hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Genç Mühendislerin Mezuniyet Sevinci
 

Genç Mühendislerin Mezuniyet Sevinci

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi 2017 yılı mezuniyet töreni, Spor Bilimleri Fakültesi Sahasında gerçekleşti.

6 Temmuz 2017 Perşembe 02:31
Yazdır

Genç Mühendislerin Mezuniyet Sevinci

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi 2017 yılı mezuniyet töreni, Spor Bilimleri Fakültesi Sahasında gerçekleşti.

Törene Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Ali Yalçın, Prof. Dr. Musa Eken, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nejat Yumuşak, Şenpiliç Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, sektör temsilcileri, bölüm başkanları, akademisyenler, mezunlar ve aileleri katıldı.

Mezunlarımıza başarılar diliyorum

Mezun öğrencilerin geçit töreni ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törende bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, öğrencilerden ayrılmaktan dolayı üzgün olduklarını dile getirerek, “İnşallah hayırlı ve bereketli bir gelecek onların olur. Yurdumuzun dört bir yanından tören için üniversitemize teşrif eden siz kıymetli ailelerimizi kutluyorum. Her şeyinizden fedakârlık ederek yetiştirdiğiniz evlatlarınız bugün mezun oldular. Evlatlarınızın ömürleri boyunca sizleri üzmeyeceğine yürekten inanıyorum. Bundan sonraki hayatlarında öğrencilerimize başarılar diliyorum, yolları ve bahtları açık olsun” ifadelerini kullandı.

Bu diplomaları ailelerimize takdim ediyorum

Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nejat Yumuşak, konuşmasına fakülteye kurulduğu günden beri sağlanan desteklere teşekkür ederek başladı. Prof. Dr. Yumuşak, “Öğrencilerimiz bugün mühendis unvanını kazandılar. Evlatlarınızın bugün almış olduğu bu diplomayı, en çok hak etmiş olan siz ailelere hürmet adına sizlere takdim etmek istiyorum. Bu diploma, anlama, öğrenme, öğrenmeyi keşfetme kabiliyetleri anlamına gelmektedir. Bu diploma ile bulunduğunuz her yere değer katacaksınız. Mühendislik unvanı size çok yakıştı. Hepinize hayırlı uğurlu olsun. Ne mutlu size ve ailelerinize” diye konuştu.

Mesleğinizi sevin ve heyecanla yapın

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, 8 bölümden bin 18 genç mühendis adayını mezun ettiklerini ifade etti. Prof. Dr. Orhan Torkul, “Büyük bir aile olan Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin mezunlarının sayısı böylece yarım asırda yaklaşık 20 bine ulaşmıştır. Hepsini kutluyor, başarılar diliyorum. Bugün artık bir mühendis olarak toplumsal yaşam içerisindeki rollerinizi alacaksınız. Mühendislerin toplumda özel bir yeri vardır. Mutlu olmak için mesleğinizi sevin ve heyecanla yapın. Bundan sonraki yolunuzu aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Sevgili ailelerinizle birlikte sizleri yetiştiren hocalarınız adına sizden beklentimiz, doğru olan için mücadele etmenizdir. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” ifadelerini kullandı.

Mühendislik Türkiye’nin ihtiyacı olan bir meslek

Şenpiliç Onursal Başkanı Haşim Gürdamar da konuşmasında 59 yıllık mühendislik geçmişi olduğunu dile getirerek, genç mühendis adaylarına bazı tavsiyelerde bulundu. Gürdamar, “Bugün ben büyük bir grubun başındayım. Bunları size güç vermek için, cesaret vermek için anlatıyorum. Gelecek sizindir, yeter ki siz inanın ve isteyin. İyi bir üniversiteyi bitirdiniz. Tam da Türkiye’nin ihtiyacı olan mesleklere sahipsiniz. Yüksek mevkilere gelmiş çok sayıda mühendis var. Mühendis düşünmeyi ve problem çözmeyi öğrenir. Kariyerinizi planlayın, işinizi iyi yapın” şeklinde konuştu.

Dereceye girenler plaketlerini aldı

Konuşmaların ardından bölümlerinde ve fakültelerinde dereceye girenlere plaketleri ve belgeleri verildi.

Mühendislik Fakültesi birincileri Yusuf Aktaş ve Halil Macar’a plaketini ve belgesini Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi birincisi Burak Köken’e de plaketini ve belgesini Şenpiliç Onursal Başkanı Haşim Gürdamar verdi.

Program, bölümlerinde dereceye girenlerin plaketini ve belgelerini almaları ardından mezunların keplerini atmaları ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, mühendislik, fakültesi, bilgisayar, bilişim
Bu haber toplam 2597 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free