hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Büyükşehir 100 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor Büyükşehir yeni tedbir kararları aldı Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama SATSO Yönetim Kurulu Toplantısı Online Konferansla Yapıldı
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
 
 ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
Hazine yardımı kaldırılsın
 

Hazine yardımı kaldırılsın

Liberal Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Haluk Avcı yaptığı açıklamada, Liberal Demokrat Parti'nin, Anayasa'yı ihlal ettiği gerekçesi ile iptalini istediğini belirtti.

9 Mayıs 2008 Cuma 12:57
Yazdır
Liberal Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Haluk Avcı, Liberal Demokrat Parti’nin, Anayasa’nın 2, 5, 10. ve 68. maddelerini ihlal ettiği gerekçesiyle, iptali talebiyle açtığı “siyasi partilere hazine yardımı” davasında İdare Mahkemesi LDP’nin tüm itirazlarını haklı bularak, davayı yasanın iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine iletti dedi. Avcı yaptığı açıklamada, Liberal Demokrat Parti'nin, Anayasa'yı ihlal ettiği gerekçesi ile iptalini istediği 'Siyasi Partilere Hazine Yardımı Yasası' davası alt mahkemede sonuçlandığını ve Alt mahkemenin LDP'nin anayasaya aykırılık gerekçelerini haklı bularak dosyayı Anayasa Mahkemesine gönderme kararını aldığını ifade etti. Avcı, Biz LDP olarak hazineden, yani halkın alın terinden toplanan vergilerin, siyasi partilere yardım olarak verilmesine karşıyız. Ancak, eğer yasa partilere hazineden yardım edecekse, bunun seçim sonuçlarını etkilemeyecek ve partiler arasında haksız rekabet yaratmayacak bir şekilde verilmesi şart olduğunu dile getirdi. “2002–2007 yılları arasında hazineden yaklaşık 720 trilyon lira alan 5 siyasi parti, 22 Temmuz seçimlerinde ilk 5 siyasi parti olmuşlardır diyen Avcı, işin daha da vahim yönü, mevcut yasa iptal edilerek, daha adil bir yasa yapılmazsa, önümüzdeki seçimlerde sadece 3 parti, AKP, MHP ve CHP, yaklaşık 1 katrilyon lirayı yani yaklaşık 1 milyar doları hazine yardımı olarak alacaklardır. Bu şartlarda, LDP de dahil, yardım alamayan tüm siyasi partilerin seçimlerde oy değil yine nal toplamaları kaçınılmazdır.”dedi. Avcı açıklamasını şöyle sürdürdü;“Seçime giren birinci partiye halkın vergilerinden 2002’ 330 trilyon 2007’de 456 trilyon verirken diğer partilere 0 (sıfır) kuruş veren yasanın Anayasa’nın başta eşitlik ve adil seçimi garanti eden maddelerini ihlal ettiği son derece barizdi. İdare Mahkemesi de bu yönde karar vermiştir.”diyerek sözlerini tamamladı.
Anahtar Kelimeler: liberal, demokrat, parti, sakarya, başkanı, haluk
Bu haber toplam 2692 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free