hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Tarihi çeşmeler yenileniyor İki yatırıma Ankara’dan destek Durmuş’tan 14 Şubat Ziyaretleri “Sanayi İşbirliği Projeleri'' SATSO'da anlatıldı SATSO Türk Müziği Topluluğu'ndan bir sevgi konseri Sakarya ve Çevresinde Tularemi Çocuklarına şekil veren anne babadır Mültecilerin durumu SATSO'da masaya yatırıldı AK Parti Sakarya İl Teşkilatının Sakarya Valiliği Ziyareti Ekolojik Tasarımın Doğası Konuşuldu
İki yatırıma Ankara’dan destek
İki yatırıma Ankara’dan destek
 
Mültecilerin durumu SATSO'da masaya yatırıldı
Mültecilerin durumu SATSO'da masaya yatırıldı
 
İnandığımız yolda sürekli çalıştık
İnandığımız yolda sürekli çalıştık
 

Korucuk’ta toplu taşımaya yeni düzenleme
Korucuk’ta toplu taşımaya yeni düzenleme
ICLEL 2018 Polonya’da Başarı ile Tamamlandı
 

ICLEL 2018 Polonya’da Başarı ile Tamamlandı

Sakarya Üniversitesi ve Lower Silesia Universitesi (Polonya) işbirliği ile Wroclaw’da düzenlenen “4th International Conference on Lifelong Education and Leadership for All-ICLEL 2018” başarıyla gerçekleştirildi.

16 Temmuz 2018 Pazartesi 21:09
Yazdır

ICLEL 2018 Polonya’da Başarı ile Tamamlandı

Sakarya Üniversitesi ve Lower Silesia Universitesi (Polonya) işbirliği ile Wroclaw’da düzenlenen “4th International Conference on Lifelong Education and Leadership for All-ICLEL 2018” başarıyla gerçekleştirildi.

Koordinatörlüğünü Sakarya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Osman Titrek ile Lower Silesia Üniversitesi’nden Asst. Prof.Dr. Agnieszka Zembrzuska’nın yürütttüğü konferans, 3-5 Temmuz tarihleri arasında düzenlendi.

Multidisipliner perspektifte araştırmacılar, eğitimciler, öğrenciler, profesyoneller ve eğitimle ilişkili 27 farklı ülkeden 200 üzerinde aktif katılımcı ve 350’ye yakın bilim insanını bir araya getirmeyi amaçlayan ICLEL 2018’de sözlü, poster ve sanal sunumlarla, interaktif workshoplar ve sosyokültürel faaliyetler de yer aldı.

ICLEL 18 Konferansı, 3 Temmuz’da Lower Silesia Üniversitesi Wroclaw’da gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. Açılış töreninde Lower Silesia Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ewa Kurantowicz ve ICLEL Konferansları Başkanı SAÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Osman Titrek birer konuşma yaptılar. Törende ayrıca Sakarya Üniversitesi, Lower Silesia Üniversitesi ve ICLEL Konferanslarını tanıtan sunumlar, kısa videolar izletildi ve konferansın anısına karşılıklı işbirliği için kültürel hediyeler sunuldu. Açılış töreni Lower Silesia Üniversitesi “Tiyatro Aula” topluluğu tarafından hazırlanan “Anima/Animus” adlı pantomim gösterisinin sahnelenmesi ve Prof. Dr. Pawel Rudnicki moderatörlüğünde çağrılı konuşmalar ile devam etti. Oxford Üniversitesi’nden (İngiltere) Prof. Dr. Jonathan Michie, “Continuing Education in an Era of Globalisation” ve Lower Silesia Üniversitesi’nden (Polonya) Prof. Dr. Ewa Kurantowicz, “Universities and Employability in the Non-traditional Students Perspective” adlı konuşmalarını yaptı. Konuşmalar, eşzamanlı bildiri sunumları ve workshop çalışmaları ile devam etti.

Etkinlik kapsamında 3 Temmuz akşamı Gala Yemeği, Gala Konseri ve Polonya Kültür Gecesi de düzenlendi. Türk kahvesi ve lokumu ikram edilen etkinlikte Türkiye’nin kültürel değerlerinin tanıtımı da amaçlandı.

Konferansın ikinci ve üçüncü günlerinde ICLEL 18 kapsamında sözel, poster ve sanal bildiri sunumları, workshoplar, isteyenler için rehber eşliğinde Wroclaw şehir turu organize edildi. Ayrıca, yine konferansın ikinci gününde Prof. Dr. Stephen P. Harmon (Georgia State University, USA) “Creating the Next in Higher Education: A Commitment to a Lifelong Vision”; Prof.Dr. Necati Cemaloğlu (Gazi Üniversitesi, Türkiye) “The Administration of Lifelong Education and Institutes” adlı çağrılı konuşmalarını yaptı. Konferansın son gününde ise Dr.Jiří Stavovčík (MUCO, Olomouc) “Experience and testimony of lifelong education in the United States?” adlı çağrılı konuşmasını gerçekleştirdi.

Konferansın üçüncü ve son gününde Prof. Dr. Carlos Francisco de Sousa Reis, hayat boyu öğrenmeye yönelik devlet politikalarının nasıl geliştirilebileceğine dair konuşmasını gerçekleştirdi ve diğer bazı çağrılı konuşmacılar ile birlikte değerlendirmeler yaparak, kapanış oturumuna moderatörlük yaptı.

ICLEL 2018 Proje Koordinatörü Prof. Dr. Osman Titrek, konferansın başarı ile sonlandırılması ve katkılarından dolayı başta SAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. M. Ali Yalçın’a, Lower Silesia Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ewa Kurantowicz’e, konferansın yardımcı koordinatörü Asst. Prof. Dr. Agnieszka Zembrzuska’ya, ICLEL 2018 Organizasyon Komitesi’nin tüm üyeleri, editörler kurulu ve hakem kurulu ve emeği geçenlere ve katılımcılarına teşekkür etti.

Bir sonraki konferans olan ICLEL 2019 ise Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, lower, silesia, universitesi, polonya
Bu haber toplam 1235 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Paris Barış Konferansı'nda itilaf devletleri, Osmanlı İmparatorluğu'nun parçalanmasını kararlaştırdılar.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free