hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Bayramlaşma Programı Demokrasi Meydanında Gerçekleştirildi
 

Bayramlaşma Programı Demokrasi Meydanında Gerçekleştirildi

İlimizdeki geleneksel bayramlaşma programı bu yıl Valiliğimiz koordinesinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanında (Kent Meydanı) gerçekleştirildi.

13 Ağustos 2019 Salı 04:26
Yazdır
İlimizdeki geleneksel bayramlaşma programı bu yıl Valiliğimiz koordinesinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanında (Kent Meydanı) gerçekleştirildi.
“Bayram Namazı Meydanda Kılındı”
Meydanda kılınan Bayram Namazının ardından gerçekleştirilen bayramlaşma programına Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Ümit Dikbayır, Garnizon Komutan Vekili Personel Albay İsmail Başoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Siyasi Partilerin İl Başkanları, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, Gaziler, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar yoğun bir katılım gösterdi.
“Bayram Ziyaretlerinde Bulundu”
Bu günlerin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının perçinlendiği çok özel günler olduğunu vurgulayan Vali Nayir, daha sonra çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lar, Şehit Ailesi, Gazi ve vatandaşlarımıza ziyarette bulunarak bayramlarını kutladı.
“İtfaiye ve Hastaneye Uğradı”
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Alb. Cengiz Yiğit ve SASKİ Genel Müdür Vekili Dr. İlyas Demirci’nin de eşlik ettiği Kurum ve kuruluş ziyaretleri kapsamında İtfaiye Daire Başkanlığına uğrayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, personellerle bayramlaşıp görevlerinde kolaylıklar dilerken Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören hastalar ile refakatçiler ve sağlık çalışanlarının bayramlarını kutlayıp hastalarımıza acil şifalar dileğinde bulundu.
“Güvenlik Güçlerimize Başarılar Diledi”
Buradan İl Jandarma Komutanlığına geçerek teşkilat çalışanlarının bayramını kutlayan Vali Nayir, İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaretinde görevdeki Polis Memurları ile bayramlaştı. Jandarma ile Emniyet teşkilatları mensuplarının ülkemizin ve İlimizin huzuru ile güveni için gece-gündüz demeden görev yaptıklarını dile getiren Vali Nayir, acil vakalarda zaman mefhumu gözetmeksizin nöbette olan İtfaiye ve Sağlık çalışanlarımızın da aynı bilinçle görevinin başında olduğunu söyledi.
“Kutsal Bir Görev İcra Ediyorsunuz”
Asayiş ve emniyet, sağlık ve İtfaiye teşkilatlarımızda 7/24 esasına göre çalışan personellerimizin bazıları ailesi ile birlikteyken, bazılarının da bayramlar gibi özel günlerde vatandaşlarımız herhangi bir sıkıntı yaşamasın diye fedakarlık yaparak görevde olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bizler de bu güzel bayram sabahında sizleri ziyaret ederek hem bayramınızı kutlamak istedik hem de yanınızda olduğumuzu bilmenizi istedik. Sizler bayramda izinliyken sizlerin yerine yine burada görev yapan arkadaşlarınız mutlaka bulunmak durumunda kalıyor. Yüce Allah ailenizle birlikte nice bayramlara sağlık ve sıhhatle ulaşmayı nasip etsin. Kazasız ve belasız bir şekilde görevlerinizi yerine getirmeyi nasip eylesin” dedi.
“Çocuklarla Yemekte Bir Araya Geldi”
Öğleden sonra Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezine bağlı Çocuk Evleri Sitesinde kalan çocuklarla Yenikent Park’ta yemekte bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Hanımefendi Münevver Nayir, çocuklarla yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdiler. Çocuklarla bir arada olmanın bayramı daha anlamlı kıldığını ifade eden Vali Nayir, bayramlarda ilgi ve şefkati en çok hakedenlerin yine çocuklar olduğunu söyledi.
