hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 19.05.2020 Tarih ve 2020/40 Nolu Kararı Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun Gençler ülkemizin geleceğinin mimarı olacak Büyükşehir 19 Mayıs’ı havadan da kutladı 81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık 81 İl Valiliğine Şehir Giriş-Çıkış Tedbirleri Genelgesi Konservatuvardan 19 Mayıs İçin Zeybekli Kutlama Eğitim Fakültesinin 6 Programı Akredite Oldu
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
 
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
 
81 İlde 22.05.2020  İle 26.05.2020  Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
 
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
BİK GENEL MÜDÜRÜ MEHMET ATALAY:
 

BİK GENEL MÜDÜRÜ MEHMET ATALAY:

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Sakarya’da 2 BİK görevlisini öldürmek suçundan yargılanan Anadolu Gazetesi sahibi Adnan Uyumaz’ın davası sonrasında yaptığı açıklamada,

20 Eylül 2013 Cuma 23:15
Yazdır

yerel gazetelerin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da denetlenmeye devam edileceğini ve iyi niyetli gazetecilik yapmak isteyenlerin her zaman yanında olacaklarını söyledi.

BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay, yaptığı açıklamada, Basın İlan Kurumu'nun denetimlerle ilgili zaten elinde yeterince yetki olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Bu yetkileri kullanırken mümkün olduğunca gazeteleri sıkıntıya sokmayacak gazetecileri mağdur etmeyecek onların eksikliklerini gidererek kamu ilanlarını almaya devam etmelerini sağlayacak bir formül bizim elimizde böyle yetkilerde var. Bunu aşabildiğine iyi niyetli kullanmaya çalışıyoruz. Yerel basını yaşatmaya çalışıyoruz yarınlara hazırlamaya çalışıyoruz meslektaşlarımızı korumaya çalışıyoruz. Haklarını maaşlarını alıp alamadıklarını daha iyi maaş alıp alamadıklarını, ilan alan gazetelerin kendi üzerlerine düşen görevleri yerine getirip getiremediklerini, aldıkları paralarla naylon gazetecilik yapmamaları gerektiğini sadece kendi aile üyelerini bireylerini çalışıyor gösterip devleti hortumlamamalarını söylüyoruz."

Anadolu’nun her yerinde birbirinden güzel ve iyi niyetli gazeteler ve gazeteciler olduğunu anlatan Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlar ülkemize büyük katkıda bulunuyor. Bunlar milli birlik olmak gerektiği zamanlarda topyekün ayağa kalkıyor. Halkı bilgilendirme konusunda ellerinden geleni yapıyorlar. Biz bu tür gazeteciliğin önünü açmak desteklemek için ve naylon gazeteciliğin önüne geçmek için tedbirlerimizi biraz daha sıklaştırıyoruz. Bu konuda bizim her an her yerde denetleme yetkimiz var. Bu yetkilerimizi kullanmaya devam edeceğiz.”

Her şeyin iyi niyet çerçevesinde olduğunu kaydeden Atalay, şunları belirtti: “İlan alan gazeteler unutmasınlar ki kendilerini denetleyen ve bunlar ilan alabilir diyen arkadaşlarımız sayesinde ilan alıyorlar. Onların sayesinde ilan alıyorsunuz ve onlar bir eksiklik gördüğünde ceza kestiklerinde onları düşman olarak görmeyeceksiniz. Bizim arkadaşlarımız Basın İlan Kurumu üyeleri, kontrol kurulu üyelerinin hepsi basının geleceği için uğraşan insanlardır. Dolayısıyla bu görevlerini yapmaya devam edeceklerdir. Bundan herkes emin olsun ki, bütün meslektaşlarımız duysun ki daha önce de öyleydi bundan sonra da öyle."

Şantaj haberciliğinin bittiğini anlatan Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yalan haber olmayacak, iftira haberleri olmayacak, haber yapacaklar. Bunun denetim kurulları var. İyi niyetli gazetecilik yapmak isteyenin yanında olacağız. En sağdan en sola iyi niyetli gazetecilik yapmak isteyenin yanında olacağız. Daha iyi maaş versinler diye hak edenlerin daha iyi maaş alması için çalışıyoruz. Yapmak gerekiyorsa yeni tedbirler almak gerekiyorsa bunları zaman içinde yapacağız. Hiç kimse sesini yükselterek kaba kuvvet göstererek bağırarak, ürküterek, korkutarak bir amaca ulaşamaz. Biz de, Basın İlan Kurumu olarak hukuki davranmak zorundayız. Her şeyi bu çerçevede yapmayı taahhüt etmişiz ve bundan sonra da böyle olacak. Bunlar hukuk devletinde olmaz. Hukuk kurallarına uymak zorundayız.”

Anahtar Kelimeler: basın, ilan, kurumu, genel, müdürü, mehmet
Bu haber toplam 2143 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1925 Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal'e suikast girişimi gerekçesiyle ölüm cezasına çarptırılan Manok Manukyan idam edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free