hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Bu mutfakta lezzet var MAKİNADA EMNİYETİN ÖNEMİ SEMİNERİ SATSO'DA VERİLDİ Menekşe Kibrit Fabrikası Mimari Fikir Proje Yarışması Sakarya'da İlk: Parkinson Tedavisinde Yeni Yöntem Çatışma Olmayan Bölgelerde Trump, Çatışma Olan Bölgelerde Amerikan Bürokrasisi SUBÜ - İl MEM işbirliği Sanatın Sınırları ve Güzelin Politikası G-FAST’18 Ödülleri Sahiplerini Buldu Öğretmenler Sınıflarda Daha Aktif Ders İşleyecek. ‘Gençler Münazarada’ projesinde muhteşem final
SUBÜ - İl MEM işbirliği
SUBÜ - İl MEM işbirliği
 
Okul Önleri “Okul Geçit Görevlileri” sayesinde artık daha güvenli
Okul Önleri “Okul Geçit Görevlileri” sayesinde artık daha güvenli
 
Dükkan54 ile Sakaryaspor’a hep birlikte destek olalım
Dükkan54 ile Sakaryaspor’a hep birlikte destek olalım
 
Ülke de Sakarya da yanıyor!
Ülke de Sakarya da yanıyor!
Çöpten enerji ve gübre üretilecek
 

Çöpten enerji ve gübre üretilecek

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Kardan, “Entegre Katı Atık Yönetimi projesini şehrimize kazandırıyoruz. Şehrimizde toplanan bin ton çöpü alacağız, geri dönüştürme işlemine gerçekleştireceğiz, ayrıştıracağız ve organik atıklardan biyogaz ile gübre elde edeceğiz.

14 Mart 2018 Çarşamba 20:08
Yazdır
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Kardan, “Entegre Katı Atık Yönetimi projesini şehrimize kazandırıyoruz. Şehrimizde toplanan bin ton çöpü alacağız, geri dönüştürme işlemine gerçekleştireceğiz, ayrıştıracağız ve organik atıklardan biyogaz ile gübre elde edeceğiz. Belediyemizin tek kuruş harcamayacağı 100 milyonluk bir proje.” AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ak “Hizmetleri vatandaşlara anlatırken gurur duyuyoruz.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Ayhan Kardan, 2009’dan günümüze Adapazarı’na yapılan hizmetler hakkında teşkilatı bilgilendirecek sunum gerçekleştirdi. Programda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Cumhurbaşkanımız şehrimizden memnun ayrıldı
Ayhan Kardan, “Geçtiğimiz Pazar günü partimizin 6. Olağan Kongresinin gerçekleştirdik. Yeni yönetime ve başkanımıza da hayırlı olmasını diliyorum. Alnımızın akıyla yerel yönetimler ve teşkilatlar olarak çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız çok memnun bir şekilde şehrimizden ayrıldı. Bunda herkesin katkısı var. Bu katkılarınızdan dolayı sizlere de teşekkür ediyorum.”

En yaşanılabilir 2. şehir Sakarya
Kardan, “Büyükşehir Belediyeleri arasında TÜİK’in açıkladığı en yaşanılabilir 2. şehir seçildik. Sosyal politikalarda Türkiye 3.’lüğü ödülüne layık görüldük. Akıllı şehirler konusunda ödüller aldık. Karasu sahilimize mavi bayrak dalgalanıyor. İçmesuyu konusunda ciddi ödüller aldık. Şuan Türkiye’de en güvenilir içmesuyu arıtma tesislerine sahibiz. Kültür, sosyal, spor, eğitim gibi birçok faaliyette şehrimize hizmetler kazandırdık. Yeni yapılar yaptık. Vizyon projeleri hayata geçirdik ve yeni projelerimiz ile halkımızın karşısına çıkıyoruz.”

