hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
DEPREMZEDELER DAVA AÇIYOR
 

DEPREMZEDELER DAVA AÇIYOR

Düzce Depremzedeler Derneği (Dep-Der), S.S. Evsiz Depremzedeler Dayanışma Konut Yapı Kooperatifi'ne üye yaklaşık 40 kişi, yürütmeyi durdurma davası açmak için Sakarya'ya hareket etti.

4 Ekim 2005 Salı 17:17
Yazdır
Düzce Dep-Der, S.S. Evsiz Depremzedeler Dayanışma Konut Yapı Kooperatifi Üyeleri, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın, Düzce'deki kalıcı konutlar bölgesinde bulunan rezerv alanlarını yasa ve yönetmeliğe uygun dağıtmadığını ileri sürerek, Sakarya Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açacak. S.S. Evsiz Depremzedeler Dayanışma Konut Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ferahnur Aslan, dava açmak için harekete geçtiklerini söyleyerek, "3 yılı aşkın zamandır, evsiz ve dar gelirli depremzedeler olarak maliyeti düşük ve güvenli konut ihtiyacı için mücadele verdik. İmzalar topladık, mitingler yaptık, Ankara Abdi İpekçi Parkı'nda 214 gün naylon çadırlar altında nöbette kaldık. Kaldık da ne oldu? Yetkililer kamuoyunun önünde verdikleri sözleri tutacaklarını söylediler. İlgili kanunun açık hükümlerine rağmen kayırıcı davrandılar ve bizleri yok saydılar. Kamuoyunu aldatmak için de bize de arsa verilmiş gibi gösterdiler. Biz bu aldatmacayı yutmuyoruz. Yapılan haksızlığı, hukuksuzluğu ve adaletsizliği kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Dava açmak dahil, haksızlığı ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bize güvenen ve destekleyenlerin de adalet duygularının incinmesine izin vermeyeceğiz. İnsanlık bizde kalsın diyerek, diğer kooperatiflerin üyelerini de uyarıyoruz. Açacağımız dava sonucunda çok mağdur olabilirsiniz. O nedenle hemen inşaata başlamak, toplu paralar toplamak konularında dikkatli olun ve davamızın sonucunu bekleyin" diye konuştu. Basın açıklamasının ardından, kooperatif üyeleri otobüse binerek Sakarya'ya doğru hareket etti.
Anahtar Kelimeler: düzce, depremzedeler, derneği, dep, der, evsiz
Bu haber toplam 2511 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free