hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
23 Nisan İlimizde de Coşku İle Kutlandı Başkan Çevik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun Geleceğimiz olan çocuklar için çok çalışacağız İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamına Hatice Şevval Buka oturdu. KURBANLIK HAYVANLARIN BESİSİ NASIL YAPILMALIDIR? Çark Caddesi’nde 23 Nisan Coşkusu Fazilet DURMUŞ’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı SYKD’den 23 Nisan Mesajı Akıllı bisikletlere kolay ulaşım Bisiklet sporunda adres Sakarya olacak
23 Nisan İlimizde de Coşku İle Kutlandı
23 Nisan İlimizde de Coşku İle Kutlandı
 
KURBANLIK HAYVANLARIN BESİSİ NASIL YAPILMALIDIR?
KURBANLIK HAYVANLARIN BESİSİ NASIL YAPILMALIDIR?
 
Çark Caddesi’nde 23 Nisan Coşkusu
Çark Caddesi’nde 23 Nisan Coşkusu
 
Bisiklet sporunda adres Sakarya olacak
Bisiklet sporunda adres Sakarya olacak
CHP’DEN OHAL EYLEMİ
 

CHP’DEN OHAL EYLEMİ

CHP Sakarya il örgütü , Olağanüstü Hal’in yedinci kez uzatılmasını protesto etmek için AKM önünde oturma eylemi düzenledi. CHP, ’OHAL değil, demokrasi istiyoruz" dedi

16 Nisan 2018 Pazartesi 23:33
Yazdır

CHP Milletvekili Engin Özkoç’un da katıldığı oturma eylemi öncesinde eylemin amacına yönelik açıklama yapan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “1,5 ay dediler 2 yıl oldu. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir” dedi.
15 Temmuzdaki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğine ülkemizin dayatıldığını ileri sürerek konuşmasına devam eden İl Başkanı Isır; “ Sivil darbe ortamında ‘evet’ demenin devletin tüm kurumları ile desteklendiğini , ‘hayır’ demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır.

Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi;  insan halkalını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi, gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek odaları ile birlikte sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir.

AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek, bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcı-solcu, muhafazakar-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır.” İfadelerine yer verdi.
OHAL nedir?  Diye soran ve yanıtlayan CHP İl Başkanı Isır, “OHAL 10 Ekim’de katledilen Çocuklarını anmak isteyen anne ve babalara sıkılan biber gazıdır. OHAL ekmeğinin peşindeki tütün üreticisine vurulan coptur. OHAL Ahmet şık başta olmak üzere hayatını FETO öle mücadeleye adamış gazetecileri zindanlara atmaktır. OHAL işçi grevlerini ertelemek, grev çadırlarına müdahale etmektir.  OHAL işlerini geri almak için ölümü göze alarak bedenini açtığa yatıran Nuriye Gülmen ve Semih Özkaça’nın ölüm tehlikesini görmeyen hükümet inadıdır. OHAL doların 4 TL’yi, Avronun 5 TL’yi aşmasıdır, Türk lirasının kaybettiği değerdir. OHAL satılan Şeker fabrikası, açlık sınırı altındaki asgari ücret, artan enflasyondur.

İlan ederken 1,5 ay bile sürmeyecek dedikleri, milleti etkilemeyecek dedikleri OHAL’in, bardağı çoktan taşırdığını da kaydeden Isır, konuşmasına şöyle devam etti; “ Bugün iktidar partisi ve yeni ortakları Türkiye’yi uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL’ i bir kez daha uzatmanın peşindedir. Postallı darbelerle mücadele etme vaadi ile gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir.

Bizim talebimiz kesindir. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerini rehin alındığı, faşizm düzeni ortadan kalmalıdır. Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri yeniden, çağdaş, demokrasiler de olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir. Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin 81 ilindeki ,meydanlardan Ankara’da ki saraylıları uyarıyoruz. Bizde OHAL değil, demokrasi istiyoruz.”

Anahtar Kelimeler: chp, sakarya, örgütüolağanüstü, hal’in, yedinci
Bu haber toplam 1318 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1963 27 Mayıs, Hürriyet ve Anayasa Bayramı ilan edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free