hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehrin yeni laboratuvarında sona doğru Ahiler beraberlik ve kardeşliğin teminatıdır Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB'de Müteşebbis Heyet ve Yönetim belli oldu Engelli Sağlık Raporu Sakarya' dan da Verilmeli Sapanca Gölü içinden botla ulaşarak bakım yaptı. İnsan Kaynakları Profesyonelleri Toplandı… Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde GELECEKTE HAYVANCILIK NASIL OLACAK "Sakarya'da Sanat 25. Yılında SAGÜSAD” Fotoğraf Şenliği sona erdi.

Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
 
Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde
Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde
 
Beraberliği son saniyede kurtardık 2-2
Beraberliği son saniyede kurtardık 2-2
 

Uluslararası bisiklet şampiyonası başladı
Uluslararası bisiklet şampiyonası başladı
Geçmişten Günümüze Ermeni Meselesi
 

Geçmişten Günümüze Ermeni Meselesi

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Türk-Ermeni Araştırma Merkezi, Sakarya Endüstri Meslek Lisesi ve ATUKAD Derneği işbirliği ile "Geçmişten Günümüze Ermeni Meselesi" konulu konferans düzenlendi.

18 Nisan 2008 Cuma 21:25
Yazdır
Konferansa ev sahipliği yapan Sakarya Endüstri Meslek Lisesi'nde konferans öncesinde resmi belgeler ve fotoğraflara dayanan Ermenilerin Türkleri katlettiğine dair 35 fotoğraftan oluşan sergi açıldı. Okulun öğretmen ve öğrencileri gün boyu sergilenen fotoğrafları ilgiyle izledi. ATUKAD ve okul yönetimi tarafından hazırlanan ve içerisinde Türk-Ermeni ilişkilerine ait birçok bilgi ve belgenin bulunduğu 300 adet CD, tarih öğretmenleri tarafından öğrencilere dağıtıldı. Hazırlanan programda SAÜ Araştırma Görevlisi Bilal Çelik tarafından "Geçmişten Günümüze Ermeni Meselesi" başlıklı konferans verildi. Çelik, "Birinci Dünya Savaşı'ndan günümüze kadar Ermenilerin iddiaları asılsızdır. Ancak bugüne kadar propaganda yönleri güçlü olduğu için sanki haklıymış gibi dünya kamuoyunu yanıltmaktadırlar. Oysa asıl katliama uğrayan Türklerdir. Bizler bu meseleyi doğru öğrenip çevremize anlatmalıyız" dedi. Konferansta ayrıca, ATUKAD Derneği tarafından, "Tarih Bir Milletin Hafızasıdır" isimli film gösterimi yapıldı. ATUKAD Derneği Başkan Yardımcısı Metin Berberoğlu, okullardaki bu tür faaliyetlere devam edeceklerini belirterek, dünya kamuoyunda yanlış aksettirilen Türk-Ermeni ilişkilerinin yeni nesil tarafından doğru öğrenilmesi gerektiğine dikkat çekti. Türk-Ermeni ilişkileri hakkındaki konferansı büyük bir ilgiyle izleyen öğrenciler güncel bir konu hakkında ayrıntılı şekilde bilgilendiklerini belirterek programı hazırlayan öğretmenlerine teşekkür ettiler.
Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, fen, edebiyat, fakültesi, türk
Bu haber toplam 2949 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free