hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık Bambaşka bir Sakarya var AK Parti millete hizmet partisidir SATSO Meclisi TOBB Seminerlerini tamamladı SATSO ve MEM Edurotech Robot Yarışması'na hazırlanıyor Çanakkale Şehitleri ve İstiklal Marşının Kabulü Anıldı Şehit Ahmet Akyol’da Çanakkale Zaferi Programı Bu Topraklar İçin Sahnelendi Kuzey bölgemiz, Sakarya’nın yıldızı olacak Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü

Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık
Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık
 
Bambaşka bir Sakarya var
Bambaşka bir Sakarya var
 
Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü
Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü
 
SAKARYA KAMUOYUNA
SAKARYA KAMUOYUNA
Hasan Alişan Güven Tazeledi
 

Hasan Alişan Güven Tazeledi

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin 39 ncu Olağan genel Kurulu yoğun bir katılımla gerçekleşti. Hasan Alişan’ın güven tazelediği kongreye il dışından çok sayıda birlik ve oda başkanı katıldı.

2 Mayıs 2018 Çarşamba 06:38
Yazdır

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği 39. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Şehr-i Mahal’de gerçekleşen Genel Kurul’a Vali İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Prof. Dr. Mustafa İsen, MHP Milletvekili Zihni Açba, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Anayasa Mahkemesi Başkan Yardımcısı Engin Yıldırım, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ilçe belediye başkanları, il müdürleri, oda başkanları ve birlik üyeleri yer aldı.

KAPIDA KARŞILADI

Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan’ın divan başkanlığı yaptığı kongrede Hasan Alişan adeta gövde gösterisi yaptı. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Hasan Alişan il dışından ve şehirden kongreye gelenlerle yakından ilgilendi. Misafirlerini kapıda karşılayan Alişan’ın kusursuz ev sahipliği dikkatlerden kaçmadı. Serdivan’da gerçekleşen kongrede açılış konuşmasını SESOB Başkanı Alişan yaptı. Alişan yaptıklarını ve yapacaklarını anlattığı konuşma esnaf ve sanatkarların temsilcileri tarafından büyük beğeni topladı.

ESNAF VE SANATKÂRLAR EKONOMİNİN LOKOMOTİFİDİR

SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Esnaf ve sanatkârlarımızın emeğinin ve dayanışmasının ne demek olduğunu bilen toplumuz. Mütevazı sermayesi ile esnaf ve sanatkarlarımızın şehir ve ülke ekonomisine sağladığı katkılar göz ardı edilemez. Üzerimize düşen en büyük görev 34 bin 812 esnaf, 62 meslek odası başkanı ile sorunları çözmektir. Meslek kuruluşların temel görevi sorunların çözümünde kurumlararası köprü görevi kurmaktır. Esnaf ve sanatkârlar ülke ekonomisinin lokomotifidir. Bu lokomotifi doğru ilerletmek için esnaf ve sanatların kendilerini yenilemesi gerekmektedir. Temsil ettiğim topluluğu sürekli geliştirmek, değiştirmek ve ileriye taşımak önceliğimizdir. Bu vizyon politikası doğrultusunda çalışmalarımızı 4 yıl boyunca gerçekleştirdik. Odalarımızın sorunlarına çözüm üretirken desteğini esirgemeyen Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum” diye belirtti.

TİCARETİN MERKEZİ SAKARYA

Hasan Alişan’ın ardından kürsüye Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ çıktı. SATSO Başkanı Altuğ, “Bu şehrin özünde zanaatkârlık var. Esnaflık, üretmek ve ticaret var. Bu ülkede en iyi ticareti yapan şehir Kayseri diyenleri şehrimizin adı Adapazarı diyerek en iyi ticaret Sakarya’da dır. 99 depreminde ciddi nüfus kaybeden şehrimiz ekonomik ve nüfus olarak büyüyor. Görüyoruz ki bu süreç önümüzdeki yıllarda devam edecek. Sakarya ülkenin parlayan yıldızı olmaya devam edecek. Peşinden gideceğimiz şey birlik, beraberlik ve ortak akıldır. Biz SATSO olarak bu birlikten ve ortak akıldan vazgeçmeyeceğimize söz veriyoruz. Bu vesileyle genel kurul hayırlı olsun” dedi.

