hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
YKS’ye ücretsiz ulaşım Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti “Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız” “OSB'ler ve Sanayi Tesislerinde Covid-19 Tarama Testleri Başlıyor” ÖZKOǒTAN AVUKATLARA DESTEK: Rektör Savaşan: “Başarılı Öğrencileri Üniversitemize Bekliyoruz” Sakarya, Mesleki Eğitimde Marka Şehir Olma Yolunda TÜRKMER’den Ömer Seyfettin Öykü Yarışması Evden Uzaklaştırma Kararı Evsiz Nüfusu Artırıyor
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
 
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
 
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
Hedeflerinizi Her Zaman Yüksek Seviyede Tutun
 

Hedeflerinizi Her Zaman Yüksek Seviyede Tutun

Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Enstitüsü Topluluğu tarafından “Mühendislikte Kadın” isimli bir etkinlik düzenlendi.

12 Mayıs 2016 Perşembe 23:41
Yazdır

Hedeflerinizi Her Zaman Yüksek Seviyede Tutun

Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Enstitüsü Topluluğu tarafından “Mühendislikte Kadın” isimli bir etkinlik düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe i am inovasyon ve ar-ge merkezi şirket kurucusu Tuğba Özdenal, Ford Otomotiv Sanayi Ekibinden Endüstri Mühendisliği Ekip Lideri Elif Gürbüz Ersoy, Satın alma Uzmanı Nesrin Doğru ile Satın alma Uzmanı Işıl Paksoy konuşmacı olarak katıldı.

Başarılı olmanın ilk şartının yapılan işin sevilmesi ve isteyerek yapılması olduğunu söyleyen Tuğba Özdenal, katılımcılara kötü motivasyon yönünde yapılacak konuşmalara kulak asmamalarını ve "Sen yapamazsın" diyen insanları dinlememelerini önerdi.

Öfke ve Stres Yönetimi

Öfke bir davranış şekli ve ilk olarak sizi bu duyguya iten, öfkelendiren şeyin ne olduğunu bilmeniz gerekiyor diyen Özdenal, “Stres alışkanlık haline gelmiş bir duygu şeklidir. Bu iki duyguya maruz kaldığınız zaman da kaygı gibi konular devreye giriyor. İnsanlar belirsizlik olduğu zaman kaygılanmaya başlıyorlar ve rutin programlarında sorunlar yaşıyorlar. Bu duyguları kontrol etmek için; sizi bu duyguya iten sebebin ne olduğunu çok iyi bilmeniz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Riski göze alın ve birbirinize destek olun

Kadınların ihtiyacı olan tek şeyin birbirlerine destek olması gerektiğini vurgulayan Özdenal, “Bir olayın üstüne gittikçe başarılı olursunuz. Önemli olan korkmak değil, haklı ya da haksız olmak da değil. Önemli olan korkunun üstüne gidebilmek ve riski göze alabilmektir. Hedefleriniz olsun ve kendinize güvenin. Yolunuzun her zaman açık olacağına inanıyorum” dedi.

Ford Otosan’ın yaptığı projelerden bahseden Elif Gürbüz Ersoy, “Şu an da ‘Bal Arıları Mühendis Oluyor’ isimli bir projeye başladık. Projenin hedefi özellikle kadınlar içindir. Toplumsal cinsiyet ayrımının ortadan kalkması ve herkesin farkındalığını arttırmak için böyle bir projeye başlatıldı” diye konuştu.

‘Bal Arıları Mühendis Oluyor’ projesi için yapılanları ve projenin amaçları hakkında bilgiler veren Işıl Paksoy, “Çözüm önerimiz meslek seçiminde toplumsal cinsiyet kalıplarından kaynaklanan önyargıların azaltılmasıdır. Sanayide, sektörde kadın istihdamına katkıda bulunarak kadın isgücü oranını arttırmak ve eğitim alanında kadın ve erkekler için fırsat eşitliğinin önemine dair farkındalığı geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Mühendis adayı öğrencilere tavsiyelerde bulunan Nesrin Doğru, “Mutlaka bir defteriniz olun. Hedeflerinizi hiçbir zaman düşük değil en yüksek seviyede tutun. Mezun olurken de her şeyiniz bir sene öncesinden belirli olsun. Kendi planlarınızı ona göre yapın. Hiçbir zaman bundan şaşmayın ve en önemlisi hayal ettiğiniz şey idealiniz olsun” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Etkinlik sonunda, konuşmacılar katılımcıların sorularını yanıtladı.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, elektrik, elektronik, enstitüsü, topluluğu
Bu haber toplam 2039 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free