2009’dan günümüze
Ayhan Kardan, “Öncelikle 2009 yılında belediyeye geldiğimizde şehrin yapısal dönüşümü ile ilgili neler yapabiliriz dedik ve şehirde görüntüsü kötü olan atıl yapıları ve prefabrik yapıları kaldırdık. Şehre güzel bir görünüm kazandırmaya çalıştık. TOKİ ile işbirliği yaparak şehrimize yeni konutlar kazandırdık. Şemsiyeli Park’ı yenileyerek şehrimizin hizmetine sunduk. Yenikent Park’ı hizmete aldık. Gar Meydanına yeni bir görünüm kazandırdık. Orhan Cami çevresini düzenledik ve halkımızın hizmetine sunduk. Yeni Cami, Ağa Cami gibi birçok camimizin çevresini düzenledik. Süpürgeci esnafımıza çok güzel bir site kazandırdık. Yazlık kavşağından başlayıp Yenikent’e kadar giden bir rekreasyon projesi hazırladık ve o güzergâhı yeniledik.”

Ulaşımda ciddi çalışmalar
“Ulaşım alanında da ciddi çalışmalar yaptık. Ulaşım master planını hazırladık. Paydaşların görüşlerini aldık ve ulaşımın anayasasını çıkaran Türkiye’deki ilk üç belediyeden bir tanesi olduk. Korucuk duble yolunu inşa ettik. İlçe garajlarımızı şehrin uygun yerlerine inşa ettik. Yeni stadyumuna yeni bağlantı yolları kazandırdık. ‘Şehir Paylaşmaktır’ adı altında birçok trafik konusuna değinerek şehrimizi trafik konusunda bilinçlendirmeye çalışacağız. Birçok caddemizi engelli vatandaşlarımıza uygun hale getirdik. Yazlık kavşağı ile Kipa arasındaki yolda genişletme çalışmaları yaptık. Tepekum - Kuyudibi arasına yeni bir duble yol kazandırıyoruz. 1. etabı bitti. 2. etabı yakın bir zamanda başlayacak. Yazlık Kavşağı’nı yeniden tasarladık ve 140 metre çapında bir kavşak inşa ettik. Birçok caddemizin orta refüjlerini yeniledik ve aydınlatmalarını sağladık. Kafeler Sokağı’nı yeniledik. Çark Caddesi’ni yeniledik. Adapazarı’na 53 milyon asfalt attık. Kart54 sistemini hayata geçirdik. Şehrin 3. Girişi’ni açtık. Şehrimize yeni köprüler kazandırdık. Yavuz Selim Caddesini inşa ediyoruz. Atatürk ve Karaağaç Bulvarı’nın kaldırımlarını, aydınlatmasını ve peyzajını yeniledik. Yeni stadın oradan Pekşenlere giden 4.5 kilometrelik yeni bir yol yapıyoruz.”

Kültür etkinliklerimiz Türkiye’ye örnek
“Kültür etkinliklerini nitelikli ve AK Parti Belediyelerine yakışır bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bizim inancımıza misyonumuza, vizyonumuza uygun sanatçılarla etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Kültür etkinliklerimiz Türkiye’de birçok şehrimize de örnek olmuş durumda. Tamamen özümüze uygun işler yapıyoruz. Bunları yaparken şehrimize yeni kültür binaları kazandırmayı da ihmal etmiyoruz. Sakarya Sanat Galerisi bunun bir örneğidir. Ofis Sanat Merkezi başka bir örneğidir. Buralarda çok nitelikli sergiler, söyleşiler yapılıyor. Faik Baysal Kütüphanesi Kent Park’ın içerisinde çok güzel hizmetler sunuyor. Karaman’da çok güzel bir SAMEK binası yaptık. Ziya Taşken Konser Salonu’nu hizmete aldık. Şehrimizin tarihi binalarını yeniden modernize ederek şehrimizin hizmetine sunduk.”

