hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
Bu Kongre Ses Getirecek
 

Bu Kongre Ses Getirecek

Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenecek olan “Ortadoğu’da Siyaset ve Toplum Kongresi”, 9-11 Ekim 2012 tarihinde Sakarya’da gerçekleşecek.

4 Temmuz 2012 Çarşamba 16:47
Yazdır
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yapacağı konuşma ile başlayacak ve 3 gün sürecek olan Kongre hazırlık çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. SAÜ tarafından düzenlenecek olan kongre, yalnızca güncel olayları değil, bundan başka diğer birtakım ilgili fenomenleri de (vatandaşlık, siyasal hareketler, devlet inşası, demokratik siyaset, otoritenin sosyal meşruluğu, sosyal adalet, sosyal medya, yeni siyasal bilinç, ulusal self-determinasyon ve Ortadoğu’da 9/11 sonrası uluslararası siyaset) yeniden ele almak ve çalışmak için bölgedeki gözlemcileri ve öğrencileri davet ediyor. SAÜ’den yapılan açıklamada, “Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bölgedeki yeni dinamikleri anlayıp güçlendirmek için akademisyenleri, siyasi figürleri ve her kesimden aktivistleri panellere ve toplantılara davet ediyor. Kongrenin dili simultane çevirileriyle birlikte İngilizce, Arapça ve Türkçe olacaktır. Kongre Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yapacağı konuşma ile başlayacaktır. Toplantı açılış konuşması Prof. Dr. Norman Finkelstein tarafından yapılacaktır” denildi. Konferansa katılımı kesinleşen diğer konuşmacılar arasında, Prof. Dr. Mohammed Ayoob, Prof. Dr. Anoush Ehteshami, Prof. Dr. Udo Steinbach, Prof. Dr. Amr Hamzawy, Mohammed al-Humaikani (Yemen Islah Partisi), Ahmed Maher (6 Nisan Gençlik Hareketi), Emad Abdul-Ghafour (Al-Nour Partisi), Ammar Ali Hasan (Ortadoğu Haber Ajansı), Diaa Rashwan (Ahram Stratejik Araştırmalar Merkezi) Gideon Levy (Haaretz Gazetesi) ve Abdulbari Atwan (El-Kuds’ül Arabi Gazetesi) bulunuyor. 7 ayrı panelde Ortadoğu’nun masaya yatırılacağı kongrede paneller ve konuları ise şöyle: “Panel 1: Arap Uyanışı ve Ortadoğu’da Dönüşüm. Panel 2: Ortadoğu Siyaseti. Panel 3: Din ve Toplum. Panel 4: Türkiye-Ortadoğu İlişkileri. Panel 5: İran. Panel 6: İsrail Sorunu. Panel 7: Ekonomi.”
Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, sosyal, bilimler, enstitüsü, tarafından
Bu haber toplam 3138 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free