hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık Bambaşka bir Sakarya var AK Parti millete hizmet partisidir SATSO Meclisi TOBB Seminerlerini tamamladı SATSO ve MEM Edurotech Robot Yarışması'na hazırlanıyor Çanakkale Şehitleri ve İstiklal Marşının Kabulü Anıldı Şehit Ahmet Akyol’da Çanakkale Zaferi Programı Bu Topraklar İçin Sahnelendi Kuzey bölgemiz, Sakarya’nın yıldızı olacak Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü

Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık
Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık
 
Bambaşka bir Sakarya var
Bambaşka bir Sakarya var
 
Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü
Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü
 
SAKARYA KAMUOYUNA
SAKARYA KAMUOYUNA
GENÇ MÜSİAD’TAN MUHTEŞEM FİNAL
 

GENÇ MÜSİAD’TAN MUHTEŞEM FİNAL

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Konferans Salonunda "Genç Ticaret Köprüsü 2. Ülke Sunum Yarışması Final Programı" düzenlendi.

10 Mayıs 2018 Perşembe 01:10
Yazdır

GENÇ MÜSİAD’TAN MUHTEŞEM FİNAL

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Konferans Salonunda "Genç Ticaret Köprüsü 2. Ülke Sunum Yarışması Final Programı" düzenlendi.

Genç MÜSİAD Sakarya önderliğinde 2.’si düzenlenen Genç Ticaret Köprüsü Ülke Sunum Yarışması’nda 12 ülkeden 19 katılımcıyla gerçekleşen yarışmada dereceye girenler muhteşem bir finalle ödüllerini teslim aldı.

Programa, DEİK Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Bolat, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Engin Akdağ,Bangladeş İstanbul Viskonsülü Mahabubur Rahman, SAÜ Rektör Yardımcısı Kadir Ardıç ve birçok STK temsilcisi katılım gösterdi.

Aynı zamanda programa uluslararası öğrenciler tarafından yoğun ilgi vardı.

 

ÇARBOĞA: GENÇ TİCARET KÖPRÜSÜ İHRACAT HEDEFİMİZ 500 MİLYON DOLAR

Açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı Uğur ÇARBOĞA;

“Ülkemizin ekonomik gelişiminde, büyümesinde ve kalkınma noktasında üretimin ve ihracat rakamlarının arttırılması gerektiğinin farkında olan Genç MÜSİAD, Sakarya Üniversitesi’nde okuyan uluslararası öğrenci kardeşlerimize Genç MÜSİAD bünyesinde ihracat eğitimi verdikten sonra şehrimizdeki kobilerimizin ihracat pozisyonlarında yer almalarını sağlayarak şirketlere yeni pazarlar ve yeni müşteriler keşfetmeleri noktasında firmalarımıza gerekli insan kaynağını sağlamaktadır.Sakarya Üniversitemiz İstanbul ve Anadolu üniversitelerinden sonra 4000 uluslararası öğrenci sayısı ile ülkemizde en fazla uluslararası öğrenci bulunduran 3.üniversite durumundadır. Şehrimizde misafirimiz olan bizler için bir değer olan öğrenci kardeşlerimiz mezun olduklarında inşallah ülkeler arası elçilerimiz olacaklardır. “ dedi.

 

COŞKUN: ÜLKELERİMİZ ARASINDA BİR TAKIM SINIRLAR BULUNSA DA GÖNÜLLERİMİZ ARASINDA HİÇBİR SINIR YOKTUR

MÜSİAD olarak bizim hedefimiz ve maksadımız bellidir. Biz, zulüm ve baskı olmasın, sömürü ortadan kalksın, insan haklarına saygı gösterilsin, Hukuk üstün tutulsun, çifte standartlara son verilsin istiyoruz.

Ülkelerimiz arasında bir takım sınırlar bulunsa da gönüllerimiz arasında hiçbir sınır yoktur.

O yüzden Hemen yanı başımızda, komşumuzda çocuklar katledilirken, gençler işkencelerden geçirilip zindanlara doldurulurken, kimse bizden susmayı, sessiz kalmayı beklememelidir.

Ancak ümmetin kurtuluşu; sadece kukla rejimleri değiştirmek değil adil bir dünya kurmaktan geçer.

Hepimizin arzusu huzur ve barıştır. Hepimiz bu dünyanın özlemini çekiyoruz.

Bu yenidünya emperyalistlerin planlarıyla değil İslam dünyasının temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturacakları birlikteliklerle kurulacaktır. Bu dayanışma her ülkenin içinde, başta siyasilere, iş adamlarına, işçi ve memurlara, bürokrasiye ve gençlere düşmektedir.

 

 

 

 

Programda konuşma gerçekleştiren DEİK Başkanı Nail Olpak, başarılı bir projeye imza atan Genç MÜSİAD Sakarya’yı tebrik etti.

OLPAK: GİRİŞİMCİ OLMAYI HEDEFLEYİN VE HAYAL KURUN

Ticaretin tarih boyu insanın gittiği her yerde var olduğunu belirten Olpak, "Uygarlıkların gelişmesinde ve yayılmasında gerçekten çok önemli bir yer tutan ticaretin tarihi, ekonominin tarihinden de eskidir diye ifade ediliyor ve insanların ilk ilişkilerinin başladığı ilk güne kadar gidiyor. Bugüne kadar icat edilen her şey ticaretin nesnesi olmuş ya da ticaretin kurallarını değiştirerek devam etmiş. Bu noktada Montesquieu diyor ki 'Nerede yumuşak huylu insanlar varsa orada ticaret vardır ve nerede ticaret varsa orada yumuşak huylu insanlar olur.' Tarihte ilk defa değiş tokuşla başlayan ticaret, zaman içerisinde farklı şekilde etkilenerek günümüze kadar gelmiş." diye konuştu.

Olpak, sosyal medya kullanımının arttığını belirterek, "Y kuşağının yönetim pozisyonunda yer almaya başladığı bir sürecin içerisinde günümüzde milyonlarca farklı ürünün tekil ya da çoğul şekliyle, klasik yöntemlerle ya da gittikçe artan bir oranda e-ticaretle hayatımızda olduğunu görüyoruz. Böyle bir noktada ister sosyal medya kanalıyla olsun, isterse daha geleneksel yollarla olsun günümüzde de ticaret, medeniyetler ve kültürler arasında köprü olmaya devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

 

Finale kalan Bangladeş, Mali ve Sudan ülkeleri ile alakalı sunumlarını gerçekleştiren öğrenciler, jürinin beğenisini kazanabilmek için ellerinden gelen çabayı gösterdi.

Programa katılan protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen jüri değerlendirmesinde,

Mali birinci, Bangladeş ikinci ve Sudan üçüncü oldu.

Değerlendirmenin ardından gerçekleştirilen ödül töreni ve yarışmacılara takdim edilen sertifikalar sonrasında program toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Anahtar Kelimeler: müstakil, adamları, derneği, müsiad, sakarya, şubesi
Bu haber toplam 1125 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1903 Beşiktaş Jimnastik Kulübü kuruldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free