hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Özel Çocuklarımıza Evde Rehberlik Hizmeti SEAK'tan Öğrencilere “Sınav Stresi ve Motivasyon Eğitimi” ÖZKOÇ, 21 OKULUN PEŞİNİ BIRAKMIYOR Genç MÜSİAD’da Enes BOZ Dönemi Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol Farklı Mağlup Oldu:56-89 Tff 2. Lig: Sakaryaspor: 2 - Yılport Samsunspor: 2 Bu mutfakta lezzet var MAKİNADA EMNİYETİN ÖNEMİ SEMİNERİ SATSO'DA VERİLDİ Menekşe Kibrit Fabrikası Mimari Fikir Proje Yarışması Sakarya'da İlk: Parkinson Tedavisinde Yeni Yöntem
ÖZKOÇ, 21 OKULUN PEŞİNİ BIRAKMIYOR
ÖZKOÇ, 21 OKULUN PEŞİNİ BIRAKMIYOR
 
Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol Farklı Mağlup Oldu:56-89
Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol Farklı Mağlup Oldu:56-89
 
Tff 2. Lig: Sakaryaspor: 2 - Yılport Samsunspor: 2
Tff 2. Lig: Sakaryaspor: 2 - Yılport Samsunspor: 2
 
SUBÜ - İl MEM işbirliği
SUBÜ - İl MEM işbirliği
İşletme Fakültesi ve SATSO İşbirliği ile Uluslararası Pazar Açılımı
 

İşletme Fakültesi ve SATSO İşbirliği ile Uluslararası Pazar Açılımı

Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi ve SATSO işbirliği ile Afrika ve Orta Asya Mobilya Pazarına yönelik seminer düzenledi.

4 Mayıs 2018 Cuma 00:54
Yazdır

İşletme Fakültesi ve SATSO İşbirliği ile Uluslararası Pazar Açılımı

Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi ve SATSO işbirliği ile Afrika ve Orta Asya Mobilya Pazarına yönelik seminer düzenledi.

SAÜ Personel Lokalinde gerçekleştirilen seminere İşletme Fakültesi Dekanı ve İşletme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, SATSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Gün, İşletme Fakültesi dekan yardımcıları, Uluslararası Ticaret Bölümü öğretim üyeleri ve SATSO 26. Meslek Komitesi üyeleri ile Sakarya Mobilya İmalatçıları Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi’ne (SAMİKOP) bağlı mobilya imalatçıları katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan İşletme Fakültesi Dekanı ve İşletme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, fakültelerinin iş dünyası ile tam entegrasyon vizyonu ile çalışmalarına devam ettiğini belirterek, seminere destek veren İşletme Fakültesi Danışma Kurulu üyeleri SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ’a, SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş’e, 26. Meslek Komitesi ve SAMİKOP adına Lütfi Sunman’a teşekkür etti.

Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Tunahan ise, bölüm olarak gerçekleştirdikleri projeler ve raporları tanıtarak, bölüm olarak Sakarya’da ihracat yapmak isteyen firmalara destek konusunda hazır olduklarını belirtti.

26. Meslek Komitesi ve SAMİKOP adına seminer çalışmalarını organize eden SAMİKOP Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunman ise İşletme Fakültesi yönetimi ile tanıştıktan sonra üniversitenin Sakarya iş dünyasına yönelik büyük fırsatlar sunduğunu gözlemlediğini belirterek, özverili çalışmaları nedeniyle İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Vecdi Can ve ekibine, Uluslararası Ticaret Bölümü öğretim üyeleri ve katılım gösteren öğrencilere teşekkür etti.

Seminer kapsamında Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Sinan Esen’in öncülüğünde Afrika ve Orta Asya Mobilya Pazarı ve Ticaret konularında araştırmalar yapan yüksek lisans ve lisans öğrencileri katılımcılara sunumlarını yaparak, sektör temsilcilerinin sorularını yanıtladılar. Mobilya pazarı hakkında öğrenciler tarafından gerçekleştirilen sunumlar sonrasında, Uluslararası Ticaret Bölümü Araştırma Görevlisi Ayşegül Karataş, Uluslararası Pazarlama Stratejileri, İkincil Verilerle Dış Pazar Araştırması ve proje kapsamında verilecek eğitimler konularında, Behem Stratejik Yönetim ve Dış Ticaret Danışmanlık şirketinden Yaşar Cesur ise İhracat ve Uluslararası pazarlara açılım konusunda devletin sunduğu teşvikler konusunda katılımcıları bilgilendirdiler.

Seminer sonunda İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İşletme Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Adem Akbıyık, proje ile ilgili hedeflerini ve gelecek döneme yönelik planları sektör temsilcileriyle paylaştı. Fakülte bünyesine kazandırdıkları İşletme Enstitüsü ile uluslararası öğrenci alımında iş dünyası ile ortak hareket etmek istediklerini belirten Akbıyık, şunları söyledi: “Sektör ziyaretlerimizde Sakarya’daki firmaların uluslararası pazarlara açılım konusunda destek beklediklerini gözlemleyerek çözüm arayışına girdik. Türkiye’nin alanında en aktif ve başarılı bölümü olan Uluslararası Ticaret Bölümümüzün UPEP Projesi ile üniversitemizde eğitim gören yabancı öğrencilerimize Sakarya’daki firmalarımızda staj imkânı sunarak yabancı dil başta olmak üzere uluslararası ticaret alanında hali hazırda destek vermekteyiz. SATSO 26. Komite ve Mobilya İmalatçıları Sektörü ile başlangıcını yaptığımız bu projemiz ile Afrika ve Orta Asya bölgesinden üniversitemize gelen öğrencilerimizi uluslararası ticaret alanında eğiterek, firmalarımız adına pazar araştırmaları ve işbirlikleri yapmak adına çalışmalara teşvik ediyoruz. Sektör temsilcilerinin sunduğu imkânlarla sorumluluğunu aldıkları ülke pazarını araştıran ve yerinde inceleyen öğrencilerimiz, firmalarımızın talep ettikleri pazar bilgilerini rapor olarak sunacak ve uygun görülen işbirlikleri için aracı rolü üstlenecekler. Şuan için mobilya sektörü ile başladığımız çalışmalar, konu ile ilgilenen ve fakültemize başvuruda bulunan diğer sektörlere yönelik olarak da gerçekleştirilecektir. Amacımız, Sakarya’da faaliyet gösteren firmalarımızın talep ettiği ülkelerden nitelikli öğrencileri bünyemize katarak, bölümleri fark etmeksizin onları eğitimleri boyunca ticaret ve girişimcilik alanında da yetiştirerek, firmalarımızın teşvikleriyle birer uluslararası pazar elçisine dönüştürmektir. Bu kapsamda Sakarya’da konuya ilgi duyan firmalarımızı ve sektör temsilcilerimizi İşletme Fakültemize bekliyoruz.”

Toplantı karşılıklı görüş alışverişinin ardından son buldu.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, işletme, fakültesi, satso, işbirliği
Bu haber toplam 1278 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1978 Enver Sedat ve Menahem Begin Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free