hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Brezilya’da Sapanca Gölü konuşuldu “Sakarya spor ve gençlik şehridir” Orman Haftasına Görkemli Kutlama Müteahhitler çatı katı istedi Müteahhitler çatı katı istedi Sonsuz Olan Enerjidir Kariyer Günleri Başladı Çocuklardan Parmak İzi Sergisi Bilişimin Sağlık Sektöründeki Yeri Konuşuldu SAܒde Nevruz Coşkusu
Brezilya’da Sapanca Gölü konuşuldu
Brezilya’da Sapanca Gölü konuşuldu
 
Müteahhitler çatı katı istedi
Müteahhitler çatı katı istedi
 
Müteahhitler çatı katı istedi
Müteahhitler çatı katı istedi
 

“Şehrin tanıtımına katkı sunuyor”
“Şehrin tanıtımına katkı sunuyor”
İlahiyat Fakültesi Yeni Binasında
 

İlahiyat Fakültesi Yeni Binasında

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Esentepe Kampüsü’nde yapımı tamamlanan yeni binasında eğitime başladı.

2 Ekim 2017 Pazartesi 23:57
Yazdır

İlahiyat Fakültesi Yeni Binasında


Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Esentepe Kampüsü’nde yapımı tamamlanan yeni binasında eğitime başladı.

 

Adapazarı Ozanlar’da 1994 yılından beri eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren İlahiyat Fakültesinin mevcut binası eskimiş, kapasite olarak ihtiyacı karşılayamayacak duruma gelmişti.  2016 yılında Esentepe Kampusü’nde yapımına başlanan yeni bina tamamlanarak hizmete girdi.

 

Sakarya Üniversitesi’ne yakışır bir mekân daha kazandırdık

Yeni eğitim-öğretim yılına yetişen İlahiyat Fakültesi binasının Sakarya Üniversitesi’nin adına yakışır bir mekân olduğunu söyleyen SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Öğrencilerimiz kampüsün çeşitli sosyal imkânlarından yararlanma fırsatı bulacaklardır. Fakültemizin kampüse taşınması, İlahiyat Fakültesi akademisyen ve öğrencilerinin üniversitemizin diğer birimleriyle etkileşimine olumlu katkıda bulunacak. Özellikle Kampüs Cami ve Külliyesi merkezli aktivitelerin daha zengin ve nitelikli bir içerik kazanmasına yardım edeceğine inanıyorum. Yapılan yeni binamızın İlahiyat Fakültesi öğrencilerimize ve akademisyenlerimize hayırlı olmasını ve yeni eğitim döneminde başarılar diliyorum ” dedi.

 

Kampüse yeni bir heyecan ve motivasyon katacak

Yeni binada eğitimin başlamasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, “Ozanlardaki binamız hem eski oluşu hem de kapasitesi itibariyle uzaktan eğitimle birlikte yaklaşık dört bin öğrenciye hizmet veren fakültemiz için yeterli değildi. Yeni binamızın Türkiye’de ilahiyat fakülteleri arasında her daim ön sıralarda kendisine yer edinmiş olan Fakültemize yeni bir heyecan ve motivasyon katacağına inanıyoruz. Binamızın hızlı bir şekilde tamamlanmasında sayın Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın çok ciddi çabaları oldu. Kendilerine Fakültemiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Ayrıca binanın yapımında emeği geçen tüm ilgililere ve görev süresince konuyla yakından ilgilenen önceki Dekanımız Prof. Dr. H. Mehmet Günay’a çok teşekkür ediyorum. Yeni binamızın öğrencileri, hocaları ve idari personeli ile fakültemizin tüm mensuplarına hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

8 bin metrekare açık alan

Nisan 2016’da ihalesi yapılan ve aynı yılın Mayıs ayında inşaatı başlayan SAÜ İlahiyat Fakültesinin yeni binası, proje kapsamında çevre düzenlemesi ve altyapı imalatları da dâhil olmak üzere 8 bin 988 metrekare açık alana sahip. Proje A, B, C, D ve E blokları, konferans salonu ve ısıtma merkezi olmak üzere 7 bloktan oluşuyor. Fakültenin çevre düzenlemesinde ise 100 araçlık otopark, bin 100 metrekare iç bahçe alanı ve 6 bin 136 metrekare açık alan yer alıyor.

 

Proje bünyesinde 67 adet öğretim görevlisi odası, 23 adet 50 kişilik sınıf, 312 kişilik konferans salonu, 333 metrekare alana sahip kütüphane, birer adet öğrenci temsilci odası, öğrenci topluluğu, tiyatro, çalıştay salonu, stüdyo odası ve seminer odası bulunuyor. Modern teknoloji kullanılarak yapılan binanın kurulacak panellerle kendi elektriğinin bir kısmını kendisi üretecek ve daha pek çok teknik özellikleri barındıracak

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, ilahiyat, fakültesi, esentepe, kampüsü’nde
Bu haber toplam 818 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
şamil
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2008 Küba lideri Fidel Castro görevinden ayrıldığını açıkladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
Adasenotomotiv
Gökhan
ibo
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free