hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Bakan Başesgioğlu Adapazarı'nda
 

Bakan Başesgioğlu Adapazarı'nda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Sosyal Güvenlik Reformu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Toyota Otomotiv Sanayi A.Ş.

1 Aralık 2005 Perşembe 15:38
Yazdır
Adapazarı Fabrikası'nda düzenlenen törene katıldıktan sonra valilik, SSK Şube Müdürlüğü ile Demiryol-iş Sendikası'nı ziyaret etti. İlk olarak Vali Nuri Okutan'ı makamında ziyaret eden Bakan Başesgioğlu, bakanlığına bağlı kurumlar hakkında bilgi aldı. Daha sonra SSK Şube Müdürlüğü'ne geçen Bakan Başesgioğlu, 17 Ağustos 1999 depremi sonrasında hasar gören ve bir kısmı prefabrikelerde hizmet veren binayı gezerek, incelemelerde bulundu. Başesgioğlu, ardından ise Demiryol-iş Sendikası'na geçerek Genel Başkan Ergün Atalay ile görüştü. Atalay, eski SSK Hastanesi binasının kendilerine verilmesini isteyerek, "SSK Hastanesi'nin eski binası, depremde hasar gördüğü için kullanılmıyor. Şu anda sadece Devlet Hastanesi'ne poliklinik hizmeti veriyor. Biz bu binanın SSK Şube Müdürlüğü'ne tahsis edilmesini talep ediyoruz" dedi. Öneriyi inceleyeceğini söyleyen Bakan Başesgioğlu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Başesgioğlu, Sosyal Güvenlik Reformu'nun önemine değinerek, yasanın mutlaka çıkarılacağını söyledi. Başesgioğlu, "Sosyal Güvenlik Reformu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Tasarı şu an TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda. Bütçe görüşmelerine bir süre ara verildi. Tasarı sosyal güvenlik komisyonunda görüşüldü. Tasarı ile ilgili görüşmeler devam edecek. Türkiye bir sosyal reform ile karşı karşıya. Bu yasayı çıkartmak zorundayız. Bu yasa emeklilik sistemini garanti altına almakla kalmayıp, herkese sağlık hizmeti ve sosyal yardımlaşma sağlayacak. Bunu devletin bir şekilde başarması lazım. SSK'nın gayri safi milli hasıladan aldığı pay yüzde 4. Bu açıkların daha da azaltılmasını hedefliyoruz. Avrupa'da devlet, sosyal güvenlik harcamalarına katkı yapıyor. Türkiye'de de böyle. Bu açığın bütçe üzerindeki yükünü hafifletmek durumundayız. Bunda tek bir model yok. Avrupa nüfusu yaşlı, bizde nüfusun genç olması bizim için önemli bir avantaj" diye konuştu.
Anahtar Kelimeler: çalışma, sosyal, güvenlik, bakanı, murat, başesgioğlu
Bu haber toplam 2426 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free