hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Metrekareye 35 kilogram yağış düştü Büyükşehir ulaşım filosuna yeni kadın şoför Büyükşehir Baskette imzalar atılıyor “15 Temmuz yeni bir devrin başlangıcıdır” Yaşar Kahraman Genel Sekreterliğe Atandı Prof. Dr. Gürdal Rektör Yardımcısı Oldu Sakarya Üniversitesi’nde Rektörlük Devir Teslimi Yapıldı SYKD’den 15 Temmuz Mesajı 15 TEMMUZ RUHUNU UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ! SEDAŞ’ın Sayaç Ayar Laboratuvarı Yatırımı Faaliyete Alındı

Metrekareye 35 kilogram yağış düştü
Metrekareye 35 kilogram yağış düştü
 

“15 Temmuz yeni bir devrin başlangıcıdır”
“15 Temmuz yeni bir devrin başlangıcıdır”
 
Yaşar Kahraman Genel Sekreterliğe Atandı
Yaşar Kahraman Genel Sekreterliğe Atandı
 
Prof. Dr. Gürdal Rektör Yardımcısı Oldu
Prof. Dr. Gürdal Rektör Yardımcısı Oldu
CHP’DEN OHAL EYLEMİ
 

CHP’DEN OHAL EYLEMİ

CHP Sakarya il örgütü , Olağanüstü Hal’in yedinci kez uzatılmasını protesto etmek için AKM önünde oturma eylemi düzenledi. CHP, ’OHAL değil, demokrasi istiyoruz" dedi

16 Nisan 2018 Pazartesi 23:33
Yazdır

CHP Milletvekili Engin Özkoç’un da katıldığı oturma eylemi öncesinde eylemin amacına yönelik açıklama yapan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “1,5 ay dediler 2 yıl oldu. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir” dedi.
15 Temmuzdaki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğine ülkemizin dayatıldığını ileri sürerek konuşmasına devam eden İl Başkanı Isır; “ Sivil darbe ortamında ‘evet’ demenin devletin tüm kurumları ile desteklendiğini , ‘hayır’ demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır.

Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi;  insan halkalını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi, gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek odaları ile birlikte sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir.

AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek, bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcı-solcu, muhafazakar-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır.” İfadelerine yer verdi.
OHAL nedir?  Diye soran ve yanıtlayan CHP İl Başkanı Isır, “OHAL 10 Ekim’de katledilen Çocuklarını anmak isteyen anne ve babalara sıkılan biber gazıdır. OHAL ekmeğinin peşindeki tütün üreticisine vurulan coptur. OHAL Ahmet şık başta olmak üzere hayatını FETO öle mücadeleye adamış gazetecileri zindanlara atmaktır. OHAL işçi grevlerini ertelemek, grev çadırlarına müdahale etmektir.  OHAL işlerini geri almak için ölümü göze alarak bedenini açtığa yatıran Nuriye Gülmen ve Semih Özkaça’nın ölüm tehlikesini görmeyen hükümet inadıdır. OHAL doların 4 TL’yi, Avronun 5 TL’yi aşmasıdır, Türk lirasının kaybettiği değerdir. OHAL satılan Şeker fabrikası, açlık sınırı altındaki asgari ücret, artan enflasyondur.

İlan ederken 1,5 ay bile sürmeyecek dedikleri, milleti etkilemeyecek dedikleri OHAL’in, bardağı çoktan taşırdığını da kaydeden Isır, konuşmasına şöyle devam etti; “ Bugün iktidar partisi ve yeni ortakları Türkiye’yi uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL’ i bir kez daha uzatmanın peşindedir. Postallı darbelerle mücadele etme vaadi ile gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir.

Bizim talebimiz kesindir. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerini rehin alındığı, faşizm düzeni ortadan kalmalıdır. Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri yeniden, çağdaş, demokrasiler de olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir. Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin 81 ilindeki ,meydanlardan Ankara’da ki saraylıları uyarıyoruz. Bizde OHAL değil, demokrasi istiyoruz.”

Anahtar Kelimeler: chp, sakarya, örgütüolağanüstü, hal’in, yedinci
Bu haber toplam 761 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1962 Emekli Albay Talat Aydemir, açıklamaları nedeniyle tutuklandı. Açıklamaları yayımlayan 7 gazeteye soruşturma açıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
selcuk
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free