hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Erenler’de kentsel çalışmalar tekrar ele alındı Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA Lise Öğrencilerine Voleybol Hakemlik Kursu Başlıyor BASIN AÇIKLAMASI Başarının Önünde Engel Yok Doç. Dr. İkiel’in ‘Sakarya’nın Coğrafi Özellikleri’ Konulu Kitabı Çıktı SEDAŞ'tan Sakarya Valiliği'ne Nezaket Ziyareti Uluslararası Öğrenci Merkezinden Balkanlardaki Liselere Ziyaret Afet Yönetimi ve Eğitim Merkezi için hazırlıklar başladı
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
 
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
 
BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI
 
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
Çevre Mühendislerinin İş Olanakları Konuşuldu
 

Çevre Mühendislerinin İş Olanakları Konuşuldu

Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Topluluğu tarafından “Çevre Mühendisliğinde İş Olanakları” konulu konferans düzenlendi.

16 Kasım 2018 Cuma 18:43
Yazdır

Çevre Mühendislerinin İş Olanakları Konuşuldu

Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Topluluğu tarafından “Çevre Mühendisliğinde İş Olanakları” konulu konferans düzenlendi.

SAÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda yapılan konferansa SASKİ Atık Su Arıtmalar Şube Müdürü Murat İkinci konuşmacı olarak katıldı.

Murat İkinci, konuşmasında çevre mühendisliğinin faaliyet alanları, çevre mühendislerinin neler yaptığı, çevre mühendislerinin çalışma alanları, çevre mühendislerinin iş hayatında nelerle karşılaşabilecekleri gibi birçok konuda öğrencilere bilgiler verdi. Çevre mühendisliğinin geleceğin mesleği olarak nitelendirildiğini belirten İkinci, “Eğer meslek grubunuzla ilgili araştırma yaptıysanız çevre mühendisliği 18’inci yüzyıldan beri geleceğin mesleğidir, aynı zamanda günümüzün de mesleğidir. O gelecek artık geldi” dedi.

Yeni dünya mimarısınız

Çevre mühendisliğinin dünyada ‘halk sağlığı’ ve ‘insan mühendisliği’ olarak da nitelendirildiğini kaydeden İkinci, “Çevre mühendisliği doğal kaynaklarımızı korumak için var. Hava, su, toprak bizim vazgeçilmez doğal kaynaklarımız. Önceliğimiz bunları korumak, doğru kullanmak. Çünkü bu kaynakların hepsi geleceğin değil de şimdiki zamanın azalan kaynakları. Artık bu üçü de kısıtlı kaynaklar haline döndü. Havamızda kısıtlı, çünkü her geçen gün kirleniyor ve kontrol altında tutmak zorundayız. Tabiri caizse bu çevre mühendisleri olmadan mümkün değil” diye konuştu.

Toprak kirliliğinin, su ve hava kirliliğinden biraz daha geri planda kaldığını belirten İkinci, son yıllarda devletin, bakanlıkların ya da AB standartlarının toprağın da korunması yönünde dayatmaların geldiğini söyledi. İkinci, “Ne iş yaptığınızı ve neye talip olduğunuzu bilin. Bu üç kaynağı koruma görevlerinin çevre mühendislerine verildiğini unutmayın. Kirlendiyse de temizlemek bizim görevimiz. Bunu bizden başkası yapamaz. Çevre mühendisleri, yaşanılabilir bir dünya oluşturmak için çalışan yeni dünya mimarlarıdır” şeklinde konuştu.

Mesleğinizle ilgili okuyun

Mühendis adayı öğrencilere tavsiyelerde de bulunan İkinci, şunları söyledi: “İnsan zihni nedensiz harekete geçmez. Bir şeyler yapmak için harekete geçmelisiniz. ‘Durursanız düşersiniz’ en sık kullandığım cümlelerden bir tanesi. Koşacaksınız, çalışacaksınız, araştıracaksınız, geliştireceksiniz. Mesleğinizle ya da kişisel gelişiminizle ilgili çok okumalısınız. Bunlarla çuvalı dolduracaksınız, boş çuval dik durmaz.”

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, çevre, mühendisliği, topluluğu, tarafından
Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1997 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Refah Partisi'nin Anayasa'nın laiklik ilkesine aykırı eylemlerin odağı haline geldiği gerekçesiyle sürekli kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açtı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free