hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
BELPAŞ sosyal tesisleri 1 Haziran’da hizmete başlıyor Ekonomik Destek Paketi’ne başvurular başlıyor 74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır SATSO Meclisinden Vefa Örneği VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; İl Hıfzısıhha Kurulu 28.05.2020 Tarih ve 2020/46 Nolu Kararı Uzaktan Eğitim ve Sınav Süreçleri Hakkında Öğrencilerin Soruları Yanıtlandı İl Hıfzısıhha Kurulu 26.05.2020 Tarih ve 2020/45 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 23.05.2020 Tarih ve 2020/44 Nolu Kararı
74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı
74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı
 
Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır
Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır
 
SATSO Meclisinden Vefa Örneği
SATSO Meclisinden Vefa Örneği
 
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
EĞİTİM BİLİŞİM AĞI (EBA) PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI
 

EĞİTİM BİLİŞİM AĞI (EBA) PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ve Fatih Projesinin içerik portalı olan EBA’nın tanıtım toplantısı geniş katılımla gerçekleşti.

10 Mart 2016 Perşembe 21:22
Yazdır

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ve Fatih Projesinin içerik portalı olan EBA’nın tanıtım toplantısı geniş katılımla gerçekleşti.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Fatih Projesinin içerik portalı EBA’nın (Eğitim Bilişim Ağı) tanıtımı Bakanlık Temsilcisi tarafından yapılan sunum ile gerçekleşti. Toplantıya Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fatih Çelikel, Belediye Başkanları ve çok sayıda eğitimci katıldı.
Sakarya Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu,“Bilginin elektronik ortama taşınmasıyla birlikte, bilgiye erişim artık daha hızlı, daha koaly hale gelmiştir. Aynı şekilde günümüzde eğitim teknolojileriyle birlikte bilgiye ulaşma yollarının da çok farklışlaştığını ve değiştiğini görmekteyiz. Bu çeşitlililk ve hız hayatın her alanını olduğu gibi eğitim alanını da yakından ve ciddi bir şekilde etkilenmektedir. Bu bağlamda yeni arayüzü ile EBA (Eğitim Bilişim Ağı) öğretmeni sürece dahil olmaya teşvik ediyor. İyi örnekleri, mevcut ders materyallerini diğer meslektaşlarımız ile paylaşmak için örnek bir platformu temsil ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak elektronik çağın gerektirdiği bilişim teknolojileri ve stratejik amaçlarımıza ulaşmada katkı sağlayacak tüm araçlar, etkin bir şekilde kullanmaya çaba harcıyoruz. Bakanlığımızın eğitim ve bilişim teknolojilerinin bütünleştirilmesi konusunda en önemli yatırım hiç şüphesiz eğitimde Fatih projesi oldu. Fatih projesi’ni dünyadaki örneklerine göre güçlü kılan taraf da eğitim içerikleridir. Bu anlamda EBA (Eğitim Bilişim Ağı) şu anda dünyanın en büyük eğitim içeriği eğitim platformu olmuştur. Sakarya özelinde Fatih projesi kapsamında bugün itibariyle, 25 öğretmenimiz Fatih Eğitmeni olarak görev yapmakta, 5 öğretmenimiz İl ve İlçelerimizde Eğitici Eğitmeni olarak görev yapmaktadır. 43 okulumuzun Fiber İnternet altyapısı ve erişimi sağlanmış, 230 civarındaki okulumuzun fiber internet altyapı çalışmaları devam etmektedir. 285 okulumuza 5 bin 553 adet Etkileşimli tahtanın montajı yapılmış, yaklaşık bin 850 adet etkileşimli tahtanın da 3. Faz kapsamında montajı planlanmaktadır. Ortaöğretim seviyesindeki 85 okula toplamda 16 bin 342 adet öğretmen ve öğrenci tabletinin dağıtımı yapılmıştır.179 adet Mahalli hizmet içi eğitim faaliyeti kapsamında, hedef kitlemiz olan 3 bin 82 lise öğretmenimizin 2 bin 756’sına Fatih Projesi Teknoloji kullanım kursu verilmiş, 2 bin 881 ortaokul öğretmenimize de Fatih Projesi Teknoloji kullanım kursu ile ilgili 120 adet mahalli hizmetiçi eğitim faaliyeti planlanmıştır. Ayrıca 8,9,10 Mart tarihinde EBA tanıtım ve bilgilendirme toplantıları yapılması planlanmış olup, 11 EBA eğitim uzmanı tarafından yapılan bu toplantılar bugün sona erecektir. Bugün itibariyle tanıtım ve bilgilendirme toplantılarına Hendek Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencileri ve öğretmenlerimizden toplam 9 bin 387 kişi katılmış olacaktır” diye konuştu.

ÖĞRENCİNİN RAHATLIKLA BİLGİYE ULAŞMA PROJESİDİR
EBA projesinin öğrencinin rahatlıkla bilgiye ulaşma projesi olduğunu söyleyen Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker ise, “Son derece anlamlı bir toplantıda beraberiz. Eğitim, hep eğitim diyoruz. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi, gençlerimizi en iyi şekilde geliştirme gayreti içerisindeyiz. Eğer öğrencilerimizi gençlerimizi iyi yetiştirebilirsek, geleceğimiz o derece güzel ve huzurlu olacaktır. Yetiştiremediğimiz ölçüde de sıkıntılarımız var. Öğrencilerimizi yetiştirmek için başta devletimiz, bakanlığımız, valiliğimiz ve il milli eğitim teşkilatı hatta onlara destek olan belediyelerimiz her türlü gayreti göstermektedir. Bakanlığımız her sene 10 binlerce öğretmen almaktadır. Okullar yapmakta, sınıflar yapmakta, internet sınıfları yapılıyor, bunun dışında her öğrencimize tablet dağıtımıyla ilgili çalışmalar var. Birçok projeler yapılıyor. EBA’da bu projelerden birisidir. Öğrencilerimizin rahatlıkla bilgiye ulaşma projesidir. Şifrelerini girerek her türlü kaynağa ulaşacaklar. Tabi bu konu yeni bir konudur. Biz çok eskiden kaynak bulmak için dolaşıp dururduk. Ama şimdi internetten her türlü kaynağa ulaşılma imkanı var. Öğretmeninin bir şekilde anlatamadığı veya eksik anlattığı bir olayı EBA projesi kapsamında kendisi rahatlıkla girerek kendisi tamamlayabilecek. Tabi şuanda EBA’ya ulaşım biraz düşük. Yüzde 30’larda, yüzde 40’larda. Ama bakanlığımızdan gelen arkadaşların yaptığı çalışmalar, öğretmenlerimizin gayreti ile bu çalışmaların hızla yükseleceği kanaatindeyim. Ben bu konuyla ilgili ve diğer eğitim çalışmaları ile ilgili gayret gösteren başta milli eğitim teşkilatı olmak üzere, bakanlarımıza, belediyelerimize teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı Mümin Mevlüt Polat’ın sunumuyla EBA projesi katılımcılara tanıtıldı.

Anahtar Kelimeler: milli, eğitim, bakanlığı, tarafından, yürütülen, fatih
Bu haber toplam 2381 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1933 Naziler Alman Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free