hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehrin yeni laboratuvarında sona doğru Ahiler beraberlik ve kardeşliğin teminatıdır Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB'de Müteşebbis Heyet ve Yönetim belli oldu Engelli Sağlık Raporu Sakarya' dan da Verilmeli Sapanca Gölü içinden botla ulaşarak bakım yaptı. İnsan Kaynakları Profesyonelleri Toplandı… Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde GELECEKTE HAYVANCILIK NASIL OLACAK "Sakarya'da Sanat 25. Yılında SAGÜSAD” Fotoğraf Şenliği sona erdi.

Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
 
Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde
Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde
 
Beraberliği son saniyede kurtardık 2-2
Beraberliği son saniyede kurtardık 2-2
 

Uluslararası bisiklet şampiyonası başladı
Uluslararası bisiklet şampiyonası başladı
Hükümetin basına bakışı
 

Hükümetin basına bakışı

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, gazetecilerin de aralarında bulunduğu bazı iş kollarında, kamuoyunda ''yıpranma payı'' olarak bilinen fiili hizmet zammının kaldırılmasına ilişkin yasanın onaylanmasının, hükümetin basına bakışını göst

20 Nisan 2008 Pazar 18:52
Yazdır
Matur, yaptığı açıklamada, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında değişiklik öngören tasarının, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda, kabul edilerek yasalaştığını kaydetti. Yeni düzenlemeyle gazetecilerin de aralarında bulunduğu bazı iş kollarında, kamuoyunda ''yıpranma payı'' olarak bilinen fiili hizmet zammı kaldırıldığını vurguladı. Tasarının ilk gündeme geldiği günden bu yana gazetecilerin ağır iş şartları altında çalıştığını belirterek yıpranma payı hakkının alınmasına tepki gösterdiklerini ifade eden Matur, "Avrupa Birliği dayatmasıyla çıkarılan yasarın mezarda emeklilik yasası olarak nitelenmesi boşuna değildir. İktidar yanlısı emek kuruluşlarıyla elele verilerek hazırlanan tasarıyla, artık emekli olabilmek mümkün değildir. Tasarıyla ilgili eleştirilerimizi yasa çıkmadan önce Sakarya milletvekillerine ulaştırdık. Bu süreçte bir tek Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili Münir Kutluata tasarının Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmesi sırasında, fiili hizmet zammı uygulamasını devamı yönünde önerge verdi. Kabul edilmeyen bu önerge haricinde milletvekillerimizin hiçbir çalışması ve çabası olmamıştır." dedi. Bu yasanın, muhalefette oldukları dönemde basının yanında yer alanların, iktidara geldiklerinde basının demokratik mücadelelerle elde ettikleri haklarının ellerinden nasıl aldıklarının bir örneği de olduğunu kaydeden Matur, tepkisini, "Fiili hizmet zammı uygulamasını ortadan kaldırarak erken emeklilik hakkımızı elimizden alan yasaya evet oyu veren, başta Sakarya milletvekilleri olmak üzere tüm milletvekillerini şiddetle kınıyoruz." sözleriyle dile getirdi. Kendilerini emeklilikle ilgili düzenlemelerini iyileştirmek adına, bu vatan için kan veren gazilerle eş değer tutan milletvekillerinin başta gazeteciler olmak üzere bir çok meslek grubuna fiili hizmet zammını çok gördüğünü dile getiren Matur, milletvekillerini millete şikayet ettiklerini söyledi.
Anahtar Kelimeler: sakarya, gazeteciler, cemiyeti, başkanı, sezai, matur
Bu haber toplam 2874 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free