hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Yeni otobüs filosu seferlere başladı Ziya Taşkent’te Ud rüzgârı Bilal Erdoğan’dan Rektör Savaşan’a Hayırlı Olsun Ziyareti İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın İlçe Teşkilat Ziyaretleri Yılın Örnek Öğretmenine Durmuş’tan Tebrik Katma Değerli ve Nitelikli Üretime Geçmeliyiz Kah-Veli Saatler Akyazı’da büyük beğeni gördü İlçe Milli Eğitim Müdürleri Arifiye’de Toplandı Bisiklet yolları Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü’ne uzanacak Toplu taşımada yeni dönem başlıyor

Yeni otobüs filosu seferlere başladı
Yeni otobüs filosu seferlere başladı
 
Kah-Veli Saatler Akyazı’da büyük beğeni gördü
Kah-Veli Saatler Akyazı’da büyük beğeni gördü
 

Toplu taşımada yeni dönem başlıyor
Toplu taşımada yeni dönem başlıyor
 
Sakarya BSB:80 Oliver Wurzburg:60
Sakarya BSB:80 Oliver Wurzburg:60
Hiç Yolun Olmadığı Yere Gidin Ve Orada İz Bırakın
 

Hiç Yolun Olmadığı Yere Gidin Ve Orada İz Bırakın

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.

5 Temmuz 2018 Perşembe 04:48
Yazdır

Hiç Yolun Olmadığı Yere Gidin Ve Orada İz Bırakın

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Hendek Kapalı Spor Salonunda 3 Temmuz Salı günü yapılan mezuniyet törenine SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Ardıç, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan, EPDAD (Eğitim Fakülteleri Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) Başkanı Prof. Dr. Cemil Öztürk, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Firdevs Karahan yaptı. Bu yıl 10 lisans programında 733 öğrenciyi mezun ettikleri bilgisini veren Prof. Dr. Karahan, “SAÜ Eğitim Fakültesi olarak misyonumuz, evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir öğretim kültürü oluşturmak ve mesleki açıdan yetkin, toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmektir” diye konuştu.

İlk ve tek akredite eğitim fakültesi

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin Türkiye’de ilk ve tek akredite olan fakülte olduğunun altını çizen Karahan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyada işlenmesi en zor üç unsurdan biri olarak nitelenen insan ruhunu eğitmek 4 yıllık programımızın odak noktasını oluşturdu. Bu bakış açımızın güncel ispatı, eğitim fakülteleri alan sıralamasında 95 eğitim fakültesi arasında 2014 yılında üçüncü, 2015 yılında ikinci sırada yer almamızdır. Bu başarının mimarı saygıdeğer meslektaşlarımı ve en büyük ilham kaynağımız olan, varoluş nedenimiz siz değerli öğrencilerimizi kutluyorum.

Fakültemizin yakaladığı bu başarıyı sürdürebilir kılmak amacıyla 2015 yılında çalışmalarına başladığımız ulusal ve uluslararası akreditasyon için yaptığımız çalışmaların sonuçlarını almaya başladık. Ulusal akreditasyon sürecinde, Türkçe Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programlarımız EPDAD tarafından akredite edildi. Türkiye’deki eğitim fakülteleri arasında bu süreci ilk başlatan ve ilk akredite olan fakülte hedefimizi diğer 7 bölümümüzle birlikte devam ettiriyoruz. Uluslararası akreditasyon çalışmalarımız da eşgüdümlü bir şekilde devam etmektedir.”

Öğretmenlik milli bir sanat

Öğretmenliğin milli bir sanat olduğunu belirten Prof. Dr. Firdevs Karahan “Bu sanatı icra etmek üzere, sizleri bekleyen keskin virajları sabırla ve dikkatle geçerek yolunuza yılmada devam edeceksin. Ülkemizi gerçek hedefe ulaştıracak yolda en büyük role sahip olan irfan ve bilim ordusunun değerli mensupları olan sizlere şimdiden başarılar diliyorum; her birinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Hepinizi Allaha emanet ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Ardıç, Sakarya Üniversitesi’nin köklü ve büyük bir üniversite olduğuna dikkat çekerek “Sakarya Üniversitesi 50 yıllık mazisi olan köklü ve büyük bir üniversite. 100 binin üzerinde mezunuyla, büyük bir ailenin mensubu olarak meslek hayatınızda kendinizi hiç yalnız hissetmeyeceksiniz. Mutlaka ve mutlaka Sakarya Üniversitesi’nden mezun biriyle karışılacaksınız” diye konuştu.

İz bırakın

Mezunlara tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Ardıç “Eğitim Fakültesi 21 yıldan beri eğitim-öğretim hayatına devam eden köklü bir fakültemiz. Bu büyük ailenin ferdi olmaktan gurur duymanızı arzu ediyoruz. Sizler bu fakülteden mezun olarak birer eğitimci oldunuz. Ralp Waldo Emerson’un dediği gibi ‘Yolun götürdüğü yere değil, hiç yolun olmadığı yere gidin ve orada iz bırakın”. Yolun olduğu yere değil, yolun olmadığı yere gidin ve iz bırakın. Asıl önemli olan budur. Kariyer basamaklarında ilerleyeceksiniz. Kariyer basamaklarında ilerlemek dağa çıkmaya benzer. Dağa çıkarken hep yukarıya doğru tırmanmazsınız. Bazen yana, bazen aşağıya inmek ve sonra yukarıya çıkmak gerekebilir. Dolayısıyla gelecek hayatınızda inişli çıkışlı bir yolunuz olacak, zahmetli bir süreç yaşayacaksınız. Bunun ilacı sebatla çalışmak ve sabır göstermektir” ifadelerini kullandı.

Daha sonra fakülte birincisi Fatma Canlı bir konuşma yaptı. Canlı’nın konuşmasının ardından Eğitim Fakültesi’nin akredite olmuş bölümlerine plaket takdim edildi. Türkiye’de eğitim fakülteleri içinde akredite olmuş ilk ve tek bölümler olan Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Türkçe Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümlerine, EPDAD Başkanı Prof. Dr. Cemil Öztürk tarafından plaketleri ve belgeleri takdim edildi.

Daha sonra dereceye giren mezun öğretmen adaylarına plaket verildi. Fakülte üçüncüsü Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunu Hikmet Sena Ak, plaketini ve diplomasını Dekan Prof. Dr, Firdevs Karahan’ın elinden aldı. Fakülte ikincisi Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu Sena Tandaç Güneş, plaketini ve diplomasını Kaymakam Orhan Burhan’ın elinden aldı. Fakülte birincisi Fatma Canlı da plaketini ve diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Ardıç ve Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir’in elinden aldı.

Dereceye girenlere plaket takdiminin ardından, mezunlar fakülte birincisi Fatma Canlı eşliğinde öğretmen yemini ettiler. Tören mezunların kep fırlatması ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, eğitim, fakültesi, 2017, 2018
Bu haber toplam 1095 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1889 Washington, 42.ci eyalet olarak ABD'ye katıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free