hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakaryaspor Kendi Sahasında Kayıp 0-2 Ayçiçeği Bisiklet Vadisi şehrimize çok yakıştı Sakarya MTB Cup nefesleri kesti Vadi bisiklet sporuna büyük katkı sunacak Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı 4 proje için MARKA ile imzalar atıldı Engelsiz yürekler ‘Rastgele’ dedi Sokak Arası Fotoğraf Sergisi Açıldı Karaman Mahallesine Yeni Anaokulu
Sakaryaspor Kendi Sahasında Kayıp 0-2
Sakaryaspor Kendi Sahasında Kayıp 0-2
 

Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor
Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor
 

Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı
Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı
 

Maltepe Park ve ADAKULE Sakarya’nın hizmetinde
Maltepe Park ve ADAKULE Sakarya’nın hizmetinde
Bu toprakların asıl sahibi çiftçilerimizdir
 

Bu toprakların asıl sahibi çiftçilerimizdir

Sakarya İli Sektör Raporu Sunumu ve Çitçi Eğitimi Serfitika Dağıtım Töreni’nde Başkan Toçoğlu, “Ülkemizin tarım ve yapılaşma konularında çalışma yürüttüğünü biliyoruz.

29 Mart 2018 Perşembe 18:09
Yazdır
Sakarya İli Sektör Raporu Sunumu ve Çitçi Eğitimi Serfitika Dağıtım Töreni’nde Başkan Toçoğlu, “Ülkemizin tarım ve yapılaşma konularında çalışma yürüttüğünü biliyoruz. Bu raporların uygulanmasında ve imarlaşma konusundaki çalışmaların bir disiplin altına alınmasına çok büyük önem vermek gerekiyor” derken; Bakan Fakıbaba, “Türk tarımına her zaman destek sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz. Toprak bu milletin sevdasıdır” dedi. Vali Balkanlıoğlu, raporun Sakarya için hayırlı olmasını temenni etti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya İli Sektör Raporu Sunumu ve Çitçi Eğitimi Serfitika Dağıtım Töreni’ne katıldı. NG Sapanca Otel’de gerçekleştirilen törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Vali İrfan Balkanlıoğlu, TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar,  Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve Sakaryalı çiftçiler yer aldı.

Tarım sektör raporunu hazırladık
TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, “Modası geçmeyen tek sektör gıda sektörüdür. Dolayısıyla hem ülkemizde hem de dünyada son derece önemli. Dünya nüfusu arttıkça gıdaya olan talepte artacak. Biz Türkiye olarak bu durumu fırsata çevirmeliyiz. Dünya Türkiye’nin tarım potansiyeline ihtiyaç duyuyor. Bulunduğumuz coğrafyada 800 milyon insan yaşıyor ve bunların gıda güvencesi noktasında ihtiyaçları var. Sektörün ve çiftçinin önünü açtığımız da 150 milyar liralık tarım potansiyeline ulaşabiliriz. Bunun için büyük bir gayretin içerisindeyiz. Bu kapsamda Sakarya Tarım Sektör Raporu’nu hazırladık. Tüm şehrimize, çiftçimizeve ülkemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

İhtiyaçlara göre planlar yapılmalı
Başkan Toçoğlu, “TZOB tarafından Türkiye’de pilot çalışma sayılacak Sakarya’daki mevcut durumu analiz eden strateji belirleyen ve eylem planı raporu hazırlanmış. Sayın Bakanımızın da ülkemizin tarım ve yapılaşma konularında yoğun bir çalışma yürüttüğünü biliyoruz. Raporları önemsiyoruz ancak bu raporların uygulanmasında ve imarlaşma konusundaki çalışmaların bir disiplin altına alınmasına çok büyük önem vermek gerekiyor. İhtiyaçlar belirlenmeli ve ihtiyaçlara göre planlamalar yapılmalı. Yoksa birtakım gelir düşüncesiyle yapılan çalışmalarla birçok güzelliğimizi ve bağlılığımızı kaybedeceğiz. Şehrimizin tarımına katkı sağlayan bu araştırma için Şemsi Bayraktar’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Sakarya’da tarım çok önemli
Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Tarım alanlarını genişletmemiz mümkün değil. O nedenle tarım alanlarını bilinçli kullanmalıyız. Tarımın bilinçli yapılması, ucuza mal edilmesi ve sağlıklı olması son derece önemli. İnsan kendi mezarını dişleriyle kazar. Yediklerimiz genetik yapımızı bozan bizi hasta eden riskler de taşıyor. Sağlıklı ve kaliteli ürünler yetiştirmeliyiz. Sakarya’da tarım çok önemli. Burada güzel bir çalışma yapılmış. Hayırlı neticeler görmeyi ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu toprakların asıl sahibi çiftçilerimizdir
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Yaz, kış, sıcak, soğuk demeden hikmetle üreten fedakâr çitçilerimiz bu toprakların asıl sahibidir. Bu topraklar 12 bin yıl önce ilk kez çiftçiliğin yapıldığı coğrafyalardır. Bu nedenle ülkemizin çiftçisi daima farklı ve özel olmuştur. TZOB ile uyumlu çalışıyor birçok konuda işbirliği yapıyoruz. Türk tarımına her zaman destek sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz. Tarımı iktisadi ve stratejik bir sektör olarak ele aldık. Çiftçimizi bu stratejinin içine aldık. Kırsalda kalkınma olmadan Türkiye kalkınamaz. Kalkınma yerelden başlar. Tarımla ilgili diğer paydaşlarla işbirliği yapıyoruz. Toprağı suyla çiftçiyi bilgiyle buluşturmak adına çiftçilerimize eğitim veriyoruz. Toprak bu milletin sevdasıdır. Geleceğe umutla bakıyorum. Raporu hazırlayan herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Program sertifika dağıtım töreni ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, ili, sektör, raporu, sunumu, çitçi
Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1999 Boeing 737-200 tipi bir yolcu uçağı Buenos Aires'ten kalkışı sırasında düştü; 67 kişi öldü.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free