neden olacaktır. Emeklilerde gelir ve aylıkların yıllık artışında refah payı da dikkate alınmalıdır. Aylık bağlama oranlarının makul bir seviyede tutulmasını istiyoruz. Fiili hizmet zammında ısrarlıyız. Sağlık sisteminin piyasalaştırılarak, katkı payı getirilmesine karşıyız" dedi. Basın açıklamasından ardından grup sessizce dağıldı.
Anahtar Kelimeler: kamu, emekçileri, sendikaları, konfederasyonu, kesk, sakarya
Bu haber toplam 2468 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free