hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
YKS’ye ücretsiz ulaşım Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti “Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız” “OSB'ler ve Sanayi Tesislerinde Covid-19 Tarama Testleri Başlıyor” ÖZKOǒTAN AVUKATLARA DESTEK: Rektör Savaşan: “Başarılı Öğrencileri Üniversitemize Bekliyoruz” Sakarya, Mesleki Eğitimde Marka Şehir Olma Yolunda TÜRKMER’den Ömer Seyfettin Öykü Yarışması Evden Uzaklaştırma Kararı Evsiz Nüfusu Artırıyor
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
 
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
 
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
BORSASI’NIN PROJESİNE MARKA’DAN HİBE DESTEĞİ
 

BORSASI’NIN PROJESİNE MARKA’DAN HİBE DESTEĞİ

Sakarya Ticaret Borsası’nın “İzlenebilir Modern Hayvan Pazarı” projesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) 2012 Mart Dönemi Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında 28 proje arasından ilk 10 proje arasına girerek..

6 Nisan 2012 Cuma 17:34
Yazdır
62.155,74 TL hibe desteği almaya hak kazandı. Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Fikri Koç, hayvan sağlığı ve veteriner halk sağlığı açısından canlı hayvanın gerek global anlamda gerekse topluluk içi ticaretinde "izlenebilirlik" konusunun çok büyük önem taşıdığını belirtti. İzlenebilirliğin artık bir lüks olmaktan çıkıp mecburiyet haline geldiğine işaret eden Koç, “İzlenebilir ürün tüketiciler tarafından daha çok tercih edilmekte hatta daha yüksek fiyatlara alıcı bulmaktadır. Hızla gelişen gıda sektörü, Gıda ticaretinin küreselleşmesi, Ağırlasan/değişen rekabet koşulları, Gıda tüketim alışkanlıklarının değişmesi hayvan pazarlarının izlenebilirlik entegrasyonunda zincirin büyük halkasını oluşturduğunu ortaya koymaktadır. Hayvan pazarları dışında alınan satılan hayvanlar da sistem dışı kaldığı ve bildirim olmadığı için yeterince takip edilememektedir. Dolayısıyla bu alanda kayıt dışı ve her türlü kontrolden (sağlık, teknik, mali) bir ekonomi (birçok alanda olduğu gibi) ortaya çıkmaktadır. Bu durumun önlenebilmesi için, veteriner kontrolünden geçmiş sağlıklı hayvanların satışının gerçekleştirecek hayvan pazarlarına ve hayvanların gerçek değerinde kontrolsüz satışlardan uzak tutan müzayede sistemine ihtiyaç duyulmaktadır” dedi. Koç, “Hayvan hareketlerinde izlenebilirliğin sağlanmasına katkı da bulunmak amacıyla hazırladığımız bu proje çalışması ile ülkemizin hayvan hastalıkları kontrolünde uyumlaştırması öngörülen izlenebilirlik konularına katkı sağlayacak ve hayvancılık sektöründe önemli bir yere sahip olan TR42 bölgesinin tek Modern Hayvan Park ve Pazar Yeri İzlenebilirlik Platformunun Kurulması sağlanacaktır ve "Proje Değerlendirme Raporu" ile ülkemizdeki diğer belediye ve borsalara örnek model teşkil edecektir” dedi. Proje kapsamındaki eğitimlerle, Sakarya ilinde hayvan hareketi sırasında rol alan muhtar, veteriner hekimlere ve sektör temsilcilerine "Hayvan Hareketi Kontrolü", "İhale-Salon Satış Sistemi", "Gıda Güvenliği ve İyi Hijyen Uygulamaları", "Çevresel Sürdürebilirlik ve Biyogaz Temel" konularında eğitimler verilerek teknik bilgi düzeylerinin artmasına katkı sağlanacak.
Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, borsası’nın, “izlenebilir, modern, hayvan
Bu haber toplam 3026 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free