hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Cenaze ve defin hizmetlerinin tamamı ücretsiz
 

Cenaze ve defin hizmetlerinin tamamı ücretsiz

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada cenaze ve defin hizmetlerinin vatandaşın vefatından defnine kadar mezar yeri ve ulaşım dâhil tamamının ücretsiz olduğu beyan edildi.

12 Mart 2020 Perşembe 06:41
Yazdır
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada cenaze ve defin hizmetlerinin vatandaşın vefatından defnine kadar mezar yeri ve ulaşım dâhil tamamının ücretsiz olduğu beyan edildi. Ancak yoğun bir şekilde şahsi olarak özel aile mezar yeri talebi olması sebebiyle vatandaşların sağlıklarında şahsi özel aile mezar yeri satın almak istemeleri durumunda ücreti mukabilinde her ilçe için kamulaştırma maliyetleri üzerinden farklı tarifeler oluşturulduğu ifade edildi.

Yapılan açıklamanın devamında Cenaze ve defin hizmetlerinde vatandaşlara ücretsiz olarak sunulan hizmetler ise şu şekildedir denildi; “Şehir içi ve şehir dışına cenaze nakil işlemlerini sağlıyoruz. Temiz ve günün şartlarına uygun gasil hanelerimizde ücretsiz olarak hizmet sunuyoruz. Vefat eden merhum veya merhume için kefen, torba ve mezar tahtalarının yanı sıra defnedileceği mezar yerinden de hiçbir ücret almıyoruz. Yine mezarlıkların bakım, onarım ve planlama çalışmaları da Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülmektedir. Ayrıca taziye anında çadır, tabure hizmetleri de sunulmaktadır.”

Cenaze ve defin hizmetlerinin tamamı ücretsiz
“Büyükşehir Belediyemizin cenaze ve defin hizmetlerinden duyulan memnuniyeti yaptığımız anketler ve hemşerilerimizin geri dönüşleriyle görüyoruz. Yüzde 90’ın üzerinden bir memnuniyet oranına sahibiz. İfade ettiğimiz gibi Büyükşehir Belediyesi’nin cenaze ve defin hizmetleri vatandaşın vefatından defnine kadar tamamı ücretsiz bir şekilde sürdürülmektedir, sürdürülmeye de devam edecektir.”

Tarifeler kamulaştırma üzerinden
Açıklamanın devamında ise geçmişten bu güne kadar devam eden bir uygulama olduğu ve bu uygulama çerçevesinde vatandaşların sağlıklarında, özel, şahsi aile mezar yeri satın almak istemeleri durumunda ücret alındığı, her ilçe için kamulaştırma maliyetleri üzerinden tarife oluşturulduğuna yer verildi. Vefatların ardından sıra mezar olacak şekilde her vatandaşımız için ücretsiz olarak mezar yeri ayrılmaktadır. Vatandaşlarımız definden sonra isterlerse bir kişilik olmak üzere defnettikleri yakınlarının sıra mezarlarının yanı başından özel bir mezar yeri isterlerse ücreti mukabilinde mezar alımı da (1+1) yapabilirler.

Anahtar Kelimeler: büyükşehir, belediyesi, tarafından, yapılan, açıklamada, cenaze
Bu haber toplam 9719 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free