hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Büyükşehir karantinadaki vatandaşların yanında İlçelerde Koronavirüs tedbirleri sürüyor Sağlığınız için mesafenizi koruyun SAKARYAGİAD: SAKARYA İÇİN DEĞER MÜSİAD’dan Erzak Yardımı Sakarya’nın Mali Değerlendirmesi Yapıldı İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı
 
İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor
İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor
 
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
 
İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
Ekonomi büyük zarar görür
 

Ekonomi büyük zarar görür

Başbakan Erdoğan ve resmi bir ziyaret için Türkiye'de bulunan Estonya Başbakanı Andrus Ansip, yaptıkları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlediler.

18 Mart 2008 Salı 03:32
Yazdır
Erdoğan, bir gazetecinin, "Siz bundan sonra nasıl bir yol haritası planlıyorsunuz? Parti kapatmayı zorlaştıran bir anayasa değişikliği paketi gündemde mi?" sorusunu yanıtlarken, "Şu anda tabii ki bu işin başındayız. Arkadaşlarımızla değerlendirmeler yapılıyor" diye konuştu. Bir gazetecinin, "Hafta sonu meydanları adres gösterdiniz, bu çerçevede yerel seçimlerin öne alınması ve bunun güven tazelemek için genel seçimlerle birleştirilmesi gibi bir takım seçeneklerden bahsediliyor. Gündeminizde böyle bir konu da var mı?" sorusunu da Erdoğan, şöyle yanıtladı: "Bunlar, çok çok saçma şeyler, olacak işler değil. Yani Türkiye'yi ilk defa, AK Parti iktidarı, zaten bu tür yanlışlardan kurtardı. Hep anlatırdım, yani 59 hükümet kurduk' derdim, 59 hükümetin ortalama hizmet süresini aldığınızda 16 ay gibi bir zaman görürsünüz. Niye? Zaman olmuş, bir yılda bir buçuk yılda seçimi gedilmiş. Yani hiçbir zaman tespit edilmiş, ilan edilmiş zaman içinde seçim yapılmamış. Böyle olunca istikrar olur mu? Böyle olunca bir ülke dışarıya güven verir mi? Vermez. Ama biz ilk defa zamanında seçim yapmayı hedefledik. Ve muhalefetin çok çok fazla arzu etmesi karşısında artık iş öyle bir noktaya gelindi ki, dikkat ederseniz yine erken seçim değil, seçimleri birkaç ay öne almak suretiyle, 'madem bu kadar arzu ediyor'... Ki, cumhurbaşkanlığı olayı olmamış olsa, biz yine işi zamanında yapardık, 'peki' dedik ve seçimi yaptık. Fakat şu anda henüz 5-6 ay gibi bir süre seçimin üzerinden geçmiş, önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimi yapacağız. Ondan sonra da zaten referandum ile birlikte başka bir süreç var. Normal zaman ne ise milletvekili seçimleri için, o süre dolduğunda da normal seçimleri yapacağız. Türkiye artık buna alışmalı. Ülkemizi buna alıştırmalıyız, bu süreci böyle çalıştırmalıyız ki istikrar ve güven olsun. Şu anda ülkemizde istikrar var, güven var. Bunu asla bozdurtmayız." Erdoğan, cuma akşamında bu yana dikkat edilirse, bugün piyasalarda düşüş yaşandığını belirterek, şöyle devam etti: "Tabii değerli meslektaşımın gelmesinden sonra ne oldu bilemiyorum ama bir ara 38 bin civarına düşmüştü (Borsa) son rakam nedir bilemiyorum. Şimdi 42 bin 500'den bu rakamlara düşüş... Tamam ABD'de bazı gelişmeler, bazı olaylar oldu. Ama burada da 38 bine iniş... Bunların üzerinde hep birlikte düşünmemiz lazım. Demokraside, asla şöyle bir zedelenmeye tahammül yoktur. Çünkü demokrasi ile ekonomi at başıdır. Demokrasi zedelenirse ekonomi her zaman zedelenir. Onun için zorlamalarla bir yere varmak mümkün değil. Biz hiçbir zaman kızgın, kırgın böyle bir şey içinde değiliz. Çünkü devletin başında olanlar asla böyle bir hakkı kendilerinde bulamazlar. Onun için biz kimseye kırgın olmadan, kırgın olmadan emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çünkü biz şuna inanıyoruz; halka hizmet, hakka hizmettir. Bu anlayışla yola devam edeceğiz."
Anahtar Kelimeler: başbakan, erdoğan, resmi, ziyaret, için, türkiye
Bu haber toplam 2137 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free