hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
YKS’ye ücretsiz ulaşım Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti “Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız” “OSB'ler ve Sanayi Tesislerinde Covid-19 Tarama Testleri Başlıyor” ÖZKOǒTAN AVUKATLARA DESTEK: Rektör Savaşan: “Başarılı Öğrencileri Üniversitemize Bekliyoruz” Sakarya, Mesleki Eğitimde Marka Şehir Olma Yolunda TÜRKMER’den Ömer Seyfettin Öykü Yarışması Evden Uzaklaştırma Kararı Evsiz Nüfusu Artırıyor
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
 
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
 
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
Eğitimde “Araştırma” Yağmuru
 

Eğitimde “Araştırma” Yağmuru

Yüksek Lisans ve Doktora programları ile Sakarya’da akademik hayata imzasını atan Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde düzenlenen kongrede 85 bildiri sunuldu.

1 Mart 2015 Pazar 19:12
Yazdır

Yüksek Lisans ve Doktora programları ile Sakarya’da akademik hayata imzasını atan Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde düzenlenen kongrede 85 bildiri sunuldu.
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Bilimleri Enstitüsü kongre ve sempozyumlara imza atmaya devam ediyor. Enstitü bünyesinde son olarak geçen günlerde IV. Sakarya Eğitim Araştırmaları Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İsmail Güleç, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Halil İbrahim Sağlam, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Koç, Doç. Dr. Ömer Faruk Tutkun, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Hamedoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Kongrede “Eğitim Programları ve Öğretimi”, “Eğitim Yönetimi ve Denetimi”, “Önleyici Rehberlik”, “Kariyer Psikolojik Danışmanlığı” ve “Yabancılara Türkçe Öğretimi” başlıkları altında toplam 85 bildiri sunuldu, sunumlar yapıldı. Yapılan araştırmaların sonucunda yayınlanan bildiriler ayrıca dergide yayımlanacak.
IV. Sakarya Eğitim Araştırmaları Kongresi’nde konuşan Doç. Dr. Halil İbrahim Sağlam, Eğitim Bilimleri Enstitüsü olarak öğretim üyelerimizle yüksek lisans öğrencilerimizi toplu olarak bir araya getirmeyi, bu atmosferi öğrencilerimize yaşatarak onları heyecanlandırmayı, bu ortak sevinci hep birlikte paylaşmayı, araştırma kültürü oluşturmayı düşündüklerini ifade etti. Sağlam araştırma kültürüyle öğretmenlerimizin sürekli öğrenenler olmasını, bunun öğrencilerine yansıtmasını ve bir yaşam kaynağı haline getirilmesini amaçladıklarını söyledi. Prof. Dr. İsmail Güleç ise, “Kongreyi hasat zamanına benzeterek, bugün çok sevinçliyiz. Çünkü bugün ürünlerimizin ortaya konduğu bir gündür. Öğretim üyelerimizle öğrencilerimizin hep birlikte yaptıkları çalışmaları burada sergilemeleri, fikir alışverişinde bulunmaları bizi ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.
Prof. Dr. Firdevs Karahan da, yüksek lisans öğrencilerinin IV. Sakarya Eğitim Araştırmaları Kongresi ile bildiri sunma deneyimi yaşamalarının çok anlamlı olduğunu, bunun kongreye katılanların yaşamlarında çok önemli bir yer edineceğini ifade etti. Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Koç, Doç. Dr. Ömer Faruk Tutkun, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Hamedoğlu kongrenin düzenlenmesinin öneminden bahsettiler. Hendek İlçesi’nde bulunan Eğitim Fakültesi’nde gerçekleşen kongrede katılımcılara sertifika da verildi. Hendek Belediyesi de akademisyenlere yemek ikramında bulundu. Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde araştırmalar tüm hızıyla sürecek. Enstitü 14-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında SAÜ Kongre Merkezi’nde VII. Ulusal Lisansüstü Eğitim Sempozyumu gerçekleştirecek. Tüm araştırmacılar bu sempozyuma davet edilirken katılımın yoğun olması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler: yüksek, lisans, doktora, programları, sakarya’da, akademik
Bu haber toplam 2676 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free