“Şehit Ailesini Ziyaret Etti”
Buradaki programın ardından Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor ile birlikte geçen yıl Hakkâri sınırındaki üs bölgesinde bölücü teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü GATA’da Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta’nın baba evini ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şehit Uzman Çavuşumuz ile birlikte tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti. Şehidimizin babası Muharrem Hayta ve annesi Berrin Hayta’ya bir kez daha başsağlığı dileğinde bulunan Vali Nayir, “Bizler inancımız gereği çektiğimiz sıkıntıların bir karşılığı olduğuna, büyük imtihanların sonucunda da büyük rütbelerin olduğuna inanıyoruz. Böyle bir kültürden gelmiş olmaktan ve böyle bir milletin ferdi olmaktan da gurur duyuyoruz.
Atalarımız bizlere yeraltı zenginlikleri ile birlikte kültürel anlamda da cennet gibi bir vatan bıraktılar. Tüm dünyanın gözünün olduğu ve bir hesabı bulunduğu bu topraklarda huzur içerisinde yaşıyorsak, Şehit ve Gazilerimizin büyük fedakârlıkları sayesindedir. Namusunu, vatanını ve mukaddesatını korumak uğruna can veren Şehidimiz ve O’nun ailesi olarak sizler de büyük fedakârlıklar gösteriyorsunuz.
“Şehitler ve Gaziler Ailemizden Bir Parça Gibidir”
Elbette hepimiz savaşsız bir dünya istiyoruz, dünyada hepimize yetecek kadar yer olduğuna inanıyoruz. Ancak bu dileklerimiz savaşlardan nemalanan bazı çevrelerin hoşuna gitmiyor. Millet olarak Şehitlerimizin ve Gazilerimizin yalnızca onların ailelerinin değil, tüm milletimizin kardeşi, evladı ve akrabası olduğuna inanıyoruz. Vatan uğruna canını feda edenlerin üzüntüsü ve acısı yalnızca ailelerini değil, tüm toplumu derinden etkiliyor.
“Birbirimizi İyi Anlamalıyız”
Hepimizin her konuda empati yapması önemlidir. Mesela engelli bireye sahip olan bir aileyi herkesin çok iyi anlaması gerekiyor, engelli bir çocuğun özüründen dolayı bağırmasının, değişik sesler çıkarıp farklı hareketlerde bulunmasının ailenin terbiye verip vermediğinden değil, hastalığından dolayı olduğunu özellikle komşularının iyi anlaması ve aileye bu konuda yardımcı olması önemlidir. Bizler birbirimizi iyi anladıkça, iyi bildikçe huzuru da o derece yaşayabiliriz” diye konuştu.
“Engelli ve Yetim Aileleri ile Evlerinde Bayramlaştı”
Vatandaşlarımıza da bayram ziyaretlerinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Hanımefendi Münevver Nayir,  Adapazarı İlçesinde ikamet eden Otizmli bir çocuk ve ailesi ile bayramlaştıktan sonra eşi vefat eden ve 3 çocuğu ile birlikte yaşamını sürdüren bir vatandaşımızın da bayramını kutlayarak bir süre sohbet etti.
“Gazimizle Bir Süre Sohbet Etti”
Vali Ahmet Hamdi Nayir, 1971 yılında Trabzon’da askerlik görevini ifa ederken yaralanarak Gazi olan İbrahim Ersoy ve ailesine bayram ziyaretinde bulunarak Vazife Malulü Gazimizden askerlik anılarını da dinledi.
“Birlik ve Beraberliğin En Güzel Örneğini Yaşadık”
Milletimizin manevi değerlerinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel, en anlamlı örneklerinin yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisinde olduklarını ifade eden Vali Nayir, bugün hem İl Protokolü ile hem de vatandaşlarımız ile birlik ve beraberliğin güzel örneğini hep beraber yaşadıklarını da sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler: ilimizdeki, geleneksel, bayramlaşma, programı, yıl, valiliğimiz
Bu haber toplam 3286 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free