hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
BİR BUÇUK MİLYON FİDAN DİKİLECEK
 

BİR BUÇUK MİLYON FİDAN DİKİLECEK

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan YILDIZ yaptığı açıklamada bölgemizde 1.5 milyon ağaç dikileceğini belirterek şu açıklamayı yaptı.

30 Eylül 2005 Cuma 07:51
Yazdır
" Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü olarak ağaçlandırma projelerindeki amacımız, yörenin yetişme ortamı özelliklerine göre en uygun asli orman ağaçlarını yetiştirmeye ve yine yörenin odun hammaddesi çeşidi ihtiyacına göre projeleri belirlenmektir. Su toplama havzaları bazında düzenlenecek olan erozyon kontrolü uygulama projelerinde yapılacak çalışma türlerine göre ve Sakarya da ki diğer kamu kuruluşları ile koordinasyon sağlanmakta ve tüm kuruluşlar tarafından yapılması gereken çalışmalar birlikte planlanmaktadır. BİR BUÇUK MİLYON FİDAN DİKİLECEK Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2004 yılında 900 dönüm alanda ağaçlandırma faaliyetinde bulunup bu alanların özelliklerine göre kayın, karaçam, sarıçam, köknar, dış budak, sahil çamı, fıstık çamı, ceviz, sedir, yalancı akasya, yabani kiraz fideleri dikildi.2004 yılında diktiğimiz fidan adeti 270.000 küsurdu.2005 yılındaki ağaçlandırma planımız Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğümüzün bu zamana kadarki yaptığı ağaçlandırma projesinin en büyüğüdür. Bu sene 5.000 dönüm arazi üzerine toplam 1.500.000 (bir buçuk milyon) adet fidan dikilecek. Dikeceğimiz bu fidanlar başta Hendek Fidanlığı olmak üzere Bolu, Zonguldak, Çanakkale, Balıkesir orman fidanlıklarından temin edilecektir. Bölge müdürlüğümüzün tüm birimlerinin titizlikle üzerinde durduğu 2005 yılı ağaçlandırma projemiz yılsonuna kadar gerçekleştirilecektir. "
Anahtar Kelimeler: adapazarı, orman, bölge, müdürü, hasan, yıldız
Bu haber toplam 2162 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free