Sosyal Hizmetler
Büyükşehir Belediyesi olarak Sosyal Hizmetler alanında çok ciddi projeler ürettik. Bu hizmetleri yaparken çocuk, yaşlı, engelli ihtiyaç sahibi vatandaşların tamamını dikkate alarak hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sosyal Gelişim Merkezlerimiz mimarisi ile konforuyla birçok vatandaşımıza hizmet sunuyor. Engelsiz Kafe’yi yaptık. SEMOS uygulamasını hizmete aldık, muhtarlarımızın taleplerini ve isteklerini çok kısa sürede ilgili birimlere aktarmalarını sağladık. Yaşayarak Öğrenme Macera Park’ı ve Engelsiz Yaşam Merkezi’ni inşa ettik. Yaşlılarımıza çok önemli bir bina yaptık. Şehit ve Gazilerimize yeni bir merkez inşa ettik.”

Birçok alanda hizmet
“Birçok alanda hizmetlerimizi tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk. Eğitim konusunda ciddi yatırımlarımız var. Vali Mustafa Büyük İmam Hatip Lisesi’ni yaptık. Yeniket’e modern bina tasarladık ve MYO’yu yeni binasına taşıdık. Cemil Meriç Lisesi’ni inşa ettik. Yeni Stadyum için arsa tahsis ettik. Harmanlıkspor’a yeni bir sentetik saha kazandırdık. İtfaiye binamızı yeniledik. AKOM binasını yaptık. Rüstemler altyapı tesislerine sentetik saha kazandırdık. Hakem ve Gözlemciler evini inşa ettik. Büyükşehir Basketbol takımımız artık Süper Lig’de. 2020 Dağ Bisikleti Cumhurbaşkanımız himayesinde Sakarya’da yapılacak. Tarihi Çark’ı aslına uygun tasarlayarak şehrimizin hizmetine sunduk. Kent Park kafeteryayı inşa ettik. Tıbbi atıklarımızı bertaraf edecek bir merkez yaptık. Geçici Hayvan Bakım Evini inşa ettik. Maltepe’de şehrin turizmine katkı sağlayacak yeni bir tesis yapıyoruz. Orada bulunan su kulesini yeniden tasarladık ve seyir kulesi haline getireceğiz. Uzunçarşı’yı yeniliyoruz.”

Vizyon projeler
“Vizyon projelerimiz var. İnşallah şehrimize yeni bir Kongre Merkezi inşa edeceğiz. Demokrasi Meydanı’nı yenileyeceğiz. Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası projemizin temel atma törenini gerçekleştirdik. Sakarya Entegre Katı Atık Yönetimi projesini şehrimize kazandırıyoruz. Şehrimizde toplanan bin ton çöpü alacağız, geri dönüştürme işlemine gerçekleştireceğiz, ayrıştıracağız ve organik atıklardan gaz ile gübre elde edeceğiz. 100 milyonluk bir proje. 2009’dan günümüze Adapazarı’na ciddi projeler kazandırdık ve kazandırmaya devam edeceğiz. Sizler bizim sahadaki yoldaşlarımızsınız. Sizler yapmış olduğumuz bu hizmetleri vatandaşlarımızın bilgisine sunacak kişilersiniz. Bu yolda omuz omuz hizmetlerimizi gerçekleştirip Sakarya’mızı daha güzel bir hale getireceğiz.”

Gururla ve keyifle anlatıyoruz
Yapılan hizmetlerden çok memnun olduklarını ve bu hizmetleri vatandaşa anlatırken gurur duyduklarını dile getiren Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak “Sayın Genel Sekreter Yardımcımız Ayhan Kardan’a çok teşekkür ediyoruz. Adapazarı’na yapılan hizmetleri de topluma anlatmak bizim için bir keyiftir. Büyükşehir Belediyemiz bizlerin yüzünü hiçbir zaman kızartmadı. Her zaman gururla ve keyifle hizmetlerimizi vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Hizmetleri bizlere tekrardan hatırlattığı ve sunduğu için kendilerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: büyükşehir, belediyesi, genel, sekreter, yardımcısı, ayhan
Bu haber toplam 1203 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1978 Enver Sedat ve Menahem Begin Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free