hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILDIRIM KAYA SAKARYA’DA
 

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILDIRIM KAYA SAKARYA’DA

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya seçim çalışması için Sakarya’ya geldi.

15 Mart 2019 Cuma 00:32
Yazdır

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya seçim çalışması için Sakarya’ya geldi.

Eğitim-İş, Eğitim-Sen ve Türk Tabipler Birliğini ziyaret eden Kaya, Eğitim-Sen’deki görüşmenin ardından burada bir basın toplantısı düzenledi.

Yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kaya, “AKP ve MHP öyle bir seçim politikası yürütüyor ki, seçimlerden sonra da etkisi devam edecek. Kendilerini desteklemeyenlere, zillet, illet, terörist diyen bir anlayış, seçimlerden sonra da herkesi kucaklayamaz” dedi.

Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AKP Türkiye’nin bir beka sorunu olduğunu söylüyor. AKP her zaman olduğu gibi yine yalan söylüyor. Türkiye’nin beka sorunu yoktur. Biz, bu toprakların beka sorununu, emperyalizme karşı verdiğimiz Kurtuluş Savaşı’nda çözdük.

Beka sorununun ne olduğunu bilmeyenler, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikasını Katar’a satanlardır. Bu satış sıradan bir satış değildir, bu satış ‘basma’ fabrikasını özelleştirmeye benzemez. Bu satış doğrudan ülke güvenliğini ilgilendiren bir satıştır. Sakaryalılar, 31 Mart’ta sandığa gittiğinde bu satışın hesabını soracaktır.”

“SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEME YASASI İVEDİLİKLE ÇIKARTILMALI“

Bugün 14 Mart Tıp Bayramı olduğunu ifade eden Kaya, sağlık emekçilerinin ağır çalışma koşullarına dikkati çekti.

Kaya, şunları söyledi:

“Türkiye'de 145 bin doktor görev yapmaktadır. 1 doktora 568 hasta düşmektedir. Ağır ve kötü çalışma koşulları, yılda ortalama 150 sağlık emekçisinin intihar etmesine neden olmaktadır. AKP’nin uyguladığı sağlıkta dönüşüm programı sorunları derinleştirmiş, bütün yetkilerin saraya devredilmesinden dolayı çözüm mekanizmaları da ortadan kaldırılmıştır.

Sağlık emekçileri, mesleki sorunların yanında bir de şiddet sorunuyla karşı karşıyadır. Sağlık emekçilerinin %33’i fiziksel şiddete, %66’sı da sözlü şiddete maruz kalmaktadır. Sağlıkta şiddeti önleme yasasının ivedilikle çıkartılması gerekir. Biz CHP olarak bu yasanın çıkartılması için her türlü mücadeleyi verdik, bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

 

“BAKAN EĞİTİMİ BIRAKMIŞ, BELEDİYE BAŞKANLARINA OY TOPLUYOR”

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kaya, eğitimle ilgili de değerlendirmelerde bulundu

“Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimi bir kenara bırakmış, belediye başkanları için köy köy dolaşıp oy topluyor” diyen Kaya, ”Diyarbakır'ın Ergani ilçesinin Canveren Köyü İlkokulu’nda yanan 3 çocuğumuzla ilgilendiniz mi? Ailelerini aradınız mı? Olayı araştırdınız mı? Yer sıkıntımız var diyerek, ağır yanıkları olan çocukları hastaneden çıkarmaya çalışıyorlar haberiniz var mı?” diye defalarca çağrı yapmama rağmen, Milli Eğitim Bakanlığından bir açıklama gelmedi” şeklinde konuştu.

“97 BİN ÖĞRETMENİN ATAMASI HEMEN YAPILMALI “

Atanmayan öğretmen sorununu da dile getiren Kaya, “Bizim tespit ettiğimiz 180 bin öğretmen açığı hala kapatılmadı. Milli Eğitim Bakanı 117 bin öğretmen açığı olduğunu söyleyip, 20 bin atama yaptı. Bakanın açıklamasına göre, 97 bin öğretmenin daha atamasının yapılması gerek.” dedi.

Öğretmenlerin kadrolu, sözleşmeli, ücretli diye ayırıp, emeklerini gasp edildiğini, ailelerinin dağıtıldığını ifade eden Kaya, “KPSS’den en yüksek puanı alıp dereceye giren öğretmenleri mülakatta eleyip, yandaşlara yüksek puanlar vererek atıyorlar” dedi.

“LİYAKATE DEĞİL, MÜLAKATA GÖRE ATAMA!”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğine göre Müdürlüğe ve Müdür Yardımcılığına yeniden görevlendirmeleri, yazılı sınava girmeden yapmasını eleştiren Kaya, “Bu uygulama, Anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır” dedi.

Kaya, şöyle konuştu:

“Yöneticiliğe ilk defa görevlendirmelerde, sözlü sınavın 60 puanla baraj haline getirilmesi, KPSS mülakatları da göz önüne alındığında, yönetici adayları yazılı sınavda 100 dahi alsa ‘muhalif’ olarak değerlendirilen kişilerin yönetici olmaları imkansız hale gelecektir. Görevlendirmelerin liyakate göre değil de mülakata göre yapılması, var olan yönetici kadrolaşmasının devamı anlamına gelmektedir.”

MARTIN SONU BAHAR!

Kaya, her alanda derinleşen sorunların, ülkeyi 17 yıldır yöneten bir iktidarla düzelmesinin mümkün olmadığını vurgulayarak, “Umutsuzluk yok, sorunlarımız ne kadar büyük olursa olsun, Türkiye’nin baharı da o kadar yakın… Martın Sonu Bahar. Biz insanlarımızda bu değişim rüzgarını görüyoruz. Hep birlikte başaracağız” dedi.

Yıldırım Kaya, basın toplantısının ardından Adapazarı merkezde, CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır ve partililerle beraber esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla biraraya geldi.

Kaya daha sonra Kaynarca’ya geçerek, CHP’nin Kaynarca Belediye Başkan Adayı Nalan Akçay ile birlikte seçim çalışması yürütecek.

Anahtar Kelimeler: chp, eğitim, politikalarından, sorumlu, genel, başkan
Bu haber toplam 2210 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free