hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Eğitim-Sen' den Eylem..
 

Eğitim-Sen' den Eylem..

Eğitim-Sen Sakarya Şubesi üyeleri, Adapazarı Atatürk Bulvarı'nda basın açıklaması yaptı. Eğitim ve bilim emekçilerinin 26 Kasım 2005 Cumartesi günü Ankara'da bulaşacakları belirtildi.

22 Kasım 2005 Salı 14:18
Yazdır
Eğitim-Sen Sakarya Şubesi üyesi bir grup eğitimci, Atatürk Bulvarı Adapazarı Kültür Merkezi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Eğitim-Sen Sakarya Şube Başkanı Kenan Güleç, Eğitim-Sen'in, eğitimin bir insan hakkı olduğu gerçeğinden hareketle bütçeden eğitime ayrılan payın en az iki kat arttırılmasını talep ettiğini ve herkesin eğitim hakkından eşit ve parasız olarak yararlanmasını savunduğunu söyledi. Türkiye'de ekonomik ve sendikal haklarda olduğu gibi demokratikleşme alanında da ciddi sorunlar bulunduğu öne süren Güleç, "Emekçilerin ve halkın taleplerini görmezden gelenler, en demokratik talepleri dahi şiddet ile bastırmaya ve çözümsüzlüğü çözüm olarak dayatmaya devam etmektedirler. Dün Susurluk'ta, bugün Şemdinli'de yaşananlar sendikamızın sürdürdüğü 'Demokratik Türkiye ve İnsanca Yaşam' mücadelesinin ne denli yerinde ve haklı olduğunu göstermiştir. Eğitim-Sen, eğitim iş kolunda çalışan eğitim ve bilim emekçilerinin sorunlarının, ülkenin genel olarak yaşadığı demokratikleşme sorunlarından ayrı ve bağımsız olmadığını düşünmektedir. Eğitim ve eğitim emekçilerinin yaşadığı sorunların çözülebilmesi için ekonomik koşulların düzeltilmesi yanında demokratikleşme yönünde acil adımların atılması gerekmektedir" dedi. 24 Kasım 2005 Perşembe günü İstanbul'dan Ankara'ya binlerce eğitim ve bilim emekçisinin katılacağı bir yürüyüş gerçekleştireceklerini belirten Güleç, 25 Kasım günü Türkiye genelinde sevk alarak eğitim hizmetini üretmeyeceklerini ve 26 Kasım 2005 Cumartesi günü Türkiye'nin dört bir yanından gelen eğitim ve bilim emekçilerinin Ankara'da büyük buluşmasını gerçekleştireceklerini söyledi. Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
Anahtar Kelimeler: eğitim, sen, sakarya, şubesi, üyeleri, adapazarı
Bu haber toplam 2527 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free