 

KATKILARIMIZ DEVAM EDECEK

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu kürsüye gelerek haziruna hitap etti. Başkan Toçoğlu “Esnaf ve Sanatkârlarımızla birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak meslek gruplarımıza katkılar sunmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde,  ülkemize örnek bir uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hamdolsun bugüne kadar önemli hizmetlere imza attık. Odamız; mesleki akreditasyon anlamında önemli adımlar attı. Mesleklerinde gelişmiş, işini en iyi şekilde yapan çalışanlara ihtiyacımız var. Mesleki eğitim ve formasyon hepimizin önemsemesi gereken bir konu. İşini en iyi şekilde yapacak insanlar yetiştirmemiz gerekiyor. Ben her zaman esnaflarımızın yanında olacağımı bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

İSTİKRAR VE GÜVEN ORTAMI

Başkan Toçoğlu, “Önümüzde çok ciddi bir süreç var. Bu şehirde, bu ülkede beraberce yaşıyoruz. Bir ülkede istikrar ve güven varsa herşey yolunda gider. Bugün buralara kadar geldiysek ülkemizdeki istikrar ve güven ortamından kaynaklanmaktadır. Atacağımız adımları bu düşüncelere göre belirleyelim. Hem şehrimiz hem de ülkemiz için hayırlı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bu vesileyle SESOB’un 39. Olağan Kongresi’nin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ESNAF ŞEHRİN ORTA DİREĞİDİR

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, “1 Mayıs gününde bir şölen havası içinde gerçekleştirilen kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Doğu Marmara’nın Anadolu’ya açılan kapısıyız. Bu yüzden ulaşım imkanları bakımından Türkiye’nin en şanslı şehriyiz. Yol neredeyse sanayi, eğitim, kültür ve gelişmişlik oradadır. Büyüyen ve gelişen şehrimizde imkanları olan bir şehiriz. Bu şehir beşeri sermaye bakımından da dikkat çekiyor. Bunun en önemli ayağı sizlersiniz. Bu kitle şehrin orta direğidir. Sizlere müteşekkiriz. Her daim sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Örnek bir birlik yapısı sergilediğiniz içn sizleri tebrik ediyoruz” dedi.

ESNAFLARIMIZLA BİR ARADAYIZ

AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Esnaflarımızın 39. kongresini yapıyoruz. 140 yıllık bir gelenekten bahsediyoruz. İşçilerimiz ve emekçilerimiz için kanunlarla dolu bir hafta olarak geçti. Hükümetimiz, esnafımıza ve işçimize değer veriyor. İşçimize ve emeklimize, esnafımıza hizmet edecek binalar kazandırıyoruz. Milletvekilleri olarak her fırsatta esnafımızın içinde olmaya çalışıyoruz. Biz sizlerle et ve tırnak gibiyiz. İç içe olduk. İnşallah bundan sonra da iç içe olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

AH-DE VEFA ÖRNEĞİ

Konuşmaların ardından esnaf ve sanatkarların temsil eden ancak oda başkanlığını bırakan isimlere plaketleri verildi. Ahilik Kültürünün en önemli özelliklerinden olan ah-de vefa SESOB kongresinde bir kez yaşatıldı. Plaket töreninin ardından delegeler yeni dönem Birlik Başkanı ve Yönetimi için oylarını kullandı. Hasan Alişan Başkanlığı’nda ki yönetim şu isimlerden oluştu;

Başkan: Hasan Alişan

Yönetim Kurulu Asil;

Muhittin Kılıç

İlyas Balcı

Mehmet Yaşar Demirel

İsmail Bulur

Ali Bektaş

İsmet Öztürk

Fazlı Demirci

Muzaffer Kabacan

Yönetim Kurulu Yedek;

Kadir Yazgan

Cemil Varlıca

İsmail Tanta

İsmet Yıldız

Hasan Cengiz

Mehmet Altay

Suat Demirel

Emre Muti

Cevat Demir

Denetim Kurulu Asil;

Ahmet Cemal Var

Osman Kubilay

Hüseyin Kaliç

Tuncay Göktaş

Ali Ak

Denetim Kurulu Yedek;

Serdar Gök

Rıdvan Şahin

Cevdet Karaca

Özcan Berber

Nevzat Akay

Disiplin Kurulu Asil;

Şerafettin Gülerce

Yekta Tepe

Ahmet Hamdi Ürküt

Hasan Pınarcı

Sabri Günay

Disiplin Kurulu Yedek;

Bahattin Paşalı

İsmet Karapınar

Emin Üstün

Halit Karaduman

Osman Özer

Anahtar Kelimeler: sakarya, esnaf, sanatkarlar, odaları, birliği’nin, ncu
Bu haber toplam 1441 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1903 Beşiktaş Jimnastik Kulübü kuruldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free