hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
vatandaşlarımızın çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor Alman haber ajansı Sakarya’yı örnek gösterdi Karantinadaki misafirler unutulmadı SATSO üyeleri COVİD-19 sürecinde toplumsal dayanışma örneği gösteriyor Şehir Merkezinde dezenfekte seferberliği Devletimizin aldığı kararlara ve uyarılara uyalım Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
vatandaşlarımızın  çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor
vatandaşlarımızın çok önemli bir neden bulunmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor
 
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Cenaze ve defin hizmetlerinin tamamı ücretsiz
 

Cenaze ve defin hizmetlerinin tamamı ücretsiz

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada cenaze ve defin hizmetlerinin vatandaşın vefatından defnine kadar mezar yeri ve ulaşım dâhil tamamının ücretsiz olduğu beyan edildi.

12 Mart 2020 Perşembe 06:41
Yazdır
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada cenaze ve defin hizmetlerinin vatandaşın vefatından defnine kadar mezar yeri ve ulaşım dâhil tamamının ücretsiz olduğu beyan edildi. Ancak yoğun bir şekilde şahsi olarak özel aile mezar yeri talebi olması sebebiyle vatandaşların sağlıklarında şahsi özel aile mezar yeri satın almak istemeleri durumunda ücreti mukabilinde her ilçe için kamulaştırma maliyetleri üzerinden farklı tarifeler oluşturulduğu ifade edildi.

Yapılan açıklamanın devamında Cenaze ve defin hizmetlerinde vatandaşlara ücretsiz olarak sunulan hizmetler ise şu şekildedir denildi; “Şehir içi ve şehir dışına cenaze nakil işlemlerini sağlıyoruz. Temiz ve günün şartlarına uygun gasil hanelerimizde ücretsiz olarak hizmet sunuyoruz. Vefat eden merhum veya merhume için kefen, torba ve mezar tahtalarının yanı sıra defnedileceği mezar yerinden de hiçbir ücret almıyoruz. Yine mezarlıkların bakım, onarım ve planlama çalışmaları da Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülmektedir. Ayrıca taziye anında çadır, tabure hizmetleri de sunulmaktadır.”

Cenaze ve defin hizmetlerinin tamamı ücretsiz
“Büyükşehir Belediyemizin cenaze ve defin hizmetlerinden duyulan memnuniyeti yaptığımız anketler ve hemşerilerimizin geri dönüşleriyle görüyoruz. Yüzde 90’ın üzerinden bir memnuniyet oranına sahibiz. İfade ettiğimiz gibi Büyükşehir Belediyesi’nin cenaze ve defin hizmetleri vatandaşın vefatından defnine kadar tamamı ücretsiz bir şekilde sürdürülmektedir, sürdürülmeye de devam edecektir.”

Tarifeler kamulaştırma üzerinden
Açıklamanın devamında ise geçmişten bu güne kadar devam eden bir uygulama olduğu ve bu uygulama çerçevesinde vatandaşların sağlıklarında, özel, şahsi aile mezar yeri satın almak istemeleri durumunda ücret alındığı, her ilçe için kamulaştırma maliyetleri üzerinden tarife oluşturulduğuna yer verildi. Vefatların ardından sıra mezar olacak şekilde her vatandaşımız için ücretsiz olarak mezar yeri ayrılmaktadır. Vatandaşlarımız definden sonra isterlerse bir kişilik olmak üzere defnettikleri yakınlarının sıra mezarlarının yanı başından özel bir mezar yeri isterlerse ücreti mukabilinde mezar alımı da (1+1) yapabilirler.

Anahtar Kelimeler: büyükşehir, belediyesi, tarafından, yapılan, açıklamada, cenaze
Bu haber toplam 9268 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free