hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Kendinizi Bir Alanda Uzmanlaştırın
 

Kendinizi Bir Alanda Uzmanlaştırın

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü ve Fikir ile Gelecek Öğrenci Topluluğu tarafından ortaklaşa olarak “Davranış Bilimlerinde Yeni Yaklaşımlar” konulu bir seminer düzenlendi.

1 Aralık 2017 Cuma 18:40
Yazdır

Kendinizi Bir Alanda Uzmanlaştırın

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü ve Fikir ile Gelecek Öğrenci Topluluğu tarafından ortaklaşa olarak “Davranış Bilimlerinde Yeni Yaklaşımlar” konulu bir seminer düzenlendi.

SAÜ Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapılan seminerde Freud Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Mütevelli Başkanı, İliria Balkan Üniversitesi Türkiye Genel Koordinatörü ve Eğitim Konfederasyonu Başkanı Prof. Dr. Ali İlseven ve Profesyonel Yaşam Koçu ve NLP (Nörolinguistik/Duyu-Dil Programlama) Uzmanı Harun Gökçekaya konuşmacı olarak katıldı. Seminere Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Sosyal Hizmet Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Zafer Danış, çeşitli kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile öğretim üyeleri ve öğrencilerden çok sayıda katılımcı yer aldı.

Seminerin açılışında konuşan Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, her insanın riski de imkânı da içinde barındırdığını, ancak risk ve imkânın aynı zamanda birbiriyle karşılaştığında ortaya çıktığını söyledi. Prof. Dr. Daşcıoğlu, “İnsanın yüceliği kavramını kaybetmemeliyiz. Kendimize saygı duymalıyız. Bunun karşımızdaki kişiye duyduğumuz saygıdan kaynaklandığını da unutmamalıyız” diye konuştu.

Prof. Dr. Mehmet Zafer Danış, konuşmasında davranışların özellikle bilinmeyen taraflarıyla ele alınması gerektiğini ifade ederek, “Bunu bir buz dağının altında yatan kitleye benzetebiliriz. Yapılan eylem, hal ve hareketler aslında dışa yansımış süreçlerdir. Ama bu süreçlerin altında insanın ruh durumu yatmaktadır” dedi.

Vizyonunuz olsun

Prof. Dr. Ali İlseven, seminerde gençlerde liderlik becerisi geliştirme yöntem ve teknikleri, insan ilişkilerinde davranış gözlemleme, analiz etme ve yorumlama süreçleri, beden dili ve iletişim çatışmaları, görsel, işitsel ve kinestetik zeka çeşitleri ve öğrenme biçimleri, psikanalizde hipnoz teknikleri ve astral beden eğitimleri verdi.

İnsanların karşısındaki kişiden her zaman kendisi gibi olmasını beklediğini belirten Prof. Dr. Ali İlseven, “Karşımızdaki insana inançlarımızı dayatmaya çalışıyoruz. Diyelim ki karşınızdaki kişi sizi sevdiği için kendisinden vazgeçti. Lütfen açıkça düşünün, kendisine hayrı olmayanın size hayrı olur mu? Lütfen değer verdiğiniz insanların sizin için değişmesini beklemeyin. O zaten değer veriyorsa aranızda bir uyum sistemi vardır” dedi.

Hayata dair uzun vadeli ve geniş planlamalar yapmak gerektiğine dikkat çeken İlseven, bu konuda öğrencilere tavsiyelerde bulundu. İlseven, “Bizimle aynı istikamette olan insanlarla bilgi alışverişini sürekli kılmalıyız. Vizyon oluşturun. Bir vizyonunuz olmazsa hiçbir şey yapamazsınız. Alanınız da uzmanlaşıp alanınızla ilgili vizyonlar yaratın. Her türlü imkan elinizde” ifadelerini kullandı.

Kendinizi keşfedin

NLP Uzmanı Harun Gökçekaya ise seminerde motivasyon sağlama, hedef belirleme yöntem ve teknikleri, CV oluşturma, duygu yönetimi konularında eğitim verdi. Gökçekaya, “Kendimizi keşfetmediğimiz zaman yapamayacağımızı düşünüyoruz. Hepimiz çok özeliz, çok farklıyız. Biz o kadar çok şey ifade ediyoruz ki olmazlarımız, hayalleriniz, neleri başarabileceğiniz noktasında düşündüğünüz zaman gerçekten çok şeyi aşabilecek güç ve enerji yalnızda sizde” ifadelerini kullandı. Öğrencilere de bazı tavsiyelerde bulunan Gökçekaya, “Bölümünüz ne olursa olsun ne öğrendiğinizden çok öğrendiğiniz bilgileri aktarabilmeniz önemli. Bir alan seçip kendinizi o alanda geliştirin. Bilgilerinizden emin olun ve kendinize inanın. Çok iyi işler, projeler doğru ifade edilemediği için ilerleyemiyorlar. Kendinizi doğru ifade ettiğiniz an yaptıklarınız anlam kazanıyor” şeklinde konuştu.

Eğitim sonrası serbest soru cevap bölümünde katılımcılar Prof. Dr. Ali İlseven’e sorular yöneltip, fikir ve görüş paylaşımında bulundular. Ücretsiz olarak düzenlenen eğitim sonunda katılımcılar Eğitim Konfederasyonundan akredite sertifika almaya hak kazandılar.

Eğitim sonunda Engellilerin sosyal hayata katılımı, istihdamı ve üretken çalışmalarının teşvik edilmesi hususunda farkındalık oluşturabilmek için Prof. Dr. Ali İlseven ve NLP Uzmanı Harun Gökçekaya’ya plaketin yanında çiçek takdimi yerine Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan engellilerin yaptığı üzerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı “Engelli Emeği” yazılı etiketleri olan ve kuruluş derneğinden satın alınan tablolar, Prof. Dr. Mehmet Zafer Danış ve Sosyal Hizmet bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Özden Güneş tarafından eğitimcilere takdim edildi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, fen, edebiyat, fakültesi, sosyal
Bu haber toplam 2699 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free