hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
vatandaşlarımızın çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor Alman haber ajansı Sakarya’yı örnek gösterdi Karantinadaki misafirler unutulmadı SATSO üyeleri COVİD-19 sürecinde toplumsal dayanışma örneği gösteriyor Şehir Merkezinde dezenfekte seferberliği Devletimizin aldığı kararlara ve uyarılara uyalım Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
vatandaşlarımızın  çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor
vatandaşlarımızın çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor
 
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
E- Ticarette bir örnek daha Sakaryalı firmalara anlatıldı: Alibaba.com
 

E- Ticarette bir örnek daha Sakaryalı firmalara anlatıldı: Alibaba.com

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Alibaba.com ve Sakarya Üniversitesi işbirliği ile “Alibaba.com ile E-Ticaret” konulu bir seminer programı gerçekleştirildi.

9 Mart 2020 Pazartesi 20:34
Yazdır
E- Ticarette bir örnek daha Sakaryalı firmalara anlatıldı: Alibaba.com

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Alibaba.com ve Sakarya Üniversitesi işbirliği ile “Alibaba.com ile E-Ticaret” konulu bir seminer programı gerçekleştirildi.

SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere SATSO Yönetim Kurulu Başka A. Akgün Altuğ, SATSO Meclis Başkan Yardımcısı Necmettin Kırık, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Sakarya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Başkanı Doç Dr. Hakan Tunahan, Alibaba.com Türkiye Temsilcisi Emrah Alp Cora, Başoğlu Karavan Yönetim Kurulu Başkanı Engin Başoğlu, 24. Dönem İstanbul Milletvekili Faik Tunay, SATSO Meclis üyeleri, Komisyon üyeleri, firma temsilcileri ile çok sayıda ilgili iştirak etti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Biz ekonomide ciddi hedefleri olan bir kentiz. 2023 yılına kadar hedefimiz, ihracatta 10 milyar dolara ulaşmak. Üyelerimize ihracatı anlatıp, onları ihracatçı yapmak gibi bir süreklilik arz eden bir hedefimiz var. Bunu tetiklemek adına, Odamızda üyelerimizi ihracata teşvik edecek seminer ve organizasyonları gerçekleştiriyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İhracat son yıllarda ülkemizde büyük önem kazandı. İhracat rakamlarını daha da artırarak, bu konuda ileri noktalara ulaşmayı temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Alibaba.com Türkiye Temsilcisi Emrah Alp Cora, Alibaba.com'un tarihçesi, ticaret modeli, ihracatta yeni pazarlara nasıl ulaşılabileceğine gibi konulara değindiği konuşmasında, “E-Ticaret’in en önemli unsuru, 7/24 aktif olarak ticaret yapılabiliyor olmasıdır. E-Ticaret’i normal ticaretten ayıran tek fonksiyon, talebi elektronik ortamdan alması sebebiyle başına -e gelmesidir. E-ticaret, Türkiye’de artıyor fakat olması gereken yerde henüz değil. Rakip ülkeler, bize göre çok daha geniş bir ihracat alanına sahipler ve bu durumu aşmanın yollarından biri de e-ticaretin kendisidir. Ülke olarak sınır ötesi ticarette daha büyük hamleler yaparak, her işte olduğu gibi ilgi ve zaman ayırmamız gerekiyor.” dedi.

Başoğlu Karavan Yönetim Kurulu Başkanı Engin Başoğlu, faaliyetlerinin e-ticaret ile nasıl geliştiğinden değinerek, “Avrupa’da ufak karavan eksikliğini gördük ve buna dair bir şeyler yapmak adına fikirler ürettik ve ürün geliştirmeye başladık. 2014 yılında Alibaba.com’a ürünlerimizin bilgilerini yüklemeye başladık, 2018 yılında ise gold üye olduk. Tüm kıtalara ulaşabilen ürünlerimiz var. Artık fuarlara katılma ihtiyacı duymuyoruz. Çünkü Alibaba.com sayesinde 7/24 açık fuar alanlarına sahip olmaktayız.” dedi.

Sakarya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bömü Başkanı Doç. Dr. Hakan Tunahan, SATSO Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu ve üniversite işbirliğinde yürütülen  Uluslararası Pazar Elçileri Projesi (UPEP), Uluslar arası Ticaret Elçileri Projesi (UTE) Sürdürülebilir İthalat ve Yönetilebilir İhracat gibi projeler hakkında bilgiler vererek, “SATSO ile sürekli olarak önemli işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Birçok akademik çalışmayı aktifleştirmeye çalışıyoruz. Her şey iyiyken ihracat yapmak çok kolaydır. Mühim olan stratejik düşünüp doğru hedefe, doğru adımlarla ilerleyebilmektir. Hedef pazarınızı haritada kendinize yer beğenerek ya da dostunuzun tavsiyesi ile belirlememelisiniz. Profesyonel olarak ilerlemek önemli. Başarı için zorlukları da göze almak gerekir.” dedi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, sanayi, odası, satso, alibaba
Bu haber toplam 7872 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free