hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
İş Dünyası, Girişimcilik, İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri Buluşması
 

İş Dünyası, Girişimcilik, İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri Buluşması

Sakarya’daki ilgili Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri, Sakarya’nın sanayisini geliştirmek, girişimcilik, ar-ge, inovasyon yeteneğini arttırmak ve bu artışa cevap verebilecek insan kaynağını temin etmek amacıyla,

15 Aralık 2013 Pazar 00:09
Yazdır
Sakarya’daki ilgili Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri, Sakarya’nın sanayisini geliştirmek, girişimcilik, ar-ge, inovasyon yeteneğini arttırmak ve bu artışa cevap verebilecek insan kaynağını temin etmek amacıyla, 2014’te yapılması planlanan “Sakarya İş Dünyası, Girişimcilik, İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri Buluşması” ile ilgili müzakerelerde bulunmak üzere, Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanlığı toplantı salonunda bir araya geldi.

Toplantıya Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu, Sosyal Güvenlik Kurumu ve İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürleri, KOSGEB ve MARKA İl Temsilcileri ve SATSO Yetkilileri katıldı.

Toplantıda geçen dönem 2013 Nisan ayında Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik, 25 firma ile birçok STK’nın katılımıyla gerçekleştirilen ve bir hayli ilgi gören “Sakarya İstihdam ve Kariyer Günleri”nin analizi yapılarak; 2014’te tüm üniversite öğrencilerinin, mesleki ve teknik eğitim lisesi öğrencilerinin ve iş arayan vatandaşların katılımını sağlamaya yönelik geniş kapsamlı bir etkinlik düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Geçen dönemde de iki gün süren etkinlikle İnsan Kaynakları Uzmanları, İŞKUR-İş ve Meslek Danışmanları ve özel sektör firma yetkilileri, iş başvuruları ve kariyer planlama ile ilgili eğitimler vermişti. Önümüzdeki dönemde ise, Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde düzenlenmesi planlanan etkinliğe, ulusal düzeyde konusunda uzman kişilerin çağrılması, seminer ve panellerle bu etkinliğin renklendirilmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Teknoloji Fakültelerinin kuruluş amacının uygulama becerisine sahip mühendisler yetiştirmek olduğunu ve bunun 7+1 Eğitim Modeli ile amaca uygun şekilde, ilgili sektörlerin de desteğiyle, başarıyla uygulandığını vurguladı. Dekan Sarıbıyık, “Uygulamaların nihayete ulaşması için öğrencilerin bilgi, becerilerini artırmak ve mezun olduktan sonra işe yerleşmelerini kolaylaştırmak amacıyla 2014 yılında Üniversitemizde uygun bir alanda, sektör buluşmaları düzenlemeyi planlıyoruz. Hem Fakülte hem de Meslek Yüksekokulu öğrencilerin meslekleriyle ilgili yapabilecekleri işler konusunda bir kariyer haritası belirlemesinde, düzenlenecek olan etkinliğin büyük kolaylıklar sağlamasını hedefliyoruz ve bu toplantı vesilesiyle ilk adımı atmış bulunmaktayız” dedi.

Toplantıda söz alan Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya, daha zengin içerik ve etkinliklerle 2014 yılında düzenlenmesi planlanan bu geniş kapsamlı etkinliğin, işverenlere işyerlerini tanıtma ve ihtiyacı olan kalifiye iş arayana hızlı bir şekilde ulaşma noktasında; öğrencilerle, iş arayan diğer vatandaşlara da kişisel gelişimleri ve kariyer basamaklarını planlama noktasında başarılı sonuçlar ortaya çıkaracağı kanaatinde olduğunu belirtti. Ayrıca, İŞKUR’un her zaman istihdamı artırıcı etkinliklerde yer alacağını belirten Kaya, “Bu tür etkinliklerin işgücü arz ve talebinin buluşturulması, nitelikli işgücünde aranan şartların ortaya konulması hususlarında önemli bir vazife ifa etmektedir” şeklinde konuştu.

SATSO adına toplantıya katılan Ar-Ge ve Sanayi Komisyon Başkanı Tunç Özüuğurlu ise, Üniversite-Sanayi işbirliğinin güçlenmesi adına etkinliği önemsediklerini ve SATSO’nun da bu etkinliğe tam destek sağlayacağını ifade etti.
Anahtar Kelimeler: sakarya’daki, ilgili, kamu, sivil, toplum, kuruluşu
Bu haber toplam 2510 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free