hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1 Erasmus öğrencileri şehrin güneyini keşfetti Sakarya Karadeniz kıyılarında pedal çevirecek İş birliğiyle oluşacak fırsatlar gelişime ivme katacak Sakarya'nın Atık Yönetimi Tüm Yönleriyle Ele Alınacak ÖZKOÇ, SUÇ DUYURUSU İÇİN KONUŞTU: Osmaniye Çalıştayına Sakarya Damgası STMF Öğrencilerinin Çalışmaları Belçika’da Sergilenecek ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ SAKARYA ŞUBESİ TARAFINDAN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KONFERANSI YAPILDI Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1
 
Sakarya Karadeniz kıyılarında pedal çevirecek
Sakarya Karadeniz kıyılarında pedal çevirecek
 
ÖZKOÇ, SUÇ DUYURUSU İÇİN KONUŞTU:
ÖZKOÇ, SUÇ DUYURUSU İÇİN KONUŞTU:
 
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu
KATAR ORDUSU’NA DEVİR İÇİN YENİ PLAN NE
 

KATAR ORDUSU’NA DEVİR İÇİN YENİ PLAN NE

26 Ağustos 2019 Pazartesi 00:39
Yazdır

“KATAR ORDUSU’NA DEVİR İÇİN YENİ PLAN NE?”

-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ, SAKARYA MİLLETVEKİLİ ÖZKOÇ:

“TANK PALET SATILIYOR MU, KİRALANIYOR MU, AKİBETİ NEDİR, ORTADA

HİÇBİR BİLGİ YOK! YENİ BİR CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI ALINMIŞ,

ULAŞABİLMEK MÜMKÜN DEĞİL, CİMER’E BAŞVURDUM”

“GİZLİ KAPAKLI BİR SÜREÇLE, FABRİKAMIZ BMC’YE VERİLMEK İSTENİYOR.

İZİN VERMEMELİYİZ!”

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Tank Palet Fabrikası’yla ilgili gizli kapaklı bir süreç yürütüldüğünü belirterek, “Ordumuza ait bir fabrika satılıyor mu, kiralanıyor mu, akibeti nedir, hiçbir bilgi yok. Yeni bir Cumhurbaşkanlığı kararıyla ASFAT A.Ş’ye devredileceği söyleniyor. Karar yayımlanmadı. Ulaşabilmek için CİMER’e başvurdum. Böyle bir süreç olmaz” dedi.

Özkoç, fabrikanın bir şekilde Katar Ordusu’nun büyük ortağı olduğu BMC’ye verilmek istendiğini belirterek, “Yolunu bulmaya çalışıyorlar, izin vermemeliyiz!” dedi.

CHP Milletvekili Özkoç yaptığı yazılı açıklamada, Tank Palet Fabrikası’nın 481 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararıyla 20 Aralık 2018 tarihinde özelleştirme kapsamına alındığını hatırlatarak, karar uyarınca özelleştirme sürecinin 2019 yılı sonuna kadar tamamlanması gerektiğini kaydetti. Özkoç, şöyle devam etti:

“Özelleştirme süreci devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’da mitingte, fabrikanın BMC’ye tahsis edileceğini açıkladı. Üstelik 50 milyon dolarlık yatırım için.

Kamuoyundaki eleştiriler ve işçilerin tepkileri üzerine olayın üstünü kapatmaya, süreci gizlemeye çalıştılar. Özelleştirme süreciyle ilgili tek bir bilgi verilmedi. Soru önergelerimiz yanıtsız kaldı. Bilgi Edinme üzerinden yaptığımız başvurular, henüz ihale başlatılmadı denilerek havada bırakıldı.

Şimdi, fabrikayla ilgili yeni bir Cumhurbaşkanlığı kararı alındığını öğrendik. Bu kararı, Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, sendika yöneticileri ve işçilerle yaptıkları toplantıda göstermiş. Kararın örneğini vermemişler, görüntü almalarına da izin verilmemiş. Karara göre, Tank Palet Fabrikası özelleştirme kapsamından çıkartılıyor ve ASFAT A.Ş’ye devrediliyor. Devrin, 21 Ağustos’ta yapılacağı işçilere ve sendikacılara söylenmiş. Ayrıca bakanlık yetkilileri, devrin ardından fabrikanın ASFAT A.Ş üzerinden BMC’ye kiralanacağını da anlatmış. 21 Ağustos geçti, bugün, gelinen noktayı kimse bilmiyor.

Cumhurbaşkanlığı Kararı’nın kapsamı nedir, ASFAT A.Ş’ye devrin dayanağı var mıdır, devir yapılmış mıdır, hiçbir bilgilendirme, açıklama yok. Ordumuzun malı, ülkemizin savunma sistemi, çocuklarımızın yarını söz konusu olan. Her adımın şeffaf yürütülmesi gereken bir süreçle ilgili bilgi için ben bir milletvekili olarak Meclis’te soru önergesi vermek zorunda kalıyorum. Cumhurbaşkanlığı Kararı var mıdır, yok mudur, bir örneğini görebilmek için CİMER’e başvuruyorum. Böyle bir yönetim olmaz!

Tek amaç var; gizli kapaklı bir süreçle, fabrikamız, Katar Ordusu’nun büyük ortağı olduğu BMC’ye verilmek isteniyor.  Katar Ordusu, kendi ülkemizde, kendi fabrikamızda, kendi işçimiz ve mühendisimizle tank üretecek, ürettiği tankları da bizim Ordumuza satacak. Bunu anlamak mümkün değil! İşçiler, yurttaşlar, sendikalar, sivil toplum örgütleri hepimiz birlik olmalı, buna izin vermemeliyiz! Tank Palet Vatandır Satılamaz! Vatanımıza sahip çıkmalıyız!

Anahtar Kelimeler:
Bu haber toplam 1907 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2005 ÖDP 4. Olağan Kongresi'nde Hayri Kozanoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free