hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Kariyer Şampiyonları SAܒde Görsel İletişim Tasarımı Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans Sergisi Geleceği Yazanlar Satranç Turnuvası “Amacımız toplumumuzun tümüne dokunmak” Çelikel Makine İkmal Şube Müdürü oldu “Esnaf güçlenirse Sakaryamız güçlenir” SATSO İHRACAT AKADEMİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI BAŞARI VE BEREKET BİRLİK VE İSTİŞARE İLE GELİR SAGİF2018 İçin İmzalar Atıldı
TEŞEKKÜRLER SAKARYA
TEŞEKKÜRLER SAKARYA
 

İmar ve Şehircilik Dairesi’ne Deverenli atandı
İmar ve Şehircilik Dairesi’ne Deverenli atandı
 

Söğütlü MYO’nun temeli atıldı
Söğütlü MYO’nun temeli atıldı
 
Afrin’de Görev Yapan Mehmetçiklere ve Asker Oğluna Uğut Tatlısı Gönderdiler
Afrin’de Görev Yapan Mehmetçiklere ve Asker Oğluna Uğut Tatlısı Gönderdiler
Huzurlu Okul, Güvenli Eğitim Toplantısı
 

Huzurlu Okul, Güvenli Eğitim Toplantısı

İlki 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı başlamadan düzenlenen “Huzurlu Okul, Güvenli Eğitim” toplantılarının ikincisi Valilik toplantı salonunda yapıldı.

4 Şubat 2018 Pazar 03:03
Yazdır

Huzurlu Okul, Güvenli Eğitim Toplantısı

İlki 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı başlamadan düzenlenen “Huzurlu Okul, Güvenli Eğitim” toplantılarının ikincisi Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında okulların ikinci yarı yıl eğitimi öncesinde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Adem Kümbet, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürvekili İsmail Baş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Şoförler Odası Başkanı Feridun Canbaz, eğitimle ilgili sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, okul müdürleri ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu; “Bizlere emanet edilen çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli ortamlarda iyi bir eğitim almaları için tüm yöneticiler olarak elbirliğiyle çalışıyoruz. Öğrencilerimize okul dışından ve içeriden gelebilecek her türlü tehlike ve tehditlere karşı önlemlerimizi alıyoruz. Sakarya’da ilk defa okul aile birliği başkanları ve öğrenci temsilcileriyle ilk dönemde ayrı ayrı toplantılar yaparak, okullarımızda verimli eğitim öğretim yapılmasıyla ilgili görüşlerini aldık. Yine ülkemizde ilk defa ilimizde uygulanan “Sakarya Velisiyle Görüşüyor” projesi aracılığıyla velilerimizi eğitimin içine kattık. Bugünkü toplantımızda 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısında karşılaşılan sorun ve sıkıntıların değerlendirmesini yaparken, pazartesi günü başlayacak ikinci dönemde alınacak önlemlerin neler olabileceği konusunda eğitim paydaşlarının görüşlerini alıyoruz.” dedi.

İlimizde huzurlu ve güvenli bir eğitimin sağlanması noktasında yapılacak çalışmaların ele alındığı toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, eğitimin genel durumu hakkında katılımcılara bilgi verdi. 185 bin öğrencimizin evden okula, okuldan evlerine dönüşlerine kadar geçen sürede sağlık ve güvenlik açısından her türlü önlemlerini, eğitim yöneticilerimiz, güvenlik güçlerimiz ve belediyelerimizin destekleriyle aldıklarını ifade eden Töre, tüm çocuklarımızın huzurlu ve güvenli okullarda başarılı bir şekilde eğitim öğretim görmesine çaba harcadıklarını belirtti.

Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun himayelerinde İşkur tarafından okullarımızda 182 özel güvenlik personelinin işe başlatıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, pansiyonlu okullarımız başta olmak üzere bazı okullarımızın kamera kayıtlarının emniyet müdürlüğümüzün mobese sistemine bağlandığını belirtti. Taşımalı sistemde ve ailelerin çocukları için özel olarak anlaştığı toplam 2 bin 331 servis aracının titizlikle denetlendiğini, sahip ve sürücülerinin güvenlik soruşturmalarının yapıldığını, okul kantinlerinin sık sık denetlendiğini kaydeden Töre, okullarımızda huzurlu ve güvenli eğitimin sağlanması noktasında her zaman büyük katkı sağlayan Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu başta olmak üzere emniyet müdürlüğüne, jandarma komutanlığına ve tüm ilgili yöneticilerimize eğitim camiası adına teşekkür etti.

Toplantının son bölümünde ise eğitim paydaşı katılımcılar, huzurlu ve güvenli eğitim için yapılması gerekenlerle ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Anahtar Kelimeler: ilki, 2017, 2018, eğitim, öğretim, yılı
Bu haber toplam 569 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
şamil
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2008 Küba lideri Fidel Castro görevinden ayrıldığını açıkladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
Adasenotomotiv
Gökhan
ibo
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free