hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı Büyükşehir 100 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor Büyükşehir yeni tedbir kararları aldı Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı
 
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
Denetimli Serbestlik ve Sosyal Hizmet
 

Denetimli Serbestlik ve Sosyal Hizmet

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından “Denetimli Serbestlik ve Sosyal Hizmet” adlı bir etkinlik düzenlendi.

20 Aralık 2016 Salı 01:45
Yazdır

Denetimli Serbestlik ve Sosyal Hizmet

Sakarya Üniversitesi  Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından “Denetimli Serbestlik ve Sosyal Hizmet” adlı bir etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Sakarya Denetimli Serbestlik Müdürü Kenan Porgalı, Psikolog Taylan Korkmaz ve Sosyal Hizmet Uzmanı Şeniz Atan konuşmacı olarak katıldı.

Denetimli Serbestlik nedir?

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sosyal Hizmet Uzmanı Şeniz Atan, denetimli serbestlik programı hakkında bilgi verdi. Atan, “Denetimli serbestlik, yasa tarafından belirlenen deneme süresinde, kişinin cezasının sosyal hayat içerisinde infazına olanak sağlayan bir ceza hukuku kurumudur. Suç işleyen kişi sosyal yaşam içerisinde denetimli serbestlik yoluyla gözlemlenmektedir. Denetimli serbestlik bir suçlunun toplumla yeniden bütünleşmesine katkıda bulunacak tüm faaliyetleri kapsar. Bu anlamda denetimli serbestlik daha düşük suç oranına, daha az yeniden suç işlemeye ve daha güvenli bir topluma götüren sosyal ve cezai politikaların bir parçasıdır” dedi.

Geçmişten günümüze Denetimli Serbestlik Sistemi

Türkiye’de ve Türk-İslam tarihinde denetimli serbestlik programından bahseden Denetimli Serbestlik Müdürü Kenan Porgalı, “Denetimli serbestlik programını ilk olarak Peygamber Efendimiz döneminde görüyoruz. O dönemde savaşlardan sonra esir alınan kişilerin okuma-yazma bilmesi durumunda o dönemki Müslümanlara okuma-yazma öğretmesi karşılığında serbest bırakıldığını görüyoruz. Osmanlı Döneminde ise Tanzimat Fermanıyla beraber Kürek cezasını denetimli serbestliğin ilk emareleri olarak görüyoruz. Denetimli Serbestlik sistemi, yaklaşık 11 yıldır Türkiye’de uygulanmakta” şeklinde konuştu.

Türkiye’de Denetimli Serbestlik

Türkiye’deki Denetimli Serbestlik sisteminden bahseden Psikolog Taylan Korkmaz, “Denetimli serbestlik suçlunun dilekçe vermesi ile beraber işleyen bir sistem. Şu şekilde örnek verebiliriz, 5 sene ceza almış bir suçlu 3 sene boyunca ceza evinde yatması durumunda verdiği dilekçe ile beraber son 2 senesini dışarıda Denetimli Serbestlik kapsamında denetlenerek dışarda geçirebiliyor. Tabi bu kapsamda 15 günde bir Denetimli Serbestlik Kurumuna gelmek zorunda kalıyor ”dedi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, fen, edebiyat, fakültesi, tarafından
Bu haber toplam 2